4444913 4444913 komentáře u knih

Marie Medicejská Marie Medicejská André Castelot

Zajímavá biografie ukazující cestu MM od bohaté nevěsty po regentku Francie a nakonec pád a odjezd do vyhnanství.Ne zrovna sympatická postava zapletená do spousty intrik.Perfektně napsané.

11.04.2019 5 z 5

Ludvík XIII. Spravedlivý, Král Tří mušketýrů Ludvík XIII. Spravedlivý, Král Tří mušketýrů Georges Bordonove

Podrobný čtivě napsaný životopis krále kterému postavil trochu nespravedlivý nebo spíš zjednodušený pomník Alexandre Dumas st.ve Třech mušketýrech.Pro zájemce můžu jen doporučit životopis jeho matky Marie Medicejské který vyšel ve stejné edici.Trochu na sebe navazují a trochu se prolínají takže poskytnou širší záběr.

Život sira Alexandra Fleminga Život sira Alexandra Fleminga André Maurois

Výborná kniha,dost informací o různých aspektech života vědce.Popisuje vědeckou práci,soukromí i povahu Sira Alexandra Fleminga "tak akorát",není to bulvár a není to vědecká práce plná (pro mě)nepochopitelných pojmů.

11.04.2019 5 z 5

Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Priscilla Jane Stephanie Roberts

Hezky udělaná kniha k výročí.Nejvíc si cením nepříliš známých fotek,texty vztahující se k jednotlivým rokům jsou až příliš stručné

11.04.2019 4 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Anna Pasternak

Zajímalo by mě jestli tomu věří ještě někdo krom Jamese a jeho maminky..Autorka talent po otci evidentně nezdědila,hrůza jen že ji tato knížka zřejmě vynesla mezi znalce kteří teď koupou Dianina mladšího syna za výběr životní partnerky objevující na ní nesmyslné vady místo toho aby jim dali šanci se zařídit a počkali si aspoň až něco zmatlají.

09.04.2019 2 z 5

Proč zemřela Diana Proč zemřela Diana Daniel Stern

Nic.Rychle napsat,přidat fotky a šup s tím na trh,ať je to venku před Vánoci.Kompilát z jiných knih bez jakékoli nové informace nebo názoru.

09.04.2019 2 z 5

Dianina smrt Dianina smrt Trevor Rees-Jones

U mě za pět.Faktografie super plus spousta vysvětlujících informací.Jen škoda smutné události která je tématem knihy.Tři mrtví a jeden poznamenaný je moc.

09.04.2019 5 z 5

Ze zákulisí života královny Alžběty II. Ze zákulisí života královny Alžběty II. Michaela Košťálová

Hrůza.Nevím jak a proč to mohli vydat v této podobě,informační hodnotu má snad jen pro toho kdo ví že je Británie a že má královnu ale radši by měl vědět jak vypadá,stejně jako si moc nepočte tak si ani moc nepokouká na fotky.

09.04.2019 odpad!

Hyde Park Civilizace Hyde Park Civilizace Gabriela Cihlářová

Kniha stejně skvělá jako pořad.Jen je mi záhadou proč při kvalitách autorů pořadu je televize víc nepropaguje,to je výstavní veřejnoprávní program.Ale samozřejmě,ti co mají zájem si je najdou.

Klaunovy rozpravy Klaunovy rozpravy Miroslav Horníček

Jsou lepší knížky od M.Horníčka ale mám jeho styl ráda,zvlášť jeho humor.Takže mi nevadí že je to posbíráno i z jiných textů ap.

09.04.2019 3 z 5

Barbra - životopis Barbry Streisandové - příběh legendy Barbra - životopis Barbry Streisandové - příběh legendy Christopher Peter Andersen

Barbra určitě ano,Andersen radši ne.Určitě věrné a přínosné pasáže ale taky bulvár až na půdu.

Princezna Kate a její styl Princezna Kate a její styl Caroline Jones

Tedy už jen z titulu je vidět jaká je to rychlokvaška.Kate skutečně není princezna,je to vévodkyně.A styl má ale těžko říct že nápadně dobrý.Některé šaty ji nesluší a většinou je neumí nosit.Je vysoká,štíhlá a krásná(můj názor,kdysi mi na můj postřeh že Diana byla krásná odepsal jeden člověk že nikoli krásná-pouze fotogenická)ale nemá držení těla a neumí se pohybovat.Jestli v knížce děvčata najdou nějaké tipy a rady pro vzhled jen dobře,když se budou samy sobě líbit budou určitě spokojenější.

09.04.2019 3 z 5

William & Kate - Příběh lásky - Svatba století William & Kate - Příběh lásky - Svatba století Robert Jobson

Ale jo,asi nejlepší kniha na dané téma.S některými názory lze polemizovat jako třeba s jeho názorem kdo je "obvykle dobře informovaný"když předmět této poklony má s tímto od jisté doby značné potíže.Mám za to že autorova knížka Charles At Seventy je celkově lepší(kratší,hutnější,originální)ale ta v češtině poměrně určitě nevyjde,Charles je sice důležitější,pracovitější a přínosnější ale není sladký.

09.04.2019 4 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Chtěla jsem dát čtyři ale když může tichšlápek dávat hvězdu dolů za to,že je patrno jak autorka neměla ráda Dianu můžu jít nahoru za její odvahu jít proti proudu a dělat si nepřátele v zájmu historické pravdy.Nebylo proč mít ji rád a autorka to prostě příliš dobře ví.Vyčítala bych jen jako jindy že nejde moc pod povrch v pohledu na hlavní hrdiny,je to takové až moc jak by se chtěli popsat oni sami.Až mi někdy připadá že blízká spolupráce s předměty knížky je na škodu,clověk má možná pocit že za exkluzivní přístup je něco dlužen a výsledek je takový plochý jako tady,děsivě směšný jako u Mortona nebo děravý jak cedník a povrchní u Katie Nichollové,

Královna & Diana Královna & Diana Ingrid Seward

Těžko říci proč seč mi nechce dát plný počet,je to velmi fundovaná kniha,nemíří za rychlým ziskem a vychází z vlastního sběru informací(autorka vydává léta časopis Majesty,účastní se mnoha akcí udvora a zahraničních cest),neopakuje 100xvyvrácené historky což nesnáším a přesto mi něco chybí.Možná je název trochu zavádějící protože nepopisuje výhradně vztah mezi Alžbětou a Dianou,to jen místy,spíš oznámí co se stalo a co "šéfka"na to,přičemž je to trochu problém.ˇˇČlověk v takovém poistavení po velmi dlouhé době v úřadě zvlášť je-li téměř výhradně chválen trochu trpí sněžnou slepotou a má svůj postoj za obecně správný a jedině možný.Takže možná odstup by to chtělo?Ale může si to autorka dovolit když chce a potřebuje být i nadále zvána na špičkové akce královského dvora těžko říct.Ale jinak velmi seriózní a slušné dílo.

09.04.2019 4 z 5

Život je kulatý Život je kulatý Zuzana Maléřová

Pěkné a zajímavé rozhovory,velmi originální a takové osobní.Fotografie bych označila také za nevšední.Drobná brožovaná knížka co se tváří nenápadně ale je opravdu skvělá.

Eva Olmerová Eva Olmerová Jaroslav Kříženecký

Objektivní asi nebudu,Eva Olmerová a Hana Hegerová jsou pro mě jedinečné zpěvačky,které do toho daly všechno a moc ráda je poslouchám takže jsem si ráda přečetla i knížku.Smutné že takový talent měl takové problémy které ji nakonec asi i doběhly ale pro fanoušky určitě moc dobrá knížka.

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Samá sranda!Nepřekonatelné historky.Věta"Andulko,a taky mám filcky"mi málem způsobila zástavu dechu když jsem si to představila naživo.To musel být život!

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

Nakažlivě veselé.O kariéře nebo zkušenostech se tady nedozvíme nic ale na dobrou náladu je to to pravé.

Jiřina Jirásková o sobě Jiřina Jirásková o sobě Alex Koenigsmark

Pěkně napsaná kniha,nevšední otázky,zajímavé a originální odpovědi,je znát že se herečka i dramatik znají a tak je kniha zajímavá a určitě stojí za to.

02.04.2019 5 z 5