Ze zákulisí života královny Alžběty II.

Zní to až neuvěřitelně - vitální, temperamentní, šarmantní a na svůj věk velmi půvabná královna je s Brity i s námi všemi již celých devadesát let, a k tomu ještě je nejdéle „sloužící“ panovnicí. Úctyhodnou dobou devadesáti let života se muže pochlubit jen málokdo z nás. Někteří už zemřeli, jiní se teprve nedávno narodili, a přece od počátku 50. let až do moderního 21. století panuje v Británii stále jedna pozoruhodná královna, již známe jako elegantní dámu v barevných kostýmcích a slušivém kloboučku snad všichni. Avšak položme si otázku. Známe ji opravdu (zejména my Češi, kterých se britská historie týká přirozeně jen okrajově) tak dobře? Známe její tradiční zvyky, osobní koníčky, záliby či například nejrůznější humorné příběhy, kuriozity a rekordy jejího života? Spisovatelka si klade za cíl poutavě a s lehkostí provést čtenáře všemožnými událostmi a zvyky Alžbětina dvora, který se muže v tuzemsku oprávněně jevit jako velký samostatný a nepoznaný svět. V publikaci nechybí ani občasná srovnání s českou historií, která se s britskou v určitých obdobích potkávala. Kniha je napsaná u příležitosti úctyhodného jubilea královny Alžběty II. Je vhodná pro všechny skupiny čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288341/ze-zakulisi-zivota-kralovny-alzbety-7q4-288341.jpg 1.518
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Petrklíč

Kniha Ze zákulisí života královny Alžběty II.

Atanone

Na tuhle jsem úplně zapomněla..takže aspoň chápete moje hodnocení. Obálka je krásná, aby taky ne. A snaha zaplnit stránky nějakými informacemi je zjevná. Mně to nic moc nedalo, tak jsem ji poslala dál.

veronika1998

Kniha je psána celkem pěkně, ale spoustu informací jsem už znala... Občas to mělo nějaké mouchy, je to taková průměrná kniha...

xvalente
02. květnaodpad!

Naprostý blábol plný faktických chyb! Alžběta II. a princ Philip, vévoda z Edinburgu, se rozhodně nepotkali před 1. světovou válkou, kdy královna ještě ani nebyla na světě; princeznu Anne lze jen stěží považovat za tajemnou a už vůbec se nedá souhlasit s tvrzením, že by ji nebylo skoro vidět, když každoročně ona a princ Charles absolvují nejvíce akcí a událostí ze všech členů královské rodiny; současně s Jiřím VI. rozhodně nezemřela i Marie z Tecku, k jejímu úmrtí došlo ve skutečnosti déle než rok po jeho smrti. A spousta dalších nesmyslů stejně tak přinejmenším zarážejících jako některé použité zdroje (bulvární plátky a Wikipedie). O v mnoha případech vůbec nesouvisejících fotografiích ani nemluvě. Zkrátka kniha pro mě byla naprostou ztrátou času a vyhozenými penězi. Rozhodně nedoporučuji!

siffredi
01. lednaodpad!

Knihu Michaely Košťálové "Ze zákulisí života královny Alžběty II." jsem si po dlouhém váhání zakoupil krátce před letošními Vánocemi v Levných knihách a nechal jsem si ji nadělit pod stromeček. Motivací k tomuto činu byl pro mě fakt, že se sám jakožto historik královskými rody 19. a 20. století a jejich popularizací pro českou veřejnost zabývám (viz knihy Ženy s korunou, Život s korunou a V lesku koruny). Kniha Michaely Košťálové však ve mně zanechala hořkou pachuť. Ve stavu, v jakém je kniha českým čtenářům předkládaná, neměla nikdy vyjít. Kromě toho, že autorka nevykazuje základní znalost zahraničních i česky psaných pramenů a odkazuje se prameny bulvárního charakteru, přejímá množství faktografických chyb, které v textu vydává za věrohodné. Jinak by totiž nebylo možné, aby britského krále Jiřího V., o němž je známo, že v životě přečetl jedinou knihu, vydávala za vzdělance a ctitele vysoké literatury, nikdy by neprohlásila, že pozdější král Eduard VIII. nebyl v době, kdy byl následníkem trůnu britským patriotem, netvrdila by, že otcem Alžběty II. byl Jiří, vévoda z Kentu, že byl princ Filip v roce 1942 sirotkem, že současně s králem Jiřím VI. zemřela i jeho matka, že se korunovace Alžběty II. odehrála poměrně záhy, protože si to přála její babička a jiné snůšky a nesmysly. Kniha nevybočila z produkce nakladatelství Petrklíč a směle ji lze označit za odpad.

09.04.2019odpad!

Hrůza.Nevím jak a proč to mohli vydat v této podobě,informační hodnotu má snad jen pro toho kdo ví že je Británie a že má královnu ale radši by měl vědět jak vypadá,stejně jako si moc nepočte tak si ani moc nepokouká na fotky.

Kája5951
27.02.2019

Skvělá knížka ve které se dozvíte docela dost zajímavých knížek.

Koka
24.11.2018

Opravdu má tato autorka přístup do zákulisí života J. V. A. II. ? A v jaké roli? - myje v paláci nádobí, nebo co?

tess.for
11.07.2018

Upřímě nevím, jak knihu ohodnotit. Ne, že by byla vyloženě špatně napsaná. Autorka se sice pořád opakuje ve snaze navazovat na další kapitoly (to po ní knihu před vydáním nikdo nečetl?), ale knížka i tak je poměrně čtivá. Informace nejsou ve skrze nijak nové, takže je určena spíš pro laiky jako jednohubka pro někoho, co se chce dozvědět něco o Alžbětě II. a nechce číst obsáhlejší a hodnotnější literaturu (doporučuji Sally Bedell Smith). Jenže přísluší autorce dávat do knihy v takové míře osobní názory? Např. zmínka o vyznamenání Enyy, to bylo vyloženě k smíchu. A co tam mají co dělat hodnocení charakterů na základě znamení zvěrokruhu? :-o Knížce by výrazně prospělo necitovat bulvární plátky, wikipedii či časopis Tina. V roce 2016 bych čekala v knížce nejen barevné fotografie, ale když už, tak aspoň ne rozmazané a tak amatérské. Navíc bych do textu doplnila fotografie takové, které s ním souvisejí. Tower Bridge už jsme všichni viděli, čekala bych otografie související aspoň s královnou. Tohle byla fakt ostuda. Much je na knížce spousta, ale jak jsem pochopila, cílem autorky je kvantita, ne kvalita. Psaní rychlokvašek ve stylu bulváru.

Chlapec na dřevěné bedně
Chlapec na dřevěné bedně