Ze zákulisí života královny Alžběty II.

od:


KoupitKoupit eknihu

Zní to až neuvěřitelně - vitální, temperamentní, šarmantní a na svůj věk velmi půvabná královna je s Brity i s námi všemi již celých devadesát let, a k tomu ještě je nejdéle „sloužící“ panovnicí. Úctyhodnou dobou devadesáti let života se muže pochlubit jen málokdo z nás. Někteří už zemřeli, jiní se teprve nedávno narodili, a přece od počátku 50. let až do moderního 21. století panuje v Británii stále jedna pozoruhodná královna, již známe jako elegantní dámu v barevných kostýmcích a slušivém kloboučku snad všichni. Avšak položme si otázku. Známe ji opravdu (zejména my Češi, kterých se britská historie týká přirozeně jen okrajově) tak dobře? Známe její tradiční zvyky, osobní koníčky, záliby či například nejrůznější humorné příběhy, kuriozity a rekordy jejího života? Spisovatelka si klade za cíl poutavě a s lehkostí provést čtenáře všemožnými událostmi a zvyky Alžbětina dvora, který se muže v tuzemsku oprávněně jevit jako velký samostatný a nepoznaný svět. V publikaci nechybí ani občasná srovnání s českou historií, která se s britskou v určitých obdobích potkávala. Kniha je napsaná u příležitosti úctyhodného jubilea královny Alžběty II. Je vhodná pro všechny skupiny čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288341/ze-zakulisi-zivota-kralovny-alzbety-7q4-288341.jpg 1.910
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Petrklíč
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Koka
24. listopadu

Opravdu má tato autorka přístup do zákulisí života J. V. A. II. ? A v jaké roli? - myje v paláci nádobí, nebo co?

tess.for
11. července

Upřímě nevím, jak knihu ohodnotit. Ne, že by byla vyloženě špatně napsaná. Autorka se sice pořád opakuje ve snaze navazovat na další kapitoly (to po ní knihu před vydáním nikdo nečetl?), ale knížka i tak je poměrně čtivá. Informace nejsou ve skrze nijak nové, takže je určena spíš pro laiky jako jednohubka pro někoho, co se chce dozvědět něco o Alžbětě II. a nechce číst obsáhlejší a hodnotnější literaturu (doporučuji Sally Bedell Smith). Jenže přísluší autorce dávat do knihy v takové míře osobní názory? Např. zmínka o vyznamenání Enyy, to bylo vyloženě k smíchu. A co tam mají co dělat hodnocení charakterů na základě znamení zvěrokruhu? :-o Knížce by výrazně prospělo necitovat bulvární plátky, wikipedii či časopis Tina. V roce 2016 bych čekala v knížce nejen barevné fotografie, ale když už, tak aspoň ne rozmazané a tak amatérské. Navíc bych do textu doplnila fotografie takové, které s ním souvisejí. Tower Bridge už jsme všichni viděli, čekala bych otografie související aspoň s královnou. Tohle byla fakt ostuda. Much je na knížce spousta, ale jak jsem pochopila, cílem autorky je kvantita, ne kvalita. Psaní rychlokvašek ve stylu bulváru.

martunka
01. února

Tak špatně napsanou knihu už jsem dlouho nečetla. Její styl je podle mě vhodný opravdu jen do tzv. ženských časopisů. Nic nového a ani podstatného se nedozvíme a citace z mnohdy bulvárních zdrojů knize moc nepomůže. Za mě, brak, nebrat.

pata_nesmutna
21. ledna

V prvé řadě mě u knihy překvapilo suveréní prohlášení se autorkou za historičku, pro mě naprosto neznámou. Po zadaní jména do vyhledávače se vše ukazuje v jiném světle. Ten, kdo chce užívat informace z nepříliš erudovaných zdrojů a vynáší je vědomě jako historický fakt, je dle mě podvodník. "Hodnotu" této knihy potrhují fakticke nepřesnosti vzniklé z překlepů (1. světová válka na místo 2.) a jakkoliv se nemohu zbavit pocitu, že autorka pouze sepsala to, co viděla v seriálu The Crown.

motokatty
19.12.2017

Tohle je velice špatná kniha. Vhodná pro věrné čtenáře Blesku a podobných periodik - těm se bude styl i informace v knize líbit.

Vidlička
27.09.2017odpad!

Jestli si vážíte alespoň trochu svého času, tak rozhodně tuto knihu nečtěte! Autorka (protože o "spisovatelce" se dá mluvit stěží) za své zdroje cituje Tinu, Blesk apod., popřípadě pár filmů - opravdu fundovaná, nezkreslená a zaručeně ověřená fakta... Stylisticky sotva do páté třídy, a na to, že je to mladá žena, působí její názory školometsky a do knihy nepatřičně. A když už se člověk těšil aspoň na zajímavé fotky, tak ani ty nepohledal...

Ellina
26.08.2017

Zajímavá kniha, plná pěkných fotografií. Mně osobně se kapitola autorky Dohnalové, Češky, trvale žijící v Londýně docela líbila. Neříkám, že to byl dokonalý nápad něco takového sem dávat, ale ano, je to forma osvěžení...
Moc se mi líbily vzpomínky autorky Košťálové na její setkání s královnou, byť v určité (protokolární) vzdálenosti. Věřím, že obyvatelům Anglie se podobný okamžik naskytne, logicky často, ale pro nás v Čechách je něco takového přece jen vzácné. Chápu její nadšení a souhlasím s ním.

To, že se v knize objevují obecná fakta je logické. Kniha není určená v první řadě pro odborníky přes královský dvůr, ale pro obyčejné běžné lidi, kteří se chtějí něco dozvědět, ale zároveň neuvíznout, například na složitém královském rodokmenu anebo protokolárních zvyklostech. Na tato odborná a specializovaná témata jsou na trhu přece docela jiné knihy...

Za mně kniha velmi dobrá a pěkná zejména grafickou úpravou! Dílo, charakteristické pro autorku, která se vždy ráda zamýšlí nad osobnostmi a syntetickou formou skládá jejich profil.

petra106
29.07.2017odpad!

Hned v uvodu me zarazilo, ze kralovna se se svym budoucim manzelem setkala uz pred 1. svetovou valkou, jak pani Kostalova tvrdi. Dale dle autorky napr. neni tolik znamy fakt, ze kralovna ma krome tri synu take dceru - opravdu? Kdyz se zacala v cemsi odvolavat na cesky web jenprozeny.cz, "knihu" jsem odlozila, protoze jsem se stydela za autorku, ktera bohuzel zrejme soudnost postrada. A to jsem se urcite jeste ochudila o dalsi mnohe "perly" ze zivota panovnice, ktere "spisovatelka" ve svem spisku naservirovala. Chtela jsem si prohlednout aspon fotky, ale do oci bodajici teckou "knihy" byla ukazka jakesi jeji snad kamaradky v muzeu voskovych figurin a take samostatne foto pritele teto zeny. Co to dela ve knize o Alzbete II.? Horsi "knihu" jsem jeste nevidela, a na miste autorky a toho, kdo tenhle bezduchy skvar vydal, se propadnu studem a hanba me fackuje.

Celkova uroven tohoto vytvoru odpovida zacce druheho stupne ZS, zatimco by, vzhledem k nabubrelemu zivotopisu "odbornice", clovek cekal fundovanou publikaci. Lze se jen pozastavit nad sebevedomim a nesoudnosti, se kterym se tato autorka pousti do kdejakeho tematu, zivot slavne panovnice nevyjimaje.