Život sira Alexandra Fleminga

Životopis slavného lékaře, objevitele penicilinu, nositele Nobelovy ceny. Zajímavě, ba napínavě líčí lékařské převraty 20. století a zároveň přibližuje život dosti skromného a „obyčejného“ člověka A. Fleminga.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71362/zivot-sira-alexandra-fleminga-Q6f-71362.jpg 4.641
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

La vie de sir Alexander Fleming, 1959

Kniha Život sira Alexandra Fleminga

Fatis04
21.12.2020

Velice zajímavý životopis, krásně napsané, zejména v dnešní době jsem si uvědomila, jak velkou roli může někdy sehrát náhoda a jak je důležité nepodceňovat i drobné objevy, z kterých může později vzniknout něco zásadního.

Afilada
06.10.2020

Alespoň jednou v životě stojí za přečtení, obzory lidského vědění, týmová vědecká práce, morálka, úloha jedince ve společnosti.

Fcelicka_maja
11.03.2020

Dávám 7 hvězdiček.

boxas
05.01.2020

Úžasná kniha o úžasném člověku.

11.04.2019

Výborná kniha,dost informací o různých aspektech života vědce.Popisuje vědeckou práci,soukromí i povahu Sira Alexandra Fleminga "tak akorát",není to bulvár a není to vědecká práce plná (pro mě)nepochopitelných pojmů.

Jelitovna
06.11.2016

..."osud s velkou péčí utvářel jeho život"...

Ivy
02.12.2014

Knihu jsem nepřečetla celou, pouze mi posloužila jako zdroj při zpracování zápočtové práce. Normálně bych se k ni jistojistě nedostala ale určitě ji doporučuju. Je dost obsáhlá a najdete tam kdejakou maličkost o A. Flemingovi - ke zpracování nějaké práce naprosto perfektní.