3DD!3 3DD!3 komentáře u knih

Válka Válka Brian Azzarello

Velké finále se vším co k tomu patří. Dorazí i Válka a přinese s sebou všechny co nepadli v boji. Azzarello uspokojivě uzavírá některá témata a zároveň Wonder Woman povyšuje o další úroveň. Někdo tu práci dělat musí. potěší odbočka k Orionovi a jeho Nové Genesis.

06.04.2020 4 z 5

Maria Hillová před soudem Maria Hillová před soudem Nick Spencer

Postupné odhalování minulosti ukazuje Steva Rogerse a jeho počínající přátelství s Helmutem Zemem, aby v současnosti uvedl v kontext nezvyklou žádost o pomoc. Politická linka graduje kapitánovou výpovědí u soudu a výsledku, které by mohlo vést ke konečnému řešení problému s Herr Lebkou. Snad vydají i Tajné impérium.

02.04.2020 5 z 5

A zrodí se Nadace A zrodí se Nadace Isaac Asimov

Tolik let mi trvalo než jsem ságu dočetl, ale chtěl jsem si poslední části nechat ke speciální příležitosti... Nadace je příběhem o opakování, cyklech a historii. Stále se potvrzuje, že svět řídí nekompetentní hlupáci, kteří z minulosti nepoučili a nepoučí. Seldonův Základní radiant dával do souvislosti věci tak, že dokázali zrcadlit budoucnost v jednání starých národů. Vždyť jde o do budoucnosti přenesené zkrácení doby Temna, které kdysi ve vědě duplo Evropě na brzdu, jen v širším měřítku. Asimov v posledním díle varuje před špatně užívanou demokracií, plnou lenosti, která vede pouze k rozpadu. Varuje před silou společné mysli a vzpomíná... Na den kdy přišel s nápadem na psychohistorii.

30.03.2020 5 z 5

Frank Frank Jason Aaron

Vzpomínky na poslední dny Franka Castla. Aaron utahuje šroub a poznání čekající na konci dodává celému mýtu nový děsivější rozměr. On netrestá je... nikdy netrestal.

29.03.2020 5 z 5

Noir Noir David Hine

Nečekal jsem, že se kdy dočkám českého vydání a jů hele. Noirový Spidey má říz. Méně se šaškuje a lidé jsou zde doslova mrzačeni. Původ mi sice přijde malinko odbytý (mohli se trochu poňuchtat s mytologií), ale očividně jde o úmysl z důvodu většího soustředění na politickou linku. Experimenty národních socialistů a tvorba otroků v druhém příběhu děckám, které si tuhle sérii kupujou za kapesné,podle mě nedají spát. Špica! Víc těchhle zásadních kousků.

24.03.2020 5 z 5

Drákula - speciální limitovaná obálka Drákula - speciální limitovaná obálka Roy Thomas

Mignola si před vytvořením Hellboye splnil sen a nakreslil Draculu. Obrazy jsou fantastické, jinotajné, znepokojivé a ve spojení s původním scénářem, který je malinko drastičtější než film samotný na mě dýchla ta správná atmosféra gotická atmosféra, které je v dnešní době nedostatku.

19.03.2020 5 z 5

Zelená krev 1 Zelená krev 1 Masasumi Kakizaki

Anime kovbojka přesně podle mustru specifického pro klasická díla těchto dvou žánrů. Kakizaki se spíše rozjídí, prezentuje hlavní postavy ukotvuje je v prostředí. Rozestavuje figury na šachovnici. Nic extra překvapivého se během první knihy nestane. Hlavním tahounem tak je fantastická kresba, kterou se blýskl už ve Skrýši.

11.03.2020 4 z 5

Tajná říše Tajná říše Dennis Hopeless

Pátá kniha má skvělý vizuál. Akční scény v temné sféře, čarující Kingpin a zlý kapitán Amerika jsou jednoznačnými trumfy. Démoni vykukují z děr a Strangovy fígle je tak tak udrží na uzdě. Takhle má vypadat akční mystický komiks.

10.03.2020 5 z 5

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Lepší než Joker dle mého skromného mínění. Duchařská atmosféra, vtipálkův přízrak i rozliční hosté z bývalého Vertiga, vše funguje na výbornou. Vizuální stránka je super (Bermejo je držák) a formát i obálka už zavání bibliofilií. Azzarello to sice umí líp, ale tahle balada o bolesti, strachu a nejistotě má své kouzlo.

07.03.2020 5 z 5

Conan: Darebáci v domě Conan: Darebáci v domě Kurt Busiek

Po změně scenáristy je znát pokles v plynulosti vyprávění, ale síla předlohy a Nordova kresba dělají z Darebáků další skvělou záležitost. Nechybí detaily jako je hod Jiary do bláta nebo kill hovězí kostí. A má detailech záleží nejvíc. Conan je stále ve formě.

05.03.2020 4 z 5

Conan: Síně mrtvých Conan: Síně mrtvých Mike Mignola

Síně mrtvých nabízí Conana ve vrcholné formě. Mignolovo rozšíření Howardova nástřelu o žáby a efektní krvavé halucinace stylem odkazují na Hellboye. Není nouze o krásné dívky a hutnou akci plnou usekaných končetin a hlav. Nord se přestal držet zpátky a ukazuje nejen krev, ale i nahotu, která ke Conanovi patří jako... nu jako krev a nahota.

02.03.2020 5 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Další díl do skládačky, který toho hodně vysvětluje. Seldon jako hlavní hrdina zajímavý a pýcha jako pohon pro vytvoření historie zní jako dobrý důvod. Daneel to vymyslel dobře a doufám, že jeho příběh se pokračování ještě trochu rozvine.

20.02.2020 4 z 5

Paskřivec a další příběhy Paskřivec a další příběhy Mike Mignola

Série skvělých povídek z nichž Paskřivec je totální majstrštyk. Tajemné pátrání poměrně mladého Hellboye Appalačskými horami nabízí ryzí mystiku a skvělou Corbenovu kresbu. Nikdo neumí nakreslit vysvlečenou lidskou kůži jako on.

19.02.2020 4 z 5

Bůh hromu znovuzrozený Bůh hromu znovuzrozený Jason Aaron

Thor sbírá po světě ztracené magické artefakty, které byly rozprášeny po Zemi po zničení původního Asgardu. Mezitím se v daleké budoucnosti děda Thor všeotec pokouší zvrátit pomalé umírání vesmíru, aby Země a lid který znovu stvořil z hlíny nepotkal krutý osud a střetává se s nečekaným sokem - Wolverinem.

15.02.2020 4 z 5

Dědička a další příběhy Dědička a další příběhy Alan Grant

Největším tahákem, o který jsou čtenáři originálu ochuzeni je verbální vynalézavost překladatelů Pavla Dorta a Dareka Šmída, kteří se v tomto díle překonávají. Scenáristické zákruty dostávají (anti)hrdinu do atypických situací a je u něj patrný posun ve slušném chování, alespoň dokud ho kibicuje Darleena. Vizuální stránka je nápaditá, narvaná odkazy a nápady. Vyskytují se zde i takové klenoty jako je smrt zasednutím, vtipný návod jak nakreslit obézního člověka, či návod jak na pivní panděro.

15.02.2020 5 z 5

Hotel Zapomnění Hotel Zapomnění Gerard Way

Way a Bá hýří možná až plýtvají nápady. Hotel Zapomnění je plný tolika zajímavých záporáků. Každý z nich by zasloužil vlastní příběh a ne jen zazářit a zemřít. Zvraty se vrší a minulost je plná tajemství. Je to knihu od knihy lepší, závěr ale otevřený jako prase a čtvrtá kniha v nedohlednu.

07.02.2020 5 z 5

Pavučina Pavučina Brian Azzarello

Intro od Ennise s hororovými kořeny a sociálním přesahem o dětské šikaně nastaví laťku hodně vysoko (zamrzí jen divný coloring k McReově kresbě). Další povídky na Pavouka nahlíží z jiné strany. Ať jsou to chlapi v hospodě, nebo holčička se zlým tátou. Vrcholem je ovšem povídka o čestném Wreslerovi, který chce zachránit byznys a do klece mu naskočí mamlas v masce. Paráda.

07.02.2020 5 z 5

Batman: Pod maskou Batman: Pod maskou Bill Finger

Solidní mainstream, který vrací do příběhu další mrtvolu. Batman pochybuje a radí s přáteli, kteří už mrtví byli, ale stejně mu to je prd platné. S tímhle borcem nic neudělá a možná mu nakonec nezbude nic jiného než se postavit na jeho stranu, ale to až v nějaké jiné knize.

02.02.2020 4 z 5

Bullseye Bullseye Jason Aaron

Masakr, Bullseye jako protivník nemá obdoby. Šílený sociopat a psycholog amatér snažící se Frankovi vetřít pod kůži. Ten závěr, neskutečně silný závěr, který tušíte, ale zůstane nevyřčen. Nemůžu se dočkat pokračování.

18.01.2020 5 z 5

Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy Lobo: Incident na pánských záchodcích a další příběhy Alan Grant

Učebnice sprostých vtipů a násilných provokací. Dokonalý překlad z Loba dělá opět lahůdku pro fajnšmekry. Oslava narozenin, motorkáři i příhoda o přeladění rádia jsou klenoty, které si rád dám znovu. Lobo je Šéf!

15.01.2020 5 z 5