1987 1987 komentáře u knih

Nočná zmena Nočná zmena Michael Connelly

Connellyho citam vylucne v anglictine a k Rene a jej prvemu pripadu mam 3 veci:

Detektivka je minimalne taka sympatacka ako Harry Bosch a cela kniha je vlastne skoro hotovy scenar. Myslim, ze detektivna praca moze naozaj vyzerat podobne, ako je opisana v tejto knihe.

Predpokladam, ze Michael zarobi na product placemente dvakrat tolko ako na predaji knihy.

Som zvedavy, kto to sfilmuje.

07.10.2018 4 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Skoro na nicom som sa pri citani knihy nepozastavil (mozno nad par neznamymi slovami, lebo som ju cital v originali). A zrazu bol koniec a dnes som si kupil dalsiu Connellyho knihu (s novou detektivkou Rene Ballard). Ani neviem, kedy a ako mi HB prirastol k srdcu. Len koniec - prisiel tak narychlo, ako keby Michaela volali kamarati: - Poloz uz to pero a pod na pivo, cakame pred vchodom!

02.10.2018 4 z 5

Obratník Kozoroha Obratník Kozoroha Henry Miller

Pekne. Ak si predtym precitate Henry & June od Anais Nin, Kozoroh vam povie viac - zena a zeny, o ktorych HM pise, nebudu take tajomne a mysticke, ako ich opisoval - uvedomite si, aky bol pred nimi a pri nich maly a castokrat zufaly.

Keby knihu dostal do ruk naruzivy editor, vyskrtal by z nej tak tretinu, ale nastastie, Henryho knihy si skrtal on sam (aspon myslim). Na rozdiel od miliardy inych knih, som sa pri tejto ozaj dobre zabaval a nahlas smial. Skoda, ze v edicii Reflex bola kniha v takom salatovom vydani, ze uz v polovici z nej zacali vypadavat strany, a musel som davat sakramentsky pozor, aby som ich uschoval a vlozil do knihy spat. Nakoniec nechyba ani jedna.

Knihu som nechal na schodoch na bratislavskej Hlavnej stanici. Enjoy.

26.09.2018

Podzemníci a Tristessa Podzemníci a Tristessa Jack Kerouac

Jaj, hodnotit knihy, to je take...
Kazdopadne, Podzemnici super (musite sa k nim, samozrejme, prekopat), a Tristessa je... smutna, řekněme. Proste, drogy su zle.

07.08.2018

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

We found Love in a hopeless place.

23.07.2018 5 z 5

Hodina vlka Hodina vlka Jaroslav Klus

Z precitania knihy mam dojem, ze autor musi byt sympatak, s ktorym by som si rad sadol na pivo a prekecal vecer. Preto ma to hodnotenie mrzi.

23.07.2018 1 z 5

Henry & June Henry & June Anaïs Nin

NEGR to povedal spravne.

18.07.2018 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

sice vypocitane (vypocitave), ale presne.

16.07.2018 4 z 5

Uf. Jedna z najlepsich veci (co som cital) vobec.

08.07.2018 5 z 5

Trikrát na svitaní Trikrát na svitaní Alessandro Baricco

Chacha! Nic od AB som predtym necital, ale dobre som sa pobavil. Ze vraj 3x1 = 1? No, tu ano.
JEDEN krasny pribeh (ziadne TRI, ako sa niektori domnievaju).
Chodte do toho.

08.07.2018 5 z 5

Tati, tobě přeskočilo Tati, tobě přeskočilo William Saroyan

Na velke knihy netreba vela stran.
Odpozorovane a prezite, zasadene do jednoduchych viet a plneho zivota, v ktorom je najdolezitejsia laska, empatia a sem-tam nejake to jedlo. Otcovia su velke deti, ktore sa so zivotom a zodpovednostou zan pasuju najradsej v rozhovoroch. Krasna, blizka kniha.

27.02.2018 5 z 5

Chytání pstruhů v Americe Chytání pstruhů v Americe Richard Brautigan

Krasna tuzba po slobode.

Moja oblubena scena je ta, ked si rozpravac pomyli schodisko s vodopadom.

26.02.2018 5 z 5

Iné životy ako môj Iné životy ako môj Emmanuel Carrère

Krasna, plna a uprimna kniha.

26.02.2018 5 z 5

Pod střechami Paříže Pod střechami Paříže Henry Miller

Je mi trochu smiesne, ked vidim, ako niektori toto dielo opisuju ako nadcasove, provokativne a neviemesteake. Ak sa nemylim, Henry Miller napisal tuto knihu, aby mal aspon nejake peniaze - vtedajsia francuzska smotanka si prej libovala v takovych srackach.

Zhodujem sa s uzivatelom NEGR, a preto tuto knihu nehodnotim. Myslim, ze ani Henry Miller by to nerobil. Vdaka bohu, ze ostatne, co napisal, stoja za to.

24.02.2018

Emócie Emócie Džigme Rinpočhe

Silná a vypredaná kniha.
Stiahnut ju mozete tu: http://www.bodhipath.cz/novinky/dzigme-rinpoche-emocie-kniha-zdarma-ke-stazeni

23.02.2018 5 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

Jedna z najhorsich knih, ake som cital. Uprimna asi ako telefonat brigadnika z callcentra pat minut pred zaverecnou.

Igrediencie sice dobre - (po)vojnova zapletka, rozbity vztah, smutne dieta a (akoze) magia - ale ten remeselnik... Slaby ako informatikove hamstringy.

Knihu som ucelovo zabudol v autobuse v Jaromeri. Vopred sa ospravedlnujem objavitelovi tohto pokladu.

23.02.2018 odpad!

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Super "motivacna literatura" pre spisovatelskych wannabees.

23.02.2018 4 z 5

Nehaňte vlka Nehaňte vlka Farley Mowat

Kniha, z ktorej budem citat detom pred spanim.
To, co Farley zazil a ako o tom hovori, je rozpravka.

23.02.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Hm. Toto bolo ako zle randevu.

Niekedy to tak byva, ked podlahnete okoliu. Vsetci knihu citaju, pocujete same dobre ohlasy, vidite fajn recenzie, autor je sympatak a jeho smrt je trochu tajomna, a navyse sa toho chysta zhostit jeden z najtalentovanejsich hollywoodskych remeselnikov (o ktorom ale viete, ze ma schopnost upliest bic i z hovna).

Mozno som sa len zbytocne nadchol pred tym, ako som sa do citania pustil, no vo vysledku ma kniha neprekvapila a neoslnila nicim.

23.02.2018 2 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Nejedenkrat som sa o tejto knihe rozpraval s mamou. Konecne ju po rokoch docitala.

- To by bola parada, napisat taku knihu, hm? - hovorim jej.
- Taku knihu nenapises. Taku knihu nenapise nikto. To vlastne nie je mozne.

Suhlasim. Ano, John Irving je remeselnik, ale vobec mi to neprekaza. Lebo z tejto knihy zivot tecie.

22.02.2018 5 z 5