KáťaM. KáťaM. komentáře u knih

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Francis je můj oblíbený autor, ale tahle knížka byla slabší, neměl tolik vybroušené a sympatické postavy, jak jsem na to zvyklá v jiných knihách, kromě toho mi zápletka přišla zbytečně moc šroubovaná, nebylo to uvěřitelné. Knížka je ale skvěle načtená.

19.04.2024 3 z 5

Nervy Nervy Dick Francis (p)

Spousta koní, hodně dobrodružství a trochu lásky. Klasický Francisův příběh. Já je mám prostě ráda, audiokniha je skvěle namluvená. Určitě doporučuji.

08.04.2024 4 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Mám autorčinu poctivou tvorbu moc ráda. Umí popsat dobu, můj jediný problém byl, že hlavní postava mi byla strašně nesympatická, měla strach pořád jen sama o sebe, za což nemůže autorka, jen prostě Alžběta není tak zajímavá pro knížku, přesto z toho autorka dokázala vykouzlit pěkný příběh, doporučuji spíše čtenářům této autorky, u ostatních je lepší začít něčím jiným, např. sérií o manželkách Jindřicha, ta je taková záživnější a dramatičtější.

01.04.2024 4 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Další povedená, já tyhle jeho starší příběhy miluju.

06.11.2023 4 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Tahle série byla prostě skvělá. Velmi poctivá práce autorky, určitě si přečtu i její další díla. Ze všech manželek mi byla Kateřina Parrová nejméně sympatická a zajímavá, o čemž svědčí i název - prostě šestá manželka. Přežila všechny ostatní, moc se mi líbilo zase vrátit se v čase a přečíst si o všech manželkách jinýma očima. Moji nejoblíbenější asi zůstává Jana, ale rozhodně doporučuji přečíst celou sérii.

12.03.2023

Podfuk Podfuk John Grisham

Grisham je můj nejoblíbenější autor, ale tohle je takový průměr. Zápletka je super, jen to bylo všechno moc zvláštně sešroubované dohromady, až to vedlo k neuvěřitelnosti, od autora mám nejraději ty příběhy, které působí víc autenticky. Jsou tam ale skvělé postavy, správné drama, určitě stojí za přečtení, ale věrné čtenáře autora asi tahle knížka tolik nenadchne.

12.03.2023 3 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Nejde o nějaké extrémně strhující čtení, ale zápletka je nevšední, audiokniha je skvěle namluvená, umocnila čtenářský zážitek, určitě tenhle thriller doporučuji. :)

12.03.2023 4 z 5

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Angela Duckworth

V seberozvoji jedu už dlouho, knížka mi určitě přinesla pár zajímavých poznatků. Můj zásadní problém byl s autorkou - prezentovala pár studií a tak nějak mi přijde, že spolkla všechny vědomosti světa. Určitě by se kniha dala trochu proškrtat, aby z ní vyplynulo jasně to nejpodstatnější, co chtěla předat. Naprosto zcestné mi tedy přišly její výchovné metody, které popisovala, s autorkou zkrátka nesouzním, její studie ale přinesla pár zajímavých poznatků, něco si s knížky odnáším. Přednes Magdalény Strakové se dobře poslouchal.

15.01.2023 3 z 5

V práci nemusí být blázinec V práci nemusí být blázinec Jason Fried

Další super seberozvojovka, i když z velké části je to PR firmy. Myslím, že knížka je směrovaná spíše na zaměstnavatele, ale rozhodně není aplikovatelná na všechny obory, rozhodně ale stojí za přečtení!

13.11.2022 4 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Mám teď období, kdy jsem zase v těch motivačních knihách nasáčkovaná, tohle je taková jejich bible. Moc se mi do knížky nechtělo, bála jsem se, že půjde pouze obecné tipy, jak netrávit tolik času na sítích, v čemž už mám dlouho jasno. Knížka ale obsahovala mnohem víc, odnesla jsem si z ní spoustu věcí o produktivitě a nakládání s časem. Velké doporučení. A Hluboká práce od autora je mimochodem taky nutnost!

13.11.2022 5 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Tohle je super motivační záležitost! Broňu Sobotku zbožňuji, moc jeho práci obdivuji, kolik svých projektů rozšiřuje zdarma. Uznávám ho také jako podnikatele, poslouchala jsem i nějaké rozhovory s ním o tom, jak vede svůj business, jak se dělí o své know-how. neskutečně motivující a obdivuhodné! Velký palec nahoru! Knížku jsem poslouchala jako audioverzi, škoda, že ji Broňa nenamluvil sám, ale určitě využil čas k dalším skvělým projektům. Knížka obsahuje spoustu jedinečných tipů, nejen ty tisíckrát ohrané! Velké doporučení!!

13.11.2022 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Zbožňuji historické ságy, první díl jsem poslouchala jako audio, přišel mi dost nudný, nedokázala jsem si oblíbit víc žádnou z postav, knížce hodně dodával hlas Pavla Soukupa, který knihu dokázal neuvěřitelně pozvednout. Dlouho jsem čekala, jestli vyjdou audio i další díly, nakonec jsem tedy sáhla po papírové, musím říct, že Pavel Soukup mi jako interpret moc chyběl, druhý díl mi ale přišel lepší než první, ty postavy jako takové mě samostatně moc nezaujaly, ale příběh celý jo a myslím, že dříve nebo později sáhnu i po dalším dílu, je to milá oddechovka.

13.11.2022 4 z 5

Ještě to promysli Ještě to promysli Adam Grant

Knížky od Melvilu jsem skvělé, málokdy šlápnu vedle. Na tuhle jsem narazila jen díky tomu, že ji sdílel Robert Vlach, jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila také, obsahuje spoustu skvělých myšlenek! :)

15.10.2022 4 z 5

Maska Matky bouří Maska Matky bouří Rachel Lee

Milá oddechovka, přesně víte, co dostanete, líbilo se mi zakončení, které nepůsobilo kýčovitě. Moc se mi líbilo vyprávění z oblasti archeologie a moře, moc pěkné spojení, které Vás unese jinam.

25.09.2022 4 z 5

Tak dobří, že vás nepřehlédnou Tak dobří, že vás nepřehlédnou Cal Newport

Super seberozvojová kniha, autor napsal spoustu skvělých knih, tahle možná mezi všemi trochu zapadá, ale přináší také zajímavé myšlenky, určitě doporučuji, pokud Vám sedí ostatní autorovy knihy.

24.09.2022 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Vůbec mi neseděla hlavní hrdinka, naivní a strašně hloupá, jednoduchost prosakovala i celým příběhem, pozitivum vidím v tom, že se to autorka aspoň nesnažila podávat jako autentický. Kdybych věděla, že obsahem bude i popis zneužívání dětí, do knihy bych se nepouštěla. Líbil se mi popis tradiční indické rodiny a také to, že autorka neházela všechny do jednoho pytle, jsou ale lepší knížky s touto tematikou, za mě tedy lepší průměr.

20.08.2022 3 z 5

Radost z práce Radost z práce Marie Kondo

Super seberozvojová kniha, odnáším si z ní hned několik tipů, které chci zkusit. Autoři se skvěle doplňují. Nutno dodat, že se zaměřují spíš na lidi, kteří pracují v kanceláři, ostatní knížku asi tolik neocení. Vřele doporučuji všem, co uvažují o změně práce.

14.08.2022 5 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Tohle je knížka, na kterou odkazují snad všechny novodobé knížky o motivaci a seberozvoji a nezbývá než souhlas, že tahle knížka je základ. Přečetla jsem na tohle téma už hodně knih, dlouho jsem si z žádné neodnesla tolik jako z právě z Atomových návyků, vřele doporučuji!

07.08.2022

Protože znám svou cenu Protože znám svou cenu Cecily von Ziegesar

Super oddychovka, seriál mi tak skvělý nepřijde, ale jako audiokniha namluvená úžasnou Viktorií Taberyovou je Gossip Girl úžasná!

07.08.2022 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Nad českou prózu prostě není, jsem ráda, že jsem objevila další českou autorku, která skvěle píše, odsun Němců je dost opomíjené téma, přestože mnozí jeho důsledky odnáší dodnes, jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky, vřele doporučuji! Souhlasím ale s komentářem před sebou, těch postav tam bylo moc.

17.07.2022