Křest ohněm

Křest ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30488/krest-ohnem-30488.jpg 5 3918 301

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

5. díl

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia , 1996

Janadvorackova
16.05.2017 5 z 5

Bombasticky načtená audioverze.
Skvělý příběh.
Poslech na veřejnosti jsem občas okořenila záchvatem smíchu, ale bylo mi to celkem jedno, i když lidi čučeli jak trubky :).

zpevSusannah
09.05.2017 5 z 5

Další skvělý díl! Jak by řekl můj brácha - bylo to mrteeeeeeeee, kámo! :D
Trochu mě mrzelo, že zde často Geralt propadal v beznaděj a tím se ze sexy hrdinského chlapa pomalu stával ufňukánek. Naštěstí má ale kolem sebe parádnej a divnej kompanyji, která ho za žádnou cenu nechce nechat na holičkách :)
A Regis? Nová postava jak se patří!

Dovolím si jednu nádhernou citaci: "Mnozí lidé tvrdí, že úplně každá věc na světě má svou cenu, ale není to pravda. Některé věci jsou neocenitelné. Nejlépe je poznáš tak, že když je jednou ztratíš, nikdy je nezískáš nazpět." (Geralt, Vlk z Rivie)

lukes2424
05.05.2017 5 z 5

Tento díl mě velmi bavil. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Četl jsem všude i v tramvaji na zastávce, nebo ve vlaku.

martunka
25.04.2017 4 z 5

Další díl a další dobrodružství. Baví mě to.

Heisenberg
17.04.2017 5 z 5

Tak pro mě nejlepší kniha o Zaklínači, která je jak humorná, tak neskutečně napínavá. Tak jsem se do příběhu zažral, že jsem realitu nevnímal a knihu jsem měl hned za 2 dny přečtenou. Nejvíce se mi samozřejmě líbila hlavní dějová linka, která vrcholí bojem o most přes Jarugu, ale i vedlejší dějové linie byly hodně zajímavé. Pro mě to byl doopravdy (musí prostě použít to slovo) kulervoucí zážitek. Jen málokterá kniha má takové divoké tempo a grády. Abych pravdu řekl, jedná se o jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četl.

kacenka7206
16.04.2017 5 z 5

Bojím se ještě teď, naprostá pecka.

fvalek
16.04.2017 5 z 5

Nejlepší díl zatím. Cesta Geralta pokračuje a mimo známých postav se k němu přidávají i naprosto nové. Milwa a Regis se mi opravdu moc líbí. Regisova "nepřemožitelnost" přináší do zoufalého příběhu Geralta paprsek naděje. Taky se mi hrozně líbí trpaslíci. Ciri je hodně v pozadí, ale vzhledem k tomu, co se s ní děje, to je dobře. Hodně mě zaujala dějová linka okolo Lóže čarodějek. Vyděsila mě genetika, kterou řešily ke konci knihy, ale po druhém přečtení už jsem to pochopil. Nejlepší je prostě konec - "Tyf bránil moft?" :D
Za mě opět super čtení a těším se na poslední dva díly :)

Devil-Ivet
10.04.2017 4 z 5

Sapkowski se překonal. Poutavý a napínavý příběh Vás nenechá odpoutat se od knihy. Tak skvělé to bylo. Z některých věcí jsem byla překvapena (nečekaně) a některé jsem očekávala. Z něčeho jsem byla znechucena (respektive z někoho) a z něčeho nadšena. Myslím, že je to zatím nejsilnější díl z celé série.

PeťkaW.
22.03.2017 4 z 5

Za sebe tuto knihu zatím hodnotím jako nejlepší ze série. Uvidím, jak laťku posunou další díly. Konečně je tu méně politiky (nebo je alespoň méně popisovaná). Co mě mrzí je, že máme tak malý přehled o tom, co se děje s Ciri, ale doufám, že další knihy nám všechno objasní. Děj je sice táhlý a občas až moc dlouhý, ale čtivý a čtenáře neustále drobné náznaky a otázky, nutí číst dál. Jsou tu pasáže, které pobaví,jiné ho zase donutí k zamyšlení. Jsem ráda, že se tu objevilo několik nových postav, které děj neskutečně oživily a posunuly dál. Hlavně Rigis a Milwa.

jan14s
21.03.2017 5 z 5

Nejlepší díl, po přečtení jsem běžel koupit dvě poslední knihy.

Ivan F
15.03.2017 3 z 5

V podstate som z Krstu ohňom sklamaný. Prečo? Pretože knihe chýba šťava. Rázovitá "mluva" trpaslíkov spod hory Carbon je len chabou zásterkou plytkému rozprávaniu. Nič sme sa nedozvedeli o Geraltovi, bolo to odfláknuté a o Ciri? Nuž, jej dejová linka je odfláknutá na druhú. Ani čerešnička v podobe ironického záveru ma nedokázala nadchnúť a nedodať mi pocit, že Sapkowski sa s čitateľom nepekne zahral. Stále vo mne zostáva názor, že Andrzej je majstrom poviedky, ale širší epický útvar mu nejde. Škoda.

AnetAndBooks
04.03.2017 5 z 5

Naprosto úžasně do detailu propracované dílo. Jediné, co bych vytkla jsou velmi dlouhé rozhovory, ale to je prostě styl Sapkowského a děj byl velmi stočený na Geralta. Ocenila bych víc příběh Ciri, ale to je pouze taková drobnost :)

tlllk
02.03.2017 4 z 5

Po troch knihách som sa konečne začal orientovať, a užil som si to.

Natali692000
23.02.2017 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl. Nehorázně jsem si čtení užila. Oblíbila jsem si celou partu. Geralt mě prostě baví! Také se mi hodně líbily chvíle se Zoltanem a jeho partou. U jeho hlášek jsem se ohromně pobavila. A konec úplně luxusní. Přítel nemohl pochopit, co je na tom tak vtipného. Ať žije Geralt z Rivie! :)

blaka165
18.02.2017 5 z 5

Opět Geralt se svým dobrodružstvím nezklamal. Příjemné čtení a konec je třešnička na dortu. :)

Aksel
14.02.2017 5 z 5

Křest ohněm je pro mě neoficiálním vrcholem celé ságy. Na první pohled možná poněkud paradoxně, protože Sapkowski jako by v polovině vyprávění sundal nohu z plynového pedálu a ponechal ději volnější tempo. Klíčové ingredience předchozích dílů jako proroctví Starší krve, mocenské intriky panovníků, politikaření nadutého čarodějstva i Ciriina frackovitá puberta ustupují do pozadí a místo nich přichází na scénu nefalšovaná zaklínačská road movie – a je to osvěžující změna. Cíl Geraltovy soukromé křížové výpravy je přitom zdánlivě prostý a přímý jako dřevec kopí: na jih, za Jarugu, a proti vůli bohů, osudu i vladařů vysvobodit nebohou Ciri z nilfgaardských spárů. Leč stejně jako v životě, nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. A pro čtenáře je to jenom dobře.

Třebaže je tempo putování Geralta a spol. k zaklínačovu rozčarování velmi pozvolné, originální a notně nesourodé personální složení jeho výpravy se stará o to, že na stránkách se ani náhodou nerozhostí nuda. Naopak. Ránami na těle i na duši zatrpklý zaklínač pronásledovaný zlověstnými sny; nepraktický a užvaněný šumař; hubatá a rázná kuběna s lukem; paličatý Nilfgaarďan, jenž se zarputilostí hodné lepší věci popírá, že je Nilfgaarďanem; záhadami opředený intelektuál Regis s iritujícím zvykem zodpovídat otázky ještě dříve, než jsou položeny. V neposlední řadě nelze přehlédnout (či spíše přeslechnout) partu ogarů Zoltana Chivaye, která nejde pro sprosté slovo nebo ránu klackem po kebuli daleko – zkrátka družinka k pohledání. Krom toho jim v cestě stojí válkou zachvácené Záříčí a s ním řada více i méně nepředvídatelných nástrah: s ohněm v zádech postupující nilfgaardská armáda, mstící se Veverky, plundrující marodéři, sem tam nějaký netvor, zubožení utečenci a také skupina pověrčivých vesničanů, která se snaží dopadnout zlopověstného vampýra a následně trhnout majlant na úrazu svého druha. O napětí a geniální dialogy tak není nouze. A je docela jedno, zda se do vyšperkovaných debat zapojuje přemoudřelý vševěd Regis, neodbytný mluvka Marigold, cynik Geralt, intelektuálně přímočará Milwa, či samorostlý filosof a nepolepšitelný altruista Zoltan za přizvukování svého papoucha s proříznutým zobákem.

Úžasná odysea s perfektně ironickým vyústěním! Dal bych šest hvězdiček, kdyby to šlo. A zároveň by mě ani trochu nemrzelo, kdyby Sapkowski utl ságu už s koncem Křestu ohně.

Kapi41
30.01.2017 5 z 5

Opět krásná kniha. Co dodat, snad jen to, že mě tentokrát pobavil konec knížky, kde byl Geralt z Rivie pasován na Geralta z Rivie...

Greene
08.12.2016 4 z 5

Tenhle díl mě první polovinu moc nechytal,ale pak se to hezky rozjelo. Na předchozí knihu však rozhodně nemá.

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Zaklínač-serie, kterou budete číst dokud vás bolavé oči nepřinutí jít spát a když dočtete celou sérii jste s prominutím nasraní,protože vás čeká nudná realita

dadako
15.11.2016 5 z 5

Každá kniha je lepší než ta předchozí. Čtivější, napínavější... Jen ten Marigold mi už leze krkem... :-)