Křest ohněm

Křest ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30488/krest-ohnem-30488.jpg 5 3922 301

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

5. díl

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia , 1996

Philoun
31.10.2015 5 z 5

Ano, v této knize už se příběh opravdu zajímavě rozjel.

Ogie
18.10.2015 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších zaklínačovských knih. Geraltova výprava, seznámení s mnoha skutečně zajímávými postavami a stále velice průžný děj dělá knihu takovou, že vás rozhodně daleko od sebe nepustí.

MaxQ
31.08.2015 5 z 5

Opět za pět. Tady mi to nedá a musím vyzdvihnout tu část knihy, kde Geralt putuje spolu s trpaslíky a běženci válkou zničenou krajinou. To je nádhera. A trpaslická mluva je opravdu lahůdka, tady se myslím vyřádil i pan překladatel: "Urrrva mať!"

A jeden citát za všechny:
"Takový dluh nelze splatit, nelze zaplatit něco, co nelze ocenit. Mnozí lidé tvrdí, že úplně každá věc na světě má svou cenu, ale není to pravda. Některé věci jsou neocenitelné. Nejlépe je poznáš tak, že když je jednou ztratíš, nikdy je nezískáš zpět. Já sám jsem ztratil mnoho takových věcí. Proto ti dnes nedokážu pomoci.“

montana
01.08.2015 4 z 5

Zatím nejlepší díl románu. Noví i staronový hrdinové jsou skvělí a lehce se vrací původní atmosféra s putováním krajinou. Více Geralta a méně Ciri, přesně tak jak to má být. Pořád se však nemůžu zbavit dojmu, že se toho ani v jednom románu moc nestane a jde pouze o vcelku natahovaný seriál.

Kiť Kať
13.07.2015 5 z 5

Myslim, ze tato kniha byla - co se rozmanitosti postav tyce - asi zatim tim nejlepsim, co mohl Sapkowski vytvorit. Jako by Ciri a Geralt na okamzik ustoupili do pozadi, a myslim, ze v tomto pripade to vubec nebylo na skodu. Milwa, Regis a Cahir alias (ne)Nilfgaardan dodali pribehu jiskru, rozmanitost a opravdove napeti... celkova originalita postav a jejich osudu ucinila tuto knihu nezapomenutelnou a v mem pripade mam dokonce pocit, ze mi prirostly k srdci snad dokonce vice nez hlavni hrdinove. Opet skvelych "deset hvezdicek z peti".

Kraken84
12.06.2015 5 z 5

Gerald tentokrát Ciri neochraňuje, necvičí, ale hledá. Jede krajem ničeným válkou ve společnosti krásné lučišnice, ukecaného trubadůra, Nilfaarďana, moudrého vyššího upíra a několika trpaslíků. Podíváme se, co má za lubem Falka. Yennefer magicky procitne, aby se připojila k feministické magické lóži. Naštěstí se knize moc nepolitikaří a děj se tedy čtivě rozvíjí. No než jsem se rozkoukal, byl jsem na konci. Kniha se drží úrovně předchozích dílů a navnadí Vás na další. Krásné počtení.

GOD-Complex
07.06.2015 5 z 5

Wow, uz minule jsem byl nadseny z Casu opovrzeni a tohle je jeste lepsi, zatim nejlepsi kniha zaklinacske sagy. Tentokrat cistokrevne fantasy/rpg, dlouha cesta krajinou, postupne nabirani unikatnich clenu party, jeden lepsi nez druhy, Regis je borec, Marigold je dokonaly pako, Milwa je lepsi lucistnice nez Legolas a Geralt z Rivie vlastne vubec neni z Rivie. Je to chytlave, ctive, vtipne, napinave, bez slabych mist, takhle ma vypadat kvalitni fantasy knizka a nemuzu se dockat dalsich dilu, jestli ta vzestupna tendence bude jeste pokracovat nevim jak to budu hodnotit, protoze uz tomuhle davam plny pocet. 10/10

matesatan
11.03.2015 5 z 5

fakt super dost sem se u toho bavil jou tam vtipný hlášky a je to super příběh

ondrej4432
04.03.2015 5 z 5

Zatím jednoznačně nejnabitější a pro mě i nejčtivější díl. Příběh o důvodu Regisovi abstinence mě rozesměje jenom si na něho vzpomenu :)

Torgal
04.03.2015 5 z 5

V podstate najmenej originálna časť pentalógie. Hlavnou náplňou je Geraltova výprava, ku ktorej sa postupne pripojí množstvo skvelých postáv, ktorým bezpochyby kraľuje tajomný Regis a na svojej záchrannej púti sa nevyhnú mnohým nečakaným problémom a prekážkam. Čiže fantasy klasika, ktorú Sapkowski len dokorenil svojim sarkazmom. Medzitým na druhom konci sveta dostáva Ciri tvrdé lekcie do života. Tento diel je jednoznačne najakčnejší zo všetkých a nudiť sa pri ňom určite nikto nebude. Len je taký... príliš obyčajný. 9-/10

Mišulenka
16.02.2015 5 z 5

Po druhém čtení s odstupem jedenácti let, musím... (promiňte mi stejný začátek u všech dílů celé ságy)

... s plným vědomím zhodnotit tento díl jako nejlepší stejně jako tehdy. Byl vtipný. Byl akční. Byl napínavý. Byl prostě jedinečný!
Od začátku jsem se bavila díky bandě trpaslíků, byla zvědavá kvůli tajné radě čarodějek a bála se kvůli tahu Nilfgaarďanům.

Tentokrát se Geralt nechoval jako ten zákonně dobrý bojovník proti zlým silám. Upřímně jsem měla mnohdy chuť do knihy skočit pěkně kufrem, abych udělala kolem sebe co nejvíc bordelu, a profackovat ho. Případně aspoň našeptat Milwě, aby to udělala za mě. Tak neskutečně mě štval svým neustálým fňukáním, protože všelijaké bolesti drásaly jen jeho (ironie). Ale pochlapil se, to se mu k závěru upřít nedá.

Regis. Všudybyl Všechnoznal. A právem, měl na rozdíl od dalších postav solidní náskok. Jen mně občas svým mentorováním lezl na nervy, ale věřím mu, že to nemyslel zle. To jen Geralt ho bral moc osobně, protože to byl mnohdy právě on, Geralt, kdo věděl víc než ostatní.

Moje oblíbenkyně Milwa. Rázná, ostrá jak břitva sihillu, vždycky připravena odpovědět. Byla mi sympatická svou osobností, svým odhodláním i svými názory.

Ciri. Neskutečná puberťačka, která hledá sama sebe a to, co vlastně chce. Na můj vkus jen lehce radikálním způsobem. Ale kdo v jejím věku nezlobil?! :)

Fringilla Vigo. Dřív se mi strašně líbilo její jméno, aktuálně je mi sympatická i jako osoba.

Sapkowski rozplétá další a další nitky ze stovek klubíček, objevují se další postav a příběh se dál krásně zamotaně vine...

Pár citací, mnohdy jako výstřely ze tmy, ale poměrně trefné vzhledem k životu nás, lidí.
"...K čertu, jak jen ta moc člověka pokouší! Jak svádí, aby ji zneužil! Když ji člověk má, snadno zapomene... A když zapomene, už se nedokáže vrátit."...

... Sotva jim svitla naděje, v nočním povětří zazpívaly letky šípů. Marigold zavřískl, tentokrát opravdu bolestně, a zaryl Geraltovi prsty do žeber. Zaklínač ucítil, jak mu na šíji stříklo něco teplého.
"Drž se!" chytil básníka za loket a strhl ho na svá záda. "Dobře se drž, Marigolde."
"Zabili mě!" kvílel trubadúr. Dost nahlas, na zabitého. "Krvácím! Umírám!"...

..."Nevědomost," poučoval Regis, "není omluvou pro nepromyšlenou činnost. Když něco nevíš nebo máš pochybnosti, požádej o radu..."
"Mlč, upíre!" otočil se Geralt zády...

..."Jsem Maria, a ne Milwa. Jaká já jsem Káně? Kvočna s vejcem v břiše, žádná Káně... Milwa se s dryádami smála na bitevním poli, když vytrhávala šípy ze zkrvavených mrtvol - je přece škoda dobré střely. A jestli některý ještě dýchal, vzala ho nožem přes krk. Na takovou smrt vodila lidi zrádkyně Milwa. A smála se... Jejich krev teď volá. Jejich krev teď zevnitř rozežírá Mariu jako vosí jed. Maria platí za Milwu."...

hancijar
06.02.2015 5 z 5

Miluji pribehy i Zaklinaci, nejednou precteno.

Aaron Lewis
01.02.2015 5 z 5

Tenhle díl si mě získal úplně maximálně a bylo to tou jejich grupou, která byla úplně famózní:). A ta ironie se jmenováním na konec! Nemám slov:). Tenhle díl jsem si opravdu užila.

BlackNapalm
24.01.2015 4 z 5

Epická scéna vhození rozžhavené podkovy do trenek knězovi během útoku Černých mne rozesmává pořád dokola jen při pouhé myšlence :)

Kapis
05.11.2014 5 z 5

ÚŽASNÉ POKRAČOVÁNÍ. Mistrně a uvěřitelně napsáno krásným jazykem do nejmenších detailů, nic neztrácející na napínavosti, ba naopak, originální ve všech směrech, plné zvratů a překvapení, odborné po stránce nejen výbavy koní, zbraní, lékarníků, lidových pověr, králů i čarodějek, perfektně prolnuté a navazující dějové linie a tentokráte extrémně vtipné! Především díky trpaslíkům a Regisovi. Miluji, když autor dokáže spojit brutální scény války, lidské odpornosti a krutosti s vtipem a krásou. Sapkowskému, stejně jako např. L.d.Bernieresovi se to opravdu povedlo. Je dobré mít ke čtení mapu - aspoň tu Severní části světa, aby člověk věděl, kde se hrdinové této úžasné ságy nacházejí. Klobouk dolů. Jo a Geraltovo jméno Bělehrad, které si chtěl dát, to mě skoro položilo.

Wamann
24.09.2014 5 z 5

Nejlepší díl ságy, upír Regis nejlepší

SalomeH
11.09.2014 5 z 5

Suvernénně nejlepší díl celé ságy.

ziriant
25.07.2014 5 z 5

Výborná závěrečná scéna s ironickým nádechem podle mě vystihuje celou Sapkowského tvorbu. Bavila jsem se při ní i při celé knize (jako vždy).

kozel89
06.07.2014 4 z 5

První čtvrtina knihy mě moc nebavila, přišlo mi to až příliš roztahané. S příchodem skvělé postavy Regise dostala kniha konečně spád a četla se už v podstatě sama. Rozhodně lepší než předchozí, řekl bych, trochu nudnější díl.

Lady Dracula
09.04.2014 5 z 5

Zatím nejlepší díl a já nemám co napsat. Ne snad, že by mi došly slova chvály, vždyť u předchozích svou knih jsem napsala hotové elaboráty, ale řečeno už bylo vše.
Sapkowski je Mistr pera, Mistr fantasy na vysoké úrovni jenž mezi řádky ukrývá tolik pravdy o lidské povaze a lidském bytí až je to k neuvěření. A ještě k tomu stíhá vysvětlovat až vyvracet zažité mýty (konečně to s těma upírama chápu! :)) Sapkowski filozofuje, ale stejně tak dobře vystihuje obyčejného vesnického "burana". Zároveň přibližuje mužům ženský svět (i sněm :-D) a naopak.
Jsme prostě na vrcholu ságy a je to znát :)