Křest ohněm

Křest ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30488/krest-ohnem-30488.jpg 5 3918 301

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

5. díl

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia , 1996

hefaistoss
27.02.2019 5 z 5

Tak nastal čas aby som sa vyjadril aj k tejto knihe. Čítal som dávnejšie ale nastal čas sa vyjadriť. Mám prečítané všetky knihy včetne povídek (ktoré považujem za tekuté zlato ak viete čo mám tým na mysli) a všetky doslova zbožňujem a som nimi takmer posadnutý :))) Ale ak by sa ma niekto námatkovo spýtal, ktorá kniha je premňa tá najlepšia respektívne, ktorá je nabližšie môjmu srdcu tak je to práve Křest ohněm.

Nechcem moc v recenzii prezrádzať budúcim potencionálnych čtenárom ale knihu by som opísal ako jedno veľké, úžasné, pútavé, detailne opísané putovanie Geralta a jeho "kompanyje", ktoré začalo po událostiach na Thannedu v tajomnom Brokilone. Celé toto putovanie je dokonalosť proste (hlavne pasáže od pripojenia ďalších členov hlavne Zoltánovej kompanyje najbližších). Viac nebudem prezrádzať.

Čo sa týka postavy tak nikdy nezabudnem hlavne na Regisa. Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy. Tak táto postava je bezchybne napísaná. Uvažoval som vždy z koho si Andrzrej zobral inšpiráciu a koho táto postava predstavuje v jeho živote. Zatiaľ som nato neprišiel. Regis je premňa asi tá najlepšia postava v celej ságe. Neviem. Dejstvo s podkovou nezabudnuteľná.

Pre niekoho môže byť táto kniha nudnejšia pretože väčšina knihy je zameraná na putovanie Geralta.

Andrzej Sapkowski je neskutočný. To ako dokáže niečo popísať a je jedno či človeka alebo nejakú vec poprípade událosť tak takto bravúrne to dokáže len on. Bravó. Ďakujem Vám za to.

py-radicz
17.01.2019 5 z 5

Knihu jsem zdolal v audio verzi pri cestovani autem. Musim pochvalit naprosto dokonaly prednes pana Martina Fingera, ktery dokazal vtahnout do deje a nepustit. Co se tyce obsahu, tak me moc nebral snem carodejek - ale kdo vi, co se semele v dalsich dilech sagy.

Lucas.94
12.01.2019 5 z 5

Křest ohněm byla naprostá pecka. Podle mě nejlepší díl z celé série. Nemohl jsem si pomoct, ale připomínalo mi to první díl Pána prstenů - to putování Geraltovy družiny. :-)

Metla
05.01.2019 5 z 5

Nesmírně poutavá vata, ve které je Geralt polidštěn chováním na pár facek (sebelítost, trucování, odmítání pomoci v přesvědčení, že svůj kříž musí nést sám), formuje se kolem něj velmi nesourodá, leč sympatická skupina osob, a celý děj je prakticky jen o jejich putování, prošpikovaném drsnými i veselými scénami z války a čtivým filozofováním. Konečně se také dozvíme, kam zmizela v „Čase opovržení“ Yennefer, staneme se svědky založení nové čarodějnické organizace a občas krátce nakoukneme, jak se daří Ciri.
V této knize se malinko začínají projevovat sklony autora ke žvanivosti a demonstrování vlastní vzdělanosti, ovšem zatím jsou to pouhé neškodné náznaky, co nijak nekazily zážitek. Kladem jsou tradičně narážky na víceméně současné události a problémy, často k hlubšímu zamyšlení, občas pro lehké zasmání.
Až ze závěru jsem byla mírně rozpačitá, působil na mě poněkud uspěchaně, odstavce zaklínačova přemítání v první osobě mi neseděly (v obvyklé třetí by to bylo méně rušivé) a už vůbec jsem nepochopila pasáž, ze které vyplývá, že ságu vypráví jakýsi děda Pohvizd dětem... Co tím Sapkowski sleduje, co se nám básník snaží říci? Přes tyhle matoucí detaily je „Křest ohněm“, jakkoliv pouhá vycpávka, stejně dobrý (možná i nepatrně lepší) než druhý díl ságy, přikloním se proto opět k plnému počtu hvězdiček.

Atuin
26.12.2018 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé ságy. Nevím zda je to tím že se člověk znovu setká s trpaslíky nebo to přišlo ve chvíli kdy se na scéně objevil Regis, možné v tom hrálo roli i to nakolik moc je tu Geralt na zabití. Vůbec nevadí že knihu znám i pozpátku, náladu mi zpraví vždycky.

RHorse
21.12.2018 5 z 5

Další skvělý díl, co dodat, prostě jedno z nejlepších fantazy, které jsem kdy četla. Hodnocení si asi nechám až podle celé série.

MCGinger
14.12.2018 3 z 5

Takový nemastný neslaný díl. Děj i postavy se plácají odnikud nikam. Zatím nejslabší díl série.

hurikan123
22.11.2018 5 z 5

klasický zabijácký příběh okořeněný trochou nových postav. nemám co vytknout

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Zaklínači ani panu Sapkovskému nemám co vytknout - tudíž plný počet hvězd.

jaroiva
06.09.2018 3 z 5

Chybí mi dočíst poslední kapitolu, ale marně pátrám po tom, co má být nejlepší na této knize. Mně připadá zatím nejhorší z celé série. Tak jestli to nezvrátí nějaký superskvělý konec, bude to tak na 60%.
EDIT: tak po dočtení uznávám, že poslední kapitola byla fakt dobrá, ale na vylepšení hodnocení celé knížky mi jedna kapitola nestačí.
Ovšem bavil mě upír-abstinent.

Azmodan
25.08.2018 4 z 5

To co jsem napsal k předešlému dílu série však přestáva značně platit u této knihy a naprosto neplatí u následujících dvou. Konečně to začínalo dávat smysl, konečně to začlo bavit, vtahovat do děje a táhnout a strhávat. Snad jen...tahle kniha byla zvláštní tím, že popisovala zejména bezcílné Geraltovo bloudění válkami zmítaným světem, které mohlo trvat nekonečně dlouho. A vlastně skončilo s příchodem další knihy...jako když rozetnete poleno do kamen...

toulava
05.08.2018 4 z 5

Do této knihy jsem všechny knihy serie hltala a nemohla se od nich odtrhnout. Tato bohůmžel tento můj postup zpomalila. Po přečtení mi bylo smutno z osudů Ciri, Geralta ale i Yennefer. Musím si dát od toho smutku delší pauzu. Ale k dalším knihám se pak velmi ráda vrátím.

orangerose
28.07.2018 5 z 5

Pěkně akci knížka o zaklínačovi a Ciri :)

JirkaDitt
16.07.2018 5 z 5

Křest ohněm byla pro mě zatim nejlepší kniha! Konečně se kniha týkala více děje než politiky - přišlo mi. Hrozně mě bavilo cestování Geraltovy družiny - to bylo snad poprvé, kdy nějakou měl víceméně po celou knihu. Taky jsem se hodně začetl do tajné lóže, kterou vytvořily čarodějky. A vlastně mě bavilo i pátrání po rodokmenu Ciri.
V knize sice nebylo žádné ,,woow,, ale to si myslím přijde někdy v dalších dílech.
Každopádně doporučuji číst v kuse. Od čtyřky už to nejsou knihy do vlaku a do autobusu, od kterých se dá odbíhat. Hezky sednou a přečíst v kuse!

Svoby42
11.07.2018 5 z 5

I když kniha popisuje hlavně cestu zaklínačovy skupiny, tak to dělá bravurně. Poněkud filozofická úvaha vyššího upíra o světle světa donutí člověka k zamyšlení. Nemohu hodnotit jinak než plně. Sapkowski mě uhranul.

OSTROVID
10.07.2018 5 z 5

Předchozí dva díly byly chvílemi docela otravné, Geralta si tam člověk moc neužil, ale Křest ohněm opět románu o zaklínači zpravil reputaci. Když pominu nudné několikastránkové tlachání na sletu čarodějek, tak tato kniha nemá absolutně chybu.

Vesmich
21.06.2018 5 z 5

Zaklínač je v této části takový nějaký lidský..naštěstí se kolem něj utvořilo pozoruhodné společenství, které ani chvíli nenudí. Když se ještě přidají trpaslíci...Čím více se nořím do ságy o Zaklínači, tím více se bavím!

ladaol
20.06.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé, už ani nevím, co jiného psát :)

špulo
19.05.2018 5 z 5

Bez komentára. 100%.

Anoell
12.05.2018 5 z 5

Po přečtení si říkáte, že je to prostě skvělé a lepší to být nemůže? Já ano a zatím jsem byla vždy vyvedena z omylu. Může to být ještě lepší... a konkrétně tento díl je opravdu parádní. Vypadá to, že už se zaklínač blíží ke svému cíli, ale zápletek přibývá, a tak je jasné, že zbývá ještě pořádný kus cesty ke konci. Příběh stále hýří vtipem i tragickými situaci a celé je to v rovnováze, takže pohlcení do děje je jisté... Ačkoliv se tento díl zabýval více samotnými postavami než politikou apod., sága nabírá grády.