Křest ohněm

Křest ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30488/krest-ohnem-30488.jpg 5 3916 301

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

5. díl

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, upír Regis…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Chrzest ognia , 1996

evineckY
19.03.2020 5 z 5

Jaks to hrál ty tažný volku, lepeňo zadubená....chytnu klacek a majznu ťa po tej dutej palici... Když si držel karty na klíně ,naisto si připočítal aj svojho ftáka. Radší tolik nemysli Stratone, tady není žádná univerzita , tu sa hrajú karty. Ale nezúfaj,aj rychtářova sviňa vyhrála,když dobré karty dostala....ha,ha,ha Já ty trpaslíky žeru. :-)

Zuzaček22
19.03.2020 5 z 5

První polovina knihy me tedy moc nebavila ale druhá půlka ta byla super.nove postavy jsem si zamilovala.hned se vrhàm na další díl.

Karcoolka2210
11.03.2020 5 z 5

Preberanie sa, vyzvedanie a oboznamovanie sa s tým, čo sa stalo, kým boli mimo a cesta za strateným cieľom. Krst ohňom. Ide sa ďalej, čaká na mňa Veža lastovičky:

šmudlík
03.03.2020 4 z 5

Za mě slabší díl, ale i přesto hurá do dalšího!!! Těším se. Jsem zvědavá na další vývoj. Líbili se mi nové postavy - Regis a Milwa.

DarthElle
23.02.2020 5 z 5

Baví mě to víc a víc, spousta nových postav, které si člověk může oblíbit a už so ve hře při veškerých odkazech na knihy nepřipadá jako Geralt se sklerózou. Obzvlášť jsem si zamilovala Regise a Zoltana, ač Zoltana zbožňuju už díky hrám, takže se mi moje obliba pro něj pouze prohloubila. Jaskier konečně dostal pořádný prostor a jako vždy dokázal být otravný stejně jako skvělý. Méně Ciri mi vůbec nevadilo, celá její výprava s Potkany mě moc neinteresuje, zato se víc těším až se její cesty střetnou s Bonhartem, to bude jistě velmi zajímavý chlápek. Zato mi dost chyběl Vilgefortz, už chci vědět, co se s ním stalo, když vídám ty krásne fanarty.
Milwy je mi líto a u Cahira jsem zvědavá, jak to udělají v seriálu, protože mezi knižní verzí a seriálovou je mírný ... Echt velký rozdíl. Ale necháme seriál seriálem, můžu se dál těšit na další díl tohoto skvostu.

Fengr
22.02.2020 5 z 5

Jak již zde zmínilo pár čtenářů, že to byla nuda, neřekl bych. Na rozdíl od předchozích dílů, kde akce sršela všemi stranami, tento díl je pojat více atmosféričtěji. Je nutno vcítit se do děje tohoto dílu. Autor popisuje to, co se světem udělá válka.
Hodně se mi líbí vyprávění o Ciri, její příběh je .... nevšední.

A závěrem si zde dovolím citovat doslov pana Popiolka, "Sapkowski si zde připravuje půdu pro gejzír nápadů, který se úplně rozhoří až v díle následujícím - ve Věž vlaštovky. Křest ohněm je takové ticho před bouří, napínavé, elektrizující, plné očekávání".....

veronica 01
16.02.2020 3 z 5

S touto knihou to mám tak napůl. Oproti předchozím dílům jsem ji četla podstatně déle, protože děj mě zkrátka neuchvátil tak, abych se do knihy dokázala začíst třeba na několik hodin v kuse jak tomu bylo u předchozích dílů. Objevila se tu ale naprosto skvělá nová postava - Regis! Jeho povídáni o upírech ke konci knihy mi trochu připomnělo atmosféru prvních dvou povídkových knih této Zaklínačské série. Kniha mi přišla tak trochu rozvleklá. Kdybych to měla v krátkosti popsat, bylo by to zhruba takto: Družina v čele s Geraltem a Milwou se 350 stran někam táhne a nebere to konce...

Mystifica
10.02.2020 2 z 5

Kniha měla více děje než předešlé romány a lépe se tak četla. Přesto mám pocit, že na to, kolik je v knize stránek je zapamatovatelných událostí zoufale málo. Nic zajímavého, u čeho bych mohla říct "kniha byla o tomhle", tam pro mě není. Připadá mi, že jde v podstatě "24 hodin", kdy většina věcí, co se za ten den odehraje, je absolutně nevýznamná. Zaklínač (3) je úžasná hra, povídky relativně ujdou, svět je pěkně promyšlený, ale románový styl mu podle mě nesluší.

Ailee
02.02.2020 2 z 5

Nuuuudaaaaa. Asi budu za literárního barbara, ale prostě ne. Kde je děj? Kde je něco důležitého? Celou dobu se táhnou z jednoho místa na druhé a nic DŮLEŽITÉHO se neděje! Poslouchám to jako audio, takže to dotáhnu až do konce, ale už to začínám pouštět jedním uchem tam a druhým ven.

Nikiny
31.01.2020 5 z 5

Během pár dní přečteno ????. Strhující děj, konečně se člověk dozví více. I když jsou si všichni tak daleko, příběhy se prolínají šíleným tempem. Musím hlavně ocenit, že autor přidává do některých pasáží zmínky o globálních dopadech, podporuje ekologii, snaží se čtenáře nevtíravým způsobem obeznámit s tím, co se stane v budoucnu, když bude konat tak a tak v přítomnosti, viz lovení ryb ve velkém do sítí s malými oky. Každý se nad tím asi nepozastaví, ale mě se to velmi líbilo. Jsem ráda, že se snaží apelovat na své čtenáře a něčím je obohacuje. Snaží se nabádat, abychom se k přírodě chovali s úctou a neplýtvali, což je v současné době velký problém v celé společnosti.

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Jedním slovem nádhera.

pavlina6482
18.01.2020 5 z 5

Super :)

Alex.rrr
17.01.2020 4 z 5

Skvělá kniha, dokonalé prostředí. Autor má skvěle promyšlený děj a vše do sebe dokonale zapadá. Je pravda, že tento díl je hodně o bojích a konspiracích, ale je skvělý. Knihu prostě nelze odložit.

Alex.Barunka
16.01.2020 5 z 5

Ať si každej říká co chce, ale Milva je jednoznačně nejlepší vedlejší postava a Křest ohněm je bezesporu jeden z nejemotivnějších dílů vůbec. To, co se tam všechno dělo, to co všechno bylo řečeno, to jak k sobě Sapkowski skládá prvky, které by vedle sebe nikdy a nikde neměly stát... Nikde kromě války. Křest ohněm je jízda plná zoufalství, bezmoci, něhy, loajálnosti, pomsty, smrti ... No a naši hrdinové nejsou nesmrtelní.

Jessybelle
16.01.2020 5 z 5

Už zase putuju v tomhle fantasy světě... A fakt se mi to líbí... Každopádně trpasličí mluva nemá chybu... A vzhůru na další díl... Tentokrát bez pauzy, mám ho doma a už teď jsem napnutá jak to bude dál.

Margherita_N
10.01.2020 5 z 5

Konečně rozumím postavám a jejich motivacím. Geralt se méně lituje, Yennefer se vyskytuje minimálně, děj je akční a dost poutavě vyprávěný. Válka se tentokrát přiblíží nejen na dohled, ale dostáváme se přímo doprostřed. V těchhle pasážích je ta kniha napsaná vážně skvěle, stejně jako jsou mistrovské promluvy trpaslíků. Jediné, co ságu stále shazuje, jsou ty slizké momenty, které tady někdo v komentářích označil za fascinaci ženskou sexualitou - jakmile začne Sapkowski popisovat, komu v jakém oblečku koukají prsa, co dělá Ciri po nocích se svojí kamarádkou a podobně, mám pocit, že ho úplně vidím před sebou, jak píše a přitom si otírá čelo kapesníkem. Pět hvězdiček nicméně dávám v nadšení z toho, že mě sága o Zaklínači konečně začala bavit.

antonin0999
26.11.2019 5 z 5

Geralt osvěžený novými postavami, čtenář obohacen o nové osudy. Čarodějky se vrhly na vyšší diplomatickou odbornou školu a předvedou nám ještě velké věci.
Křest ohněm posouvá děj zase o dost dál, Sapkowski si opět skvěle pohrál s dialogy, kde každý hraje svůj jazykový part.
Trpajzlíci sú taká skvělota, že sem tolkokrát málem válel pivosudy po zemi až sa panelág otřásal.

SONP
26.11.2019 5 z 5

V tomto díle intriky šlechty a čarodějů ustupují do pozadí, což je po minulém díle vítaným odlehčením. Už mi z toho šachování šla hlava kolem a tak jsem ocenil výraznou zemitost tohoto dílu. Největší pozornost je totiž věnována putování Geralta a související bandy krajinou, což je opravdový skvost, v tom musím souhlasit s ostatními. Fakt nevím, kdo je lepší: jestli Zoltán, Regis nebo Feldmaršálek Duda. A tak si užijeme trpaslického brblání, hraní gwintu a klení dosytosti. V audioknize to snad vynikne ještě více a dabing Martina Fingera je fakt skvělý. Na své si přijdou i milovníci té pravé válečné vřavy. A že to nemá konec? Nevadí, však je to ten nejprostřednější prostřední díl. 90%

Jacinda
25.11.2019 4 z 5

Třetí díl se mi zatím líbil nejvíc. Výprava G+M+M+R+C je skvělá, všechny postavy jsou osobité a zábavné. Zároveň prostě nemůžu z trpasličí bandy a především jejich neskutečných jmen: Zoltán Chivay, Feldmaršál Duda, Percival Schuttenbach... kdo tohle vymyslel :D podstatně méně mě bavily dějové linky Ciri a úplně nejméně handrkování čarodějek. Tak uvidíme, co bude dál... //audiokniha// Martin Finger je opravdový skvost. Podle jeho hlasu bych dokázala identifikovat snad 10 postav bez nutnosti prozrazení, kdo je kdo. Opět vynikající zpracování audioknihy.

burg
14.11.2019 5 z 5

Patálie bandy s trpaslíky v utečeneckém táboře mi zůstanou v paměti asi do smrti!