Zahradníkův rok

Zahradníkův rok https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183463/zahradnikuv-rok-183463.jpg 4 499 108

Zahradníkův rok je úsměvná knížka o tom, co všechno čeká na zahrádkáře v průběhu celého roku. Karel Čapek humornou formou vystihuje zahrádkářovu lásku k přírodě včetně každodenních starostí s tím, aby jeho zahrada rostla.

Locika
29.09.2013 5 z 5

Drobné eseje Karla Čapka, jež jsou plné hravé ironie, metafor, hyperbol, vtipu a svěžesti.
"Hadice má nadto zvláštní zálibu udělat si dírku někde uprostřed, kde se toho nejmíň nadáte; i stojíte pak jako bůh vod uprostřed tryskajících paprsků vody, s dlouhým vodním hadem stočeným u vašich nohou; je to překonávající pohled." :)

lushi
28.07.2013 3 z 5

Zábavná a milá oddechovka. Čapek popisuje péči o květinovou zahrádku, přichází s mnoha postřehy, které ale zaujmou i zelináře a nezahradníky.

Kabátice
12.03.2013 5 z 5

Čapkovi postřehy ze zahradnického světa jsou skvělé! U této knížky jsem se velmi bavila a často přímo plakala smíchy :-)
Líbila se mi i vtipná ilustrace knížky od autorova bratra.

Lilu_
13.01.2013 4 z 5

I když nejsem žádný zahradnický typ, knížka mě moc bavila. Je napsaná zábavně a vtipně.

Renik
25.01.2012 4 z 5

Útlá knížka pro dobrou náladu a přestože jde o starší literaturu Karel Čapek zde pobaví svými humornými povídkami. Potěší i srdce nejednoho milovníka přírodních krás a všechny kdo více vnímá změnu ročních období.

aychend
11.08.2011 5 z 5

Když jsem dostala u maturity otázku Meziválečná literatura, většinu času jsem povídala o téhle knížce a porota si utírala slzy smíchu. :-) Není nad zalévání zahrádky a stříhání anglického trávníku!!!!!!!!

triatlet
27.01.2011 5 z 5

Láskyplné fejetonové rozjímání o věcech obyčejných, zahradnických.

Mel
30.11.-0001

Tuto knihu nejde popsat jinak, než "pohodovou". Skutečně jsem se u ní pousmála a uklidnila.

příroda rostliny, flóra

Karel Čapek