Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3453/bmid_vrazdy-podle-abecedy-xQi-3453.jpeg 4 1334 160

Hercule Poirot série

Tři dopisy a po nich tři vraždy – Alice Ascherové v Andoveru, Betty Bernardové v Bexhillu a lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot se svým přítelem Hastingsem čelí tentokrát něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí šílenství a zvrácenému smyslu pro logiku. Čtvrtá vražda však daná pravidla poruší – a to je pro puntičkářského Poirota signál, že nic není tak jednoznačné, jak se ho o tom někdo snaží přesvědčit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The A. B. C. Murders , 1936

jprst
28.01.2023 5 z 5

Jedna z opravdu povedených autorčiných detektivek. Povedená zápletka, rafinované matení čtenáře ze strany autorky, který je nakonec po Poirotově mistrném a logickém odhalení vraha, je až překvapen tím, že na to sám nepřišel.

kačuleee29
28.09.2022 4 z 5

Moje druhá Agatha Christie a nutno podotknout, že je to opravdu geniální. Až do konce jsem nevěděla kdo za tím vším stojí :)). Zápletka opravdu promyšlená a dobře zamotaná a nečekaná.

MišusWinner
23.08.2022 5 z 5

Druhá kniha kterou jsem od autorky četla, první nic moc ale tahle super. Konečné rozuzlení jsem úplně nečekala. Měla jsem trochu jinou představu. Ale o tom to je, když už si myslíte že to víte tak jste na omylu.

Babouš
17.07.2022 5 z 5

Jedna z prvních detektivek s tématem sériového vraha. A ten zvrat je geniální dodnes.

mats379
23.06.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek od A. CHRISTIE.

NemcovaKN
09.06.2022 4 z 5

Už u druhé vraždy mě napadlo, že by zápletka mohla jít tím směrem, ke kterému směřovala. Takže motiv mě tolik nepřekvapil, ale i tak to byla opět skvělá detektivka :-))

marekB78
08.06.2022 5 z 5

Super knížka. Zajímavá s překvapivým koncem. Hodně mě bavila a nevěděl jsem až do konce, kdo za tím stojí :)

zdenaR
07.05.2022 4 z 5

Tento případ Hercula Poirota je hodně originální.
Příběh je čtivý, závěr dost překvapivý.
Poirotem v podání herce Sucheta jsem opravdu nadšená, ale kniha je kniha.

ka.dudk
20.03.2022 5 z 5

Moje první knižní setkání s Herculem Poirotem.
Byla jsem připravena na to, že to bude napínavý případ s brilantním koncem :-). Až do posledních stran jsem byla přesvědčená o jiném konci :-)
Těším se na další z případů

terimila
09.02.2022 5 z 5

Špička mezi dílem paní Agathy. Sice ne absolutní špička (Deset malých černoušků z trůnu už asi nic nesesadí), ale perfektní věc. Svědčí o tom to, že jsem to už kdysi četla, perfektně jsem si pamatovala, jaké bylo rozuzlení případu, tj. kdo byl vrahem... ale při čtení mě to znovu tak vtáhlo a zmátlo, že jsem hodila vinu na někoho jiného. Výborná práce, paní A. prostě uměla.

Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Tato knížka od Agathy Christie se mi líbila snad ze všech nejvíc. Četla jsem ji po letech podruhé a líbila se mi stále stejně. Prostě Christie je královna detektivek.

PREBURDA
18.01.2022 5 z 5

Agatha Christie - dáma detektivek a napětí.
"Oprášila" jsem tuto knihu z mé knihovny a s chutí po létech přečetla na popud ČV. Zamotaný příběh od první stránky až do poslední. Od Agathy patří k mým TOP detektivkám.

Placi
11.01.2022 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších detektivních případů velkého Hercula Poirota. Opět se neubráním zmínce o nepřekonatelném seriálu s Davidem Suchetem v hlavní roli. Vraždy podle abecedy pro mě mají velice silný nostalgický význam, protože si vždy vybavím, jak jsem tento díl viděl poprvé s bráchou u dědy, když jsme byli malí.

U Agathy Christie málokdy přijdete na skutečného vraha s tím, abyste současně odhalili i jeho motivy a plán. Je to skoro nemožné. Vraždy podle abecedy byly tak chytře provedeny, že to opravdu mohl vyřešit jen Hercule.

Skládám nekonečný obdiv mistryni žánru a velké královně detektivek.

VeruMalfoy
02.01.2022 5 z 5

Tato detektivka už je několikátá v řadě od autorky a řekla bych, že je jedna z nejlepších, které jsem od Agathy četla. V seriálu jsem postavu detektiva moc nemusela, ale v knížkách jsem si ho hodně oblíbila. Naštěstí už jsem seriál viděla dávno, takže si děje jednotlivých příběhů nepamatuji.

Petkona
01.01.2022 5 z 5

Další geniální kniha od autorky a myslím, že tahle bude patřit do těch nejlepších, co jsem od ní četla. Příběh neuvěřitelně gradoval a vy skoro nedýcháte a jenom zvědavě čekáte jak to dopadne. Zápletka skvělá, promyšlená, zamotaná a i když už od začátku tam byly kapitoly o člověku, který se choval jako vrah, konec vás stejně překvapí jako každá detektivka od Agathy Christie.

Terkishead
21.12.2021 5 z 5

To je takové to čtenářské pohlazení po duši. Geniální i roztomilé, ale hlavně milé. Detektivní zápletka je jako vždy brilantně zapletená, ale nejraději mám reálie a hlavně ty pány, co si barví knír a jeden druhého si dobírají kvůli řídnoucím vlasům.

ber-tram
06.12.2021 5 z 5

Prokomponované ad absurdum! A klasická nejistota čtenáře u senzační detektivky: když už znám pachatele, proč do konce zbývá ještě 30 stránek?! Vše bude jinak, že, Hercule P.? 24/21

Anette99
10.11.2021 5 z 5

Opět nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami, knížky paní Agáty mě prostě baví. Tady by člověk řekl, že od začátku ví, jak to bude, a ejhle, ono je to opět úplně jinak. Samozřejmě jsem se zase nechala nachytat. Dopisy pro samotného Poirota, vraždy pečlivě naplánované do posledního detailu. Děj ubíhal, knížka se četla s lehkostí a přesto je to pro mě po Černoušcích asi zatím nejlepší kniha od A. Christie.

Devorah
10.11.2021 5 z 5

Dle mého názoru jedna z nejlepších knížek této autorky. Je zde skvěle vylíčen vztah Hercula Poirota a jeho věrného, poněkud tupého přítele v osobě kapitána Hastingse. Vrah a jeho motiv je opět excelentně vymyšlen, ale mnohem více čtenáře baví vsuvky v podobě mírného hašteření těch dvou. A to zvládá ten malý mužíček s navoskovaným knírem, pan Poirot, opravdu skvěle.

Hotovson
09.11.2021 5 z 5

Měl jsem takovou menší krizi - vůbec jsem netušil, co číst dál, přitom (nebo snad právě proto) tu mam knížek na výběr nepočítaně. Řek jsem si, že teda sáhnu po Agatě, koneckonců je to klasika, nic se tim nedá zkazit a bude to rychlý čtení. Naštěstí jsem se v úsudku nesplet, dostal jsem přesně to, co jsem čekal.

Tentokrát vrah provokuje samotnýho Poirota a píše mu dopisy, kdy a kde bude zabíjet a to ještě v abecednim pořadí. Tajemný ABC neni od začátku vůbec tajemný, víme o koho jde a proto jsem ho vyloučil jako pachatele hned na začátku, takhle jednoduchý to přece nebude...no nebylo, ostatně jako vždy a opět jsem netušil, ale to už je mi tak nějak fuk, protože jsem se výborně bavil. Vrah byl hodně důmyslnej, vůbec mě to nenapadlo, i když jeho motivy byly opět mrzký, jak už to tak v knížkách AC bejvá. Ale výborný počtení to bylo :)