Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3453/bmid_vrazdy-podle-abecedy-xQi-3453.jpeg 4 1334 160

Hercule Poirot série

Tři dopisy a po nich tři vraždy – Alice Ascherové v Andoveru, Betty Bernardové v Bexhillu a lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot se svým přítelem Hastingsem čelí tentokrát něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí šílenství a zvrácenému smyslu pro logiku. Čtvrtá vražda však daná pravidla poruší – a to je pro puntičkářského Poirota signál, že nic není tak jednoznačné, jak se ho o tom někdo snaží přesvědčit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The A. B. C. Murders , 1936

milary
07.02.2020 4 z 5

Poslouchala jsem, a jsem ráda. Pan Aleš Procházka knížku načetl báječně. I když se mi zazdálo, že se až v průběhu do postav úplně dokonale "včetl". Znáte to: ...zprvu trpké zdá se... :)
Jiné, než Černoušci. Hodně analytické. Na konci vpravdě psychologický portrét nepravého vraha; příval odborných termínů a cizích slov, Poirotův usvědčují monolog v délce, která mě až trochu zaskočila a v jiné detektivce by sotva obstála. Ale všechno dohromady poskytne znovu výjimečný čtenářský zážitek, spojovaný nezaměnitelně se jménem Agatha Christie.

kape97
06.02.2020 5 z 5

Geniální kniha. Dlouho jsem odolávala detektivkám od Agathy Christie, ale tahle mě přesvědčila, že si určitě nějakou další přečtu. Až do poslední chvíle vrah nebyl vůbec jasný, teda naopak byl nám naservírován pod nos, ale na konci se ukázalo, že je to jinak. Skvělé čtení.

evelýny
27.01.2020 5 z 5

,,Teď se ukáže, jak jste chytrý, vy chytráku.
S úctou ABC..."

A ukázalo se...

,,Ono je třeba brát blázny vážně, mon ami... Blázni mohou být velice nebezpeční."

To byla opět přehlídka logiky, analýzy, tajuplnosti, intuice, chytrosti...
Nakonec jsem tím jediným bláznem u této knihy byla já, když jsem si myslela, že tentokrát určitě vraha uhodnu... :-)

P.S: Vy jste opravdu velký muž, monsieur Poirote. A starý lišák všemi mastmi mazaný... )

bookcase
22.09.2019 5 z 5

Prostě geniální... Co víc dodat?

čef
18.09.2019 5 z 5

Detektivka hodně poplatné době před druhou světovou. Zápletka musí být hodně komplikovaná, ať už jakkoliv vykonstruovaná a nemožně nepřijatelná. Detektiv musí být až zázračně inteligentní, empatický znalec lidských duší, který dokáže prohlédnout neprůhledné rejdy zloduchů. Taková je i tato kniha, ale neodsuzuji, anóbrž chválím, je to taková hádanka ze sešitu křížovek určená k odpočinku a protažení šedých buněk.

lagina
01.09.2019 5 z 5

Jako není co dodat... tomu jsem hrozně propadla. V noci jsem si na dovolené četla za svitu svítilny z mobilu, protože "už se to brzy vyřeší" :D

spicule
20.08.2019 5 z 5

Četla jsem už před pár lety a ani teď na podruhé ani trochu nenudila.
Jedna z mých nejoblíbenějších.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Myslím, že není, co dodat - úúúúúúúžasné

douchova11
12.08.2019 5 z 5

Klasika, která n ikdy nezklame a vždycky překvapí.

Chesterton
05.08.2019 3 z 5

[audiokniha]
Tentokrát jsme se s Agátou příliš nepotkaly. Nejvíc jsem ocenila perfektní znalost lidských povah a jemný humor mezi Poirotem a Hastingsem :o)

Eeli
27.07.2019 4 z 5

Další dobrá detektivka ze "staré školy", v níž sledujeme, jak Poirot se svými šedými buňkami mozkovými rozplétá zapeklitý případ sériových vražd. I když co se tohoto příběhu týče, ve své podstatě tolik zapeklitý nebyl. A přestože obsahoval spoustu zcestných vodítek, pachatele šlo tipnout poměrně brzy.

Dimas
14.06.2019 4 z 5

Taky jsem neuhodla, ale užila jsem si to...

Morbidus
28.05.2019 4 z 5

Agathu Christie jsem čítával někdy v pubertě. Tehdy jsem to ještě vnímal jako složité čtení. Když jsem se teď po letech rozhodl si zase nějakou detektivku přečíst, přišlo mi to naopak jako super oddechovka.
Aniž bych chtěl psát spoilery, zde byl hlavní zlosyn jasný sotva se vyskytl na scéně. Záludností této knihy je, že se tváří jako thriller, ale ve skutečnosti zůstává čistokrevnou detektivkou. Je to napínavé čtení od začátku až do konce. Čím více této autorky čtete, tím více rozeznáváte její nenapodobitelný styl.
Hercule Poirot prostě opět nezklamal a jeho hovory s Haistingsem celé věci dodávají potřebný nadhled. Skvělá volba pro milovníky napínavé literatury. :-)

85098211
19.05.2019 5 z 5

Další skvostný případ Hercula Poirota! Poměrně brzy se zdá být všechno jasné a nakonec je zase všechno jinak. To je ale pro autorku typické a mě osobně moc sympatické. Aspoň v podstatě nikdy neuhodnu pachatele :-). Tentokrát se v knize setkáme i se starým známým Hastingsem, který Poirotovi sekunduje, jak může. Případ ale vyřešit nedokáže, na to má však svého parťáka, že ano? ;-) Dávám pět hvězdiček a milovníkům dobrých, klasických detektivek určitě doporučuji.

Ivan F
30.04.2019 4 z 5

Pozor na obsah v knihe, mnohé prezradí vopred. :-) Alexander Bonaparte Cust - výborne som sa zasmial, keď som si toto meno prečítal v obsahu. Keďže som už nejakú tú detektívku prečítal, tak som hneď vedel, že pán ABC .... nebudem spoilerovať. Skôr by som bol za, aby kniha nemala obsah. Veľmi dobrá detektívka, primeraný počet strán, Poirotova (tak trochu na nervy idúca) nonšalancia a ako vždy, na konci jeho divadelné vystúpenie, keď vysvetľuje, ako sa k záveru dopracoval.

jana0378
07.04.2019 3 z 5

Mám teď za sebou několik knih, kde je hlavní postavou Hercule Poirot, a teda první, kde jsem vraha poznala v podstatě hned, když se objevil na scéně. Samozřejmě jsem si úplně nevěřila, protože nikdy před tím, jsem to netrefila. Asi to nebude knihou samotnou, jen už jsem možná Agátu prokoukla, uvidíme, co další díl. Dvě hvězdy dolů jsou ale za úděsný překlad, kdyby to nebyla detektivka, tak bych to vzdala po pár stranách.

Allebith
10.03.2019 5 z 5

Moc pěkné, detektivně oddechové. :)

Gweny
02.03.2019 5 z 5

Po letech se ke mně dostala kniha od této geniální spisovatelky. Nikdy jsem v TV neměla ráda seriál s Poirotem. Ten herec na mě nepůsobil dobře, ale v knize, to je něco jiného. Baví mě, že příběh nevypráví on sám, ale Hastings.
Musím znovu vzdát hold tomu, jak nás Agatha až téměř ke konci drží v tom, že víme, kdo je vrah, jen nám uniká, proč vraždí. A najednou je náš domnělý vrah zcela zproštěn viny, která ale spadne na někoho, do koho bychom to v žádném případě po celou dobu vyšetřování neřekli. Agatha prostě nikdy, NIKDY, nezklame!

czokies
15.02.2019 3 z 5

3,5 *
Tahle knizka je velmi casto zminovana jako jedna z nejlepsich od Agathy Christie, to bych nerekla, ale libila se mi. Je napinava a vraha a pointu jsem dopredu neodhadla. Jak je u Agathy zvykem, knizka je plna anglicke atmosfery.

lubospanda
12.02.2019 4 z 5

Není to nejlepší Agathina detektivka, ale pořád je to skvělý. Má to překvapivé rozuzlení, zábavného Poirota a obejde se to bez zbytečné brutality. Kam se hrabou současní autoři thrillerů.