Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3453/bmid_vrazdy-podle-abecedy-xQi-3453.jpeg 4 1334 160

Hercule Poirot série

Tři dopisy a po nich tři vraždy – Alice Ascherové v Andoveru, Betty Bernardové v Bexhillu a lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot se svým přítelem Hastingsem čelí tentokrát něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí šílenství a zvrácenému smyslu pro logiku. Čtvrtá vražda však daná pravidla poruší – a to je pro puntičkářského Poirota signál, že nic není tak jednoznačné, jak se ho o tom někdo snaží přesvědčit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The A. B. C. Murders , 1936

Dixinka
01.11.2021 5 z 5

Napětí do poslední strany. A zase mi vrah celou dobu unikal. Skvělé!

vodovodnice
14.10.2021 4 z 5

Vraždy podle abecedy jsem někdy dříve viděla zfilmované, ale už jsem je dost zapomněla.
Když jsem se vrtla do čtení této detektivky, musím říct, že se mi postupně vybavovali jednotlivé kusy z filmové verze a hezky to dokreslovalo knížku.
Příběh je velmi zajímavý a ke konci je i dramaticky gradující.
Až mne překvapuje jak jsem se nechala oblafnout. Už zase.
A stejně nikdy nepochopím jak na to může Poirot přijít... pokaždé mne řešení příjemně překvapí a poučí.

Aligator805
20.08.2021 5 z 5

A. Christie nikdy nezklame. Opět skvělé čtení.

Jiho226
06.08.2021 5 z 5

Znovu jsem se po pár letech ke knize vrátila - Agatha a její knihy jsou téměř dovolenkové pravidlo - a opět mě velmi bavila. Skvěle promyšleno,skvěle poskládáno, pětihvězdičková detektivní klasika.

NannyOgg24
23.05.2021 5 z 5

Agatha nikdy nezklame. Letos čtu její knihy v rámci výzvy Fb Agatha.cz.

tatruszka
21.05.2021

Tyhle detektivky jsou pro mě spíš takové oddechové četby. Jsou tenké, mají rychlý spád, člověk nicméně ví, co může očekávat. Ideální čtení, pokud máte malé děti a málo času nicméně Poirot je můj oblíbenec, mám ráda jeho humor a styl.

ivoiro
27.04.2021 4 z 5

Opět jsem si zopakoval tuto knihu, abych ji měl do ČV. Zase milé pátrání.

Jenny46
13.04.2021 5 z 5

Náš skvělý detektiv H. Poirot opět zapojí své šedé buňky mozkové a řeší podivuhodnou sérii zločinů spáchaných v abecedním pořadí...
Tentokrát jsem poslouchala audio, filmové zpracování je taky super, doporučuji 5*

INCOGNITOREADER
30.03.2021 3 z 5

Hodně zajímavý příběh a audio zpracování načtené Alešem Procházkou ve mě původně vyvolávalo obavy, ale musím uznat, že naprosto neoprávněně.
Příběh sériového vraha, který na místě vraždy zanechává jízdní řád.
Řekl bych, že se jedná o standartní díl ze série. Není špatný to vůbec ne, jen existují některé lepší a geniálnější díly.

veverkaVv
23.03.2021 3 z 5

Knížka je dobrá, jako všechno od senzační spisovatelky. Propracovaný děj i rysy jednotlivých postav. Je to umění svoje čtenáře vždy mile překvapit a nezklamat.

martineden
22.03.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka. Úplně mi z té hry na kočku a myš prostřednictvím nevinných lidí bylo špatně.

Kiu
16.03.2021 5 z 5

S každou další knihou mě A. Christie baví víc a víc. Opravdu nejsem velkým fanouškem detektivek, spíš bych se nazvala odpůrcem. Ale díky knihám A. Christie a jejího úžasného detektiva (občas až arogantního), tomuto žánru dávám opět šanci.

Amy27
08.03.2021 4 z 5

Agatha Christie píše stále stejným stylem. Je to, jak kdybych četla vždy tu stejnou knížku, ale přecejen je jiná.. :) Je to snad jediná autorka, u které mi to však vůbec nevadí. Hercule Poirot je sympaťák a líbí se mi jeho styl přemýšlení. MALÝ SPOILER: Tato detektivní zápletka byla velmi jedinečná v tom, že se neodehrávala z osobních, rodinných či jiných důvodů. Prostě se vraždy děly.. Jen tak.. Avšak podle abecedy. :)

knihyKeMne
28.02.2021 4 z 5

Tak ten konec mě dostal. A to mi první polovina knihy připadala téměř nudná...

katy211
28.02.2021 4 z 5

Jako vždy Agatha Christie a Hercule Poirot nezklamali.

icezero
21.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Za mě zajímavý příběh, který by se klidně vlastně mohl zaklaádat na pravdivých základech. Protože zamaskovat své činy do hromady jiných, případně je hodit na obětního beránka je asi hodně staré klišé. Ale tady to tak nejak fungovalo

SSTknihy
28.01.2021 4 z 5

Provokovat Hercula Poirota tím, že zpochybníte jeho genialitu a schopnost vyřešit i ty největší záhady se prostě nevyplácí. Jakmile zapojí šedé buňky mozkové, nevyzraje na něj žádný zločinec. A že nám paní Agatha tentokrát předkládá případ nanejvýš rafinovaný! Vraždit podle abecedy – no, člověk si oddychne, že se jeho jméno nachází až na jejím samém konci :-)

Vesmich
24.01.2021 5 z 5

(SPOILER) V tomto příběhu se famózní Poirot rozjede asi nejmohutněji, no, vedle tedy Vraždy v Orient Expresu. Tady je ovšem nejvíc vidět, že když darebák spáchá zločin, tak je to sice hnus, ale dá se to kolikrát pochopit. Ovšem ohavnost nejvyššího kalibru je, když si najde nějakého troubu, na kterého to hodí. Takový padouch si žádný dobrý konec nezaslouží a Hercula na něj!

Mája777
19.01.2021 5 z 5

Jako vždy sázka na jistotu. Tuto knihu jsem četla už několikrát a několikrát jsem viděla i film. Ostatně David Suchet, jedině tak už si Poirota představuji. Zločin a anonymní dopisy v hlavní roli. Tentokrát přečteno za jedno odpoledne.
(19. 1. 21 - 3 439 - 8)

Schamila
14.01.2021 4 z 5

Při čtení jsem zjistila, že pokud byl tento díl v TV, nepamatuji si na něj, takže jsem četla s napětím, jak to dopadne, tipů bylo hodně, ale střílela jsem vedle. Zkrátka moc dobrá detektivka.