Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3453/bmid_vrazdy-podle-abecedy-xQi-3453.jpeg 4 1334 160

Hercule Poirot série

Tři dopisy a po nich tři vraždy – Alice Ascherové v Andoveru, Betty Bernardové v Bexhillu a lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot se svým přítelem Hastingsem čelí tentokrát něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí šílenství a zvrácenému smyslu pro logiku. Čtvrtá vražda však daná pravidla poruší – a to je pro puntičkářského Poirota signál, že nic není tak jednoznačné, jak se ho o tom někdo snaží přesvědčit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The A. B. C. Murders , 1936

MartinkaS
29.05.2015 4 z 5

Výborná kniha,četla jsem ji několikrát.

patricka
28.12.2014 5 z 5

Tenhle případ Hercula Poirota mi přišel hodně originální. Příběh je čtivý, moc se mi líbil a po konečném rozzuzlení jsem byla hodně překvapená.

me.odstiny.knih
12.08.2014 3 z 5

:( Bohužel se mi tento díl moc nelíbil. Asi jsem tomuhle dílu nepřišla na chut. Protože jinak se mi díla od Agathy moc libý.

TessVond
25.04.2014 5 z 5

Dokonalé! Agatha opět nezklamala.
Byla jsem nemocná, a tak se mi knihu povedlo zhltnout během dvou dní. Věřím však, že kdyby mým společníkem nebyl Hercule Poirot, nepřečetla bych žádnou knihu tak rychle.

Nejvíce mne rozesmála věta na konci: "Zatracený cizácký kašpare mrňavý!" adresována mému oblíbenému Belgičanovi. Nádhera.

zoew
07.01.2014 3 z 5

Od paní Agathy jsem už četla lepší, ale možná to byl jenom nepříliš zdařilý překlad.

Katy007
22.11.2013 5 z 5

K Poirotovi přistupuji vždycky trochu opatrně, jeho charakter mě občas zvedá ze židle. Každopádně kniha je skvělá, zaujme už podle názvu. Rozhodně stojí za přečtení.

MonisPop
20.11.2013 5 z 5

E. Poirota nemám ráda, jako filmovou postavu, protože je mi nesympatický, ale v knize byl vynikající. Jinak myslím, že není třeba nic dodávat.

AnneEyre
31.08.2013 3 z 5

Agatha Christie pro mě neztrácí své kouzlo, ale tahle kniha nás až do konce přesvědčuje, že vrahem je A. B. Cust. Závěr, ve kterém Poirot odkrývá pravdu, je možná zbytečně dlouhý, ale člověku pak zůstane opravdu málo otázek. Jenže tady nejde příliš hádat, kdo je vrahem, opravdu jde jen o honbu za šílencem, čímž se pro mě kniha stává trochu nudnou.

Folk
24.08.2013

Výborná záležitost :) Agatha Christie nezklame :)

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Opět jedna z povedených knih :)

Kattyka
30.12.2012 5 z 5

Ako tu už Dandulka poznamenala, veľmi inteligentne a s noblesou podaný príbeh, mám rada knižky pani Agathy, je to vždy zážitok.

zahadum
18.12.2012 5 z 5

Bravúrne vás pani Agatha zase oklame :) aby som bol presný tak neoklame...ale zmätie vás dokonale :) ... v tom spočíva čaro jej detektívok .. .ukáže vám všetko...vidíte a počujete všetky dôkazy...predstaví vám okruh ľudí ktorý by mali byť podozrivý ... v tomto prípade je zápletka originálna...máme tu vraždy podľa písmeniek abecedy ... začíname písmenom A...pohodlne si sadnite....tuším už pán Poirot číta svoju dnešnú poštu :)

Filipfifas
18.11.2012 4 z 5

Opravdu zajímavý děj. Byl jsem překvapen z rozluštění. Doporučuji.

Selinute
11.11.2012 4 z 5

Napínavá a inteligentní detektivka. Přesto mi ale přijde jako lepší průměr.

sheylka
20.07.2012 5 z 5

Třetí knížka od Agathy a stále ještě u mne neproběhlo pražádné zklamání. Říkala jsem si, že mě ta knížka snad ani nemůže bavit, když byla vydána 19 let před mým narozením, ale opak byl pravdou. Poutavý příběh, kde opět do posledních stran netušíte, kdo je vrahem... Skvělý Hercule, řešící záhadu tajemného ABC. Přečteno za jediný den.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Kultivované vystupování, inteligence, to je to, co mám na těchhle knížkách ráda......I vražda se dá podat s noblesou.

Violetti
19.02.2012 5 z 5

Mé první setkání s monsieur Poirotem. Je to osoba vskutku zajímavá a úžasně kontrastní vůči škrobeným Angličanům.
Madamme Christie je bezpochyby královna detektivního žánru, obdivuji její psychologii postav i zvraty a děj propracovaný do nejjemnějších detailů.
Tímto s jejími díly nekončím, bien sur.

sam198
27.10.2011 2 z 5

Nezlobte se na mě ale tohle mi připadá hrozně přeceňované. Agátu Christie mám celkem rád, akorát čtení jejich knih si odkládám na důchod (ale hromadí se mi doma pěkně). Četl jsem Deset malých černoušků, to je absolutní pecka ale tohle mi připadá dost stejné jako její další věci. Neříkám že špatný ale nemyslím si že by to nějak vybočovalo z řady, taková Kočka mezi holuby se mi třeba líbila mnohem víc.

DustinMind
30.08.2011 5 z 5

Agatha Christie je jedna z nejlepších, která dokáže udělat z detektivky čtení na jeden nádech.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Skvělá knížka, od začátku do konce velmi čtivá.