Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 866 260

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers , 2018

SanyL944
27.11.2019 5 z 5

Všichni jsme postupem života zlomeni.Někdo více,někdo jen nalomen.A je důležité,abychom se zase narovnali a uzdravili,pokud možno co to jen jde.A o tom je tahle nádherná knížka.

Heli20
27.11.2019 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek,co jsem kdy četla.Mám moc ráda tuto spisovatelku...a za mne,její poslední kniha je nej.Kouzelné prostředí a dokonale do hloubky propracované charaktery všech postav.Super knížka!

Petula.N
25.11.2019 3 z 5

Joo docela dobrý, ale četla jsem od Liane lepší knížky...a ten konec..na mě to už bylo moc.

IVANA0123
23.11.2019 4 z 5

Na novou knížku této autorky jsem se moc těšila a musím říct, že jsem opět moc spokojená. Tentokrát napínavější příběh než obvykle a k tomu jako vždy skvěle vykreslené postavy, zajímavé prostředí i námět. Čtivost a postavy, které vám přirostou k srdci jsou velkou předností knih této autorky a já se už těším na nějakou další.
(11/19)

HanWali
20.11.2019 3 z 5

Liane je výborná spisovatelka , nicméně hodnotím peknymi třemi ....

zuzana2599
19.11.2019 5 z 5

Liane Moriarty patří mezi mé nejoblíbenější autory. Právě jsem dočetla její novinku a bylo to moc fajn čtení. Jsem moc spokojená, byl to zase jednou zážitek !
Její příběh je zase trošku ztřeštěný, místy úsměvný, chvíli smutný, ale určitě vede i k zamyšlení. Docela jsem si ty lidičky, kteří zavítaly do luxusních lázní zamilovala. Zejména Frances, stejně starou jako já !
Navštivte i vy tyto lázně, budete určitě jako znovuzrození !! Doporučuji !!

adevis
18.11.2019 4 z 5

Moriarty mám od začátku do konce načtenou, takže jsem věděla, do čeho jdu.
Knihu jsem četla poměrně dlouho, jelikož jsem si ji chtěla šetřit. Často se mi totiž stává, že knihu “zhltnu” za 2 dny, najednou je konec a já zjistím, že jsem si ji ani pořádně neužila.
Všichni, kdo Moriarty čtete víte, že jsou její knihy náročnější a že mají dlouhý rozjezd. Chce to špetku trpělivosti, než se pořádně začtete (má babička zkoušela Manželovo tajemství a vzdala to).
Kniha Úplně cizí lidé je slušná jízda skrz Dům pohody a především o devíti naprosto odlišných lidech. Příběh je trošku jiný, než na co jsme od autorky zvyklé, ale pořád je hned na začátku poznat, že je to ta skvělá Moriarty.
Námět, zápletka i konec se mi moc líbili. K ději toho moc nenapíšu (to nedělám nikdy), musíte si ji přečíst sami. Já jsem nadšena a dovolím si o tomto titulu napsat, že je nejsložitější ze všech dosud vydaných knih. U čtení rozhodně doporučuji mít po ruce papír a tužku.
PS: Má oblíbená autorko, těším se na další a další a další vaše knížky!

Adelaki
16.11.2019 3 z 5

Moje treti kniha od autorky a bohuzel musim rict, ze asi nejslabsi... Ze zacatku jsem byla z knihy nadsena a rikala jsem si ze to bude na 5* ale postupne je to trochu nudne a prilis zdlouhave a tak nejak hodne neuveritelne. Ani konec nebyl nijak prekvapivy, takze bohuzel jen 3*. Kazdopadne styl autorky se mi moc libi, jeji knihy se skvele ctou a maji originalni zapletky, takze se tesim na jeji dalsi knihu

jasmína
11.11.2019 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Příběh z jiného prostředí, které je ale nyní často lidmi považováno za nějaké úžasné poznání sebe sama.

Chtěla bych do Domu Pohody ?

Ne, nechtěla, ale děkuju za možnost tam nahlédnout☺....

Gallaxy
11.11.2019 3 z 5

Jsem mírně zklamaná. Ale jen protože autorka sama sobě nasadila vysokou laťku a tato kniha mi oproti ostatním přijde poněkud slabší.

Opravdu jsem se na její novinku hodně těšila, ale v podstatě mi tentokrát přijde poněkud plochá. Nevěnovala se rozboru postav tolik jako jindy a příběh byl předvídatelný a místy až absurdní.

adelkas
10.11.2019 3 z 5

Tak tohle bylo psýcho. Neuvěřitelné co s člověkem dokaže udělat život a smrt dítěte. Kniha se mi moc líbila i když občas byla nudná a musela jí odložit ale ke konci jsem ji hltala úplně a nelitují času straveneho s touto knihou.

LuciKo
08.11.2019 4 z 5

Knížku bych rozdělila na několik částí. Ze začátku, než se člověk zorientuje, tak to trvá. Pak ho děj chytne a je hrozně zvědavý, co tam bude dál, co se tedy tak zvláštního stane. Děj graduje a graduje, ale pak mám pocit, že od určitého momentu už dost stagnuje a část v tělocvičně na konci je zbytečně dlouhá. Celkově jsem s knihou ale spokojená, Liane Moriarty psát umí. Navíc je tato knížka hezká sonda do lidské mysli a hlavně na začátku ukazuje, jak fungují lidské předsudky.

Ilona
07.11.2019 5 z 5

Autorka je skvělá! Pro mě výborný psychologický román, který má spád, dynamiku a dokonalým tempem se žene dopředu tak, že každé odložení knihy stojí nemalé úsilí.

kytarka
05.11.2019 3 z 5

Luxusní lázně, které vám slibují transformaci během deseti dnů. Devět lidí, sobě si vzájemně úplně neznámí lidé. Rozhodli se, každý z jiného důvodu, tyto lázně navštívit. Nejsou to však typické lázně, které se pod tímto pojmem představíme. Nesmíte mít zde žádné elektrické přístroje, nesmíte s nikým mluvit, nesmíte navázat oční kontakt. Něco se zvrtne. Co se stane a jak si užijí návštěvníci? To se dočtete v novince od L.Moriarty.
Kniha je celkem čtivá, celkem delší dobu očekáváte co se stane a věčné stěžování hlavní postavy Frances mi lezlo na nervy. I když jsem četla od spisovatelky skoro všechny knihy, tak mě ničím extra nenadchla, což mě celkem mrzí, teď jsem ji dala poslední šanci. Nicméně ten kdo má spisovatelku rád, tak si myslím, že se mu kniha bude líbit. Já potřebuji v knize trochu více akce a napětí. Potřebuji takový ten pocit kdy se začtete a nejde knihu odložit, to se bohužel tady nekonalo. Hodnotím jako dobrou knihu, proto 3 hvězdy.

Hakri
02.11.2019 5 z 5

Zase skvělé čtení od Liane Moriarty. Četla jsem od ní všechny knihy a tuto řadím k těm lepším. Čtivé psycho, možná trochu přehnané, ale každý máme nějaké problémy a hledáme pomoc kde se dá, takže odjet do "lázní" zní lákavě. Jenom tedy, ehm. kdybychom se řídili příbalovým letákem s vedlejšími účinky léků, tak raději nebereme vůbec žádné......

knihomolka27
02.11.2019 4 z 5

Hned co jsem si přečetla anotaci, věděla jsem že tuhle knížku musím mít (připomínalo mi to trochu knížku nevítaný host, která je super). No a pak jsem jela do Prahy a doufala, že tuhle knížku ještě nevydali, jelikož jsem se zase stala závislačkou na kupování předražených knížek, a koupit bych si jí nemohla bez výčitek svědomí. Ale at sem se sebe víc snažila projít před knihkupectvím , už jsem opravdu byla rozhodnutá nevejít dovnitř, stačil mi jediný letmý pohled do výlohy, a ta knížka tam samozřejmě byla. Klíčem je rychle vtrhnout dovnitř čapnout knížku, ještě rychlejš se dostat k pokladně zaplatit a už není cesty zpět, byla jsem o 400 kč lehčí, ale nadšená jako malé dítě z nové knížky.

A chybu jsem neudělala, knížka mě chytla už od začátku, autorka píše velmi čtivě, vytvořila velmi různorodé, postavy, které byly jedna zajímavější než druhá(nejvíc sympatická pro mě byla Francis a taky Tony), čtení odsýpalo velmi rychle i přes velké množství stránek, příběh mě upoutal(nějaké scény byly velmi smutné, u některých se zase nešlo nesmát), celkově mi přišlo, že autorka se nad dějem velmi zamyslela a vyšperkovala ho do detailů (popisy příběhů postav, jejich psychika), což bylo jenom dobře. Potěšily mě i to, že autorka se v knize zmínila o dalších mých oblíbených knihách jako je třeba Jana Eyerová, a stejně jako v Janě Eyerové i ona nám k mé ještě větší radosti prozradila jak to bylo dál s postavami . Knížka v sobě nese i určité poselství, které nejlíp podle mě vystihuje věta...."nevíš co máš , pokud nejsi hodně blízko tomu, abys to navždy ztratil,,

Misi78
02.11.2019 2 z 5

Četla jsem od autorky všechny knihy. Bohužel mám pocit že kvalita jde docela dolů. Nic už se nevyrovnalo kníže Manželovo tajemství, kterou jsem četla jako první. U této poslední jsem se chvílemi i skoro nudila. Situace mi přišli absurdní A předvídatelné.Bohužel nemohu dát lepší hodnocení.

mariva
31.10.2019 5 z 5

Přesto že mě předcházející knihy autorky většinou až tak moc nezaujaly, anotace mě zlákala ke čtení té nejnovější. Tentokrát můžu dát autorce plný počet hvězdiček, protože příběh byl od první stránky čtivý a postupně nabíral na napětí, takže se od knihy nechtělo odcházet. Myslím, že tato kniha je zatím její nejpodařenější.

Babouš
30.10.2019 5 z 5

Liane Moriarty s oblibou píše o tak absurdních situacích, že mám podezření, že si je nevymýšlí, ale že se jí - nebo někomu, koho zná - musely fakt stát. Úplně cizí lidé je její asi nejztřeštěnější kniha a připomněla mi, proč mám tuhle autorku tak rád - zajímavé postavy, nadhled a děj, který se pokaždé ubere naprosto nečekaným směrem (v této knize obzvlášť!).

Kekik
28.10.2019 5 z 5

Román s prvky thrilleru.
Pecka. Obrovská pecka. Nemohla jsem přestat číst. Nečekala jsem, že knihu přečtu tak rychle.
Příběh mě zaujal od prvních slov. Jak už bývá u Liane obvyklé, v příběhu vystupuje několik postav. Každá kapitola je nadepsaná jménem postavy. Tentokrát jsem neměla žádný problém se v nich zorientovat.
Příběhem provází humor, zejména u kapitol Frances jsem se několikrát rozesmála. Z postav mi byla nejsympatičtější. Až na jednu nebetyčnou hloupost, kterou provedla. Ach ta láska... Ta dokáže někdy tak zamotat hlavu.
Všechny postavy mají svým příběhem co
nabídnout.
Tuto knihu bych přiřadila k těm nejvíce akčním od Moriarty. Opravdu jsem měla chvílemi pocit, že čtu thriller.
Nejhorší (nebo nejlepší?) je, že nakonec ten pobyt v lázních měl něco do sebe.
DOPORUČUJI !!!