Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 867 867

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers , 2018

Pdede
05.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha - bláznivou Mášu budete nenávidět i milovat ;-)

Matita310
05.01.2020 5 z 5

Zase jedna úplně jiná kniha. Rozhodně bych nechtěla být v pozici lidí z této knihy. Za přečtení a zamyšlení to rozhodně stojí!

LittleK
02.01.2020 4 z 5

Originální příběh pod taktovkou Liane. Nedokážu si představit, že by někdo lépe vystihl myšlenky, prožitky a pocity lidí, kteří absolvují šílený pobyt v lázních vedených psychopatickou Mášou. Při jejích posledních knížkám mi přišlo, že autorka trochu ztrácí drive, ale tímhle kouskem se opět vyhoupla na žebříčku mých oblíbených autorů i přes občasné slabší momenty. Takovou dovolenou bych rozhodně zažít nechtěla.

Uzli
01.01.2020 3 z 5

Na knihu jsem se moc tesila. Predesle jsem precetla jednim dechem. Bohuzel tato mne nenadchla a urcite se k ni vracet nebudu. Zdlouhave, nudne.

Didi15
31.12.2019 4 z 5

Tak a je tu zase výjimka od mého oblíbeného žánru. Brala jsem to jako odpočinek a musím napsat, že mě to bavilo, ať se to může zdát jakkoliv, pritažené nebo romantické, čtivost se nedá upřít. Má poslední dočtená kniha v tomto roce. :)

plamínek21
31.12.2019 2 z 5

Její knihy se mi bohužel líbí čím dál méně. Někoho to možná zaujme, ale mně námět i zápletka přišly překombinované, málo pravděpodobné a reakce a postoje hrdinů mne nebavily vůbec.

Chmelda1975
29.12.2019 4 z 5

Ze začátku se moc dobře četla,ke konci jsem se modlila,aby byl už konec,nechtěla bych být v jejich kůži:)))

L.Helena
29.12.2019 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila. Moc dobře se četla, navzdory tomu, že tam bylo hodně postav a děj sestával převážně z jejich myšlenkových návratů do minulosti a odhalování "třináctých komnat". Bylo to idylické, dramatické, čtivé, úsměvné, ujeté...

evasamankova
26.12.2019 4 z 5

Typická a přesto tentokrát úplně jiná Liane Moriarty. Vlažnější začátek se přetavil do zajímavého a pro mne celkem nepředvídatelného příběhu. Moriarty si v závěrečné fázi střihla i trochu onoho "napětí". Celkově více než čtivá kniha.

veronna
26.12.2019 2 z 5

Pro mě velké zklamání. U čtení jsem se nudila, kniha mě vůbec nebavila. Autorka má spoustu mnohem lepších knih.

pavčape
18.12.2019 5 z 5

Jako nemůžu jinak než hodnotit pěti *. Ono určitě by bylo co vytknout, ale už jen ta skutečnost, že jsem se chvílemi (spíše více než méně) nemohla udržet smíchy a řehtala se nahlas, je super. Tohle se mi jako fakt nestává často. Rozveselily mě pohledy zúčastněných na stejnou situaci, to jak to viděly jednotlivé osoby odlišně mě fakt bavilo.
Pokud ale přihlédneme k té vážnější stránce věci, je hezky popsáno, jak je jednoduché naletět psychopatovi. A jedině neskutečná psychická odolnost všech zúčastněných, a taky trochu náhoda pomohly k tomu, aby příběh skončil happy endem! :-)

čef
18.12.2019 4 z 5

Autorka je zavedená na poli “romantického napětí“ a tak se nelze mýlit, pokud máte tento žánr v oblibě. Zápletka je hodně frekventovaná, skupina izolovaných lidí ohrožovaných ztřeštěným šílencem. Inovace spočívá hlavně v osobách a obsazení a také velice, ale opravdu velice, podrobnou psychoanalýzou všech postav. Pro mne je to prefabrikovaný široce oblíbený ženský román, jakých se v posledním asi desetiletí vyrojilo mnoho, i ten obligatorní homopár a šťastné a zdlouhavě popsané konce zde samozřejmě také najdeme.

JessieEx
09.12.2019 4 z 5

Velmi originální, ale klasicky svá Liane Moriarty. Musím říct, že mě velmi bavila, i když tam nebyla žádná nevysvětlitelná vražda ani vášnivý románek. Zápletka mi sice nevyrazila dech, ale jak byla dotažená až do absurdna, dost jsem se nasmála. Celkově tady najdete hodně komických míst, ačkoliv důvody, proč se všechny postavy sešly v těch lázních, byly spíše smutné. Pohnuté lidské osudy...
Proto taky jsem asi očekávala samotnou zápletku dramatičtější, ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. To, že do příběhu autorka zapracovala tolik postav, mělo za následek, že jsme neměli šanci ani jednu z nich poznat detailněji, mě tam chyběla více rozpracovaná psychologie. Ale třeba u Máši a Frances se to skoro podařilo. Jednu jsem nenáviděla, druhá mi byla sympatická.
Konec byl hodně zvláštní, nevím, jestli se mi líbil, nebo ne...
Knížku můžu doporučit!

pingu1
03.12.2019 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. No, vzhledem k tomu, že jsem knihu četla na vřelé doporučení kamarádky, jsem od ní čekala asi moc. Nečetlo se to špatně, ale tak nějak jsem si připadala jako na vlnách - chvílemi skvělé, chvílemi nuda, nějak nevím, co si o tom celkově myslet. Ještě mám jednu v knihovně, snad bude lepší ... :-)

certik003
03.12.2019 3 z 5

Pro mě je knížka dost velké zklamání. Začátek byl slibný, postupně začínal být děj zajímavý, aby se pak na konci zvrhl do něčeho fakt divného. Souhlasím s komentářem hanpari, jakoby ten konec napsal někdo úplně jiný.

hanpari
01.12.2019 3 z 5

Kniha připomíná cestu do kopce a z kopce. Čím déle ji čtete, tím víc vás přestává bavit. Na začátku svižné a originální, uprostřed zábavné, a pak už jen utrápené finále.

Osobně bych byl raději, kdyby konec napsala ta madame, co napsala začátek. Možná jí jen došla kuráž. Co já vím?

c.svetlana
30.11.2019 5 z 5

Mně se knížka opravdu moc líbila. Přestože to nemělo strhující děj, žádný blyštivý efekty, zvraty...bylo to totiž úplně obyčejně o životě ( i když v jiných než českých kulisách ) a právě proto za mě TOP knížka, která se prvoplánově nesnaží šokovat a stát se " knihou roku".

blonďatá.luc
29.11.2019 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky přečetla, a nemám tedy srovnání. Mohu ale s klidem říct, že je to čtivě napsaný příběh, ve kterém se čtenář snad ani nemá šanci ztratit (ani postavy se mi nijak nepletly, přesto že jich je tam vážně hodně). Postavy jsem si oblíbila, postupem času mi přišlo, jako bych je znala řadu let a ne jen pár stránek. Poslední třetina knihy mi přišla slabší, vyhnaná do absurdna, ale myslím si, že nějaký takový konec příběh potřeboval - jinak by to bylo takové plkání o ničem. Určitě zkusím i další autorčinu knihu, protože vyprávět vážně umí!

Šánka
28.11.2019 4 z 5

Tak od L. Moriarty jsem ještě takovou ptákovinu nečetla. Přitom ten příběh je skvěle napsaný, mile bláznivý, trošku napínavý, v závěru i dojemný, ale hlavně pozitivní.
Pokud chcete vědět, co se může odehrát během ozdravného pobytu úplně cizích lidí v Domě pohody, kde vládne vznešené ticho, návštěvníci uvědoměle dýchají, aby dosáhli osobního rozvoje, tak si budete muset přečíst tuto knihu. Protože to je opravdu psychedelický zážitek :-).
Pokud můj komentář nedává smysl (ani se nedivím), pusťte se do čtení, a třeba se pak budete také usmívat....

KamilNový
27.11.2019 5 z 5