Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 867 867

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers , 2018

anája
28.01.2020 2 z 5

Kniha mne zklamala, od autorky jsem četla lepší knihy.Zapletka vypadala zajímavě, ale v dnešní době, kdy jsou knihy drahé to byly vyhozené peníze.

Adris
26.01.2020 5 z 5

Hlásím návrat Moriarty. Konečně zase kniha, která nešla odložit a byla víc než průměr. Po knihách Alice, Hypnotizérka a Tři přání, které sice byly čtivé, a celkem dobré, ale dohromady o ničem, přišla taková (doslova) šílená thrillerová kniha. Místy byl příběh i komický, díky trefným hláškám postav či popisu samotné autorky.

O čem kniha je?
Několik lidí se sejde v lázních, kde jim odeberou moderní technologie, nařídí jim detox (takže cucají všeho všudy jen smoothie) a oni se všemu podrobí v domnění, že zhubnou, dosáhnou duševního pokoje , zrelaxují se, a tak dále. Jenže netuší, že bláznivá majitelka lázní si pro nové klienty připravila zcela inovativní léčebný styl, který má v její pokřivené mysli lidem trvale pomoct osvobodit se od svého nafouklého ega, a zažít prožitek nad úroveň pozemského života. Vždyť sama prožila takový osvícený prožitek při klinické smrti. A víte, jak vás tohle osvobodí?
Více si přečtete v knize:).
Jediné mínus může být v tom, že autorka prvních asi 230 stran rozebírá životy postav a jejich aktuální pobyt v lázních, který střídá s pohledem na jejich vzpomínky. To by nemuselo každého bavit. Nicméně ukončuje kapitoly zajímavě, a tak má čtenář chuť číst dál. Musím pochválit autorčinu fantazii, v jedné části ji musela využít hodně. Zvlášť se mi v této fázi líbil popis zážitku Frances a Carmel.
JO, A KNIHA BUDE ZŘEJMĚ ZFILMOVÁNA, podle toho, co jsem se dočetla v PODĚKOVÁNÍ.

bookcase
26.01.2020 5 z 5

Opravdu je jiná než předchozí romány, Liane je hodně podrobná, navíc podstatné informace kouskuje a dávkuje je postupně a hodně pozvolna, takže netrpěliví čtenáři budou asi trpět. Každopádně, autorka, i když píše odlehčeně, zabývá se i vážnými tématy, přinutí vás přemýšlet. Já jsem byla spokojená.

PetraN17
22.01.2020 4 z 5

Na rozdíl od předchozích knih autorky jsem se i zasmála... to jsem nečekala. Knížka byla jiná, ale líbila se mi :)

Čtenářka29
21.01.2020 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale..
Do půlky jsem si říkala že to snad ani nedočtu, ale když už jsem byla tak daleko dala jsem tomu šanci. Ke konci už mě jen zajímalo jak to dopadne a budu mít knihu " z krku".
Dalo se to, ale znám i lepší knihy.

SimonaP
21.01.2020 4 z 5

Knížka celkem o ničem, ale spisovatelka umí krásně vyprávět, takže mě to bavilo.

HYPNOS88
20.01.2020 3 z 5

Tenhle námět má velký potenciál. Do první půlky, kdy se všechno tak nějak popisovalo, vykreslovalo, oťukávalo to šlo, četlo se to svižně. Čtenář se začíná těšit na to, jaký pořádný zvrat nastane, co všechno se tam stane a nakonec v druhé polovině knihy přeskakuje zdlouhavé odstavce myšlenek jednotlivých postav a hledá, kde se posouvá děj, kde se něco stane a ... posledních asi 50 stránek doslova zklamání. To už se mi dlouho u knihy nestalo. A tak by to šlo všechno krásně thrillerově finišovat!

hedvikasylar
19.01.2020 4 z 5

Zajímavá zápletka a překvapivý závěr. Pod slupkou "obyčejného" napínavého příběhu s nádechem nadsázky je mezi řádky určitá životní moudrost. Doporučuji

Anna 13
19.01.2020 5 z 5

Tohle mě vážně neskutečně bavilo.

Liane Moriarty je pro mě autorkou, u které se nikdy neobjeví zklamání. A která vždy překvapí. Její postavy jsou jako živé. Jako kdyby to byli vaši sousedé či známí, co se zhmotňují na stránkách bestselleru. Jako kdyby jejich problémy byli těmi vašimi...
Prostředí jejích knih je vám blízké. Je uvěřitelné, reálné...

Tato kniha měla výborně vystupňovaný děj, který snad nikdy nestagnoval, nenudil. Fascinoval mě excelentně vykreslený drsný osud rodiny Marconiových, zamilovala jsem si úžasnou spisovatelku romancí Frances a samotná Máša byl úkaz, u kterého čtenář netušil, co za jejím chováním doopravdy stojí a zda ji vůbec soudit...

Po čtyři dny jsem se probouzela s těšením se na další dobrodružství s těmito hrdiny a užívala si každičkou stránku.
Ta kniha je prostě báječná.
Takže ji rozhodně doporučuji. Doporučuji všechny příběhy z dílny paní Moriarty.

romika
17.01.2020 3 z 5

No,oproti ostatnim autorcinym kniham,jsem se tady docela nudila,napeti se nekonalo,cele to bylo takove psychedelicke,jeste nez se to provalilo.

Marta_P
16.01.2020 4 z 5

Ačkoliv byla kniha specificky napsaná a příběh zvláštní, tak mi sedla a byla jsem ráda, že sem si ji nakonec pořídila. Příjemné čtení u kterého jsem se kolikrát musela zasmát i nahlas. Tuto autorku mám prostě ráda.

Sigiii
15.01.2020 1 z 5

Dost casto jsem se pristihla, jak se u knizky nudim a pocitam, kolik jeste stranek mi zbyva, nez to skonci.

adnov
14.01.2020 4 z 5

Začátek super, pak se to zhoršovalo a nakonec až thiller, což mi tam nějak neseděli. Také moc postav, tudíž i přesto že všechny samy o sobě byly zajímavé, nešlo to tak do hloubky, jak by si zasluhovaly (a jak bych si o nich ráda přečetla).
Přesto se mi to líbilo a dobře se to četlo. Za mne spokojenost.

katushah
14.01.2020 4 z 5

Na začátku jsem očekávala klasickou detektivku, která to bohužel nebyla. Byl to ale srdceryvný příběh mnoha lidí, kteří jsou mi velice blízcí svými osudy a i snahou pracovat na sobě. Myslím, že si jí přečtu znovu.

seredomi
11.01.2020 5 z 5

Celý rok se těším na její novou knihu. Okamžitě ji přečtu, abych se mohla zase rok těšit. Šílenství.
“Ahoj, jsem Míša a jsem závislá na Liane Moriarty!”

Dashmo
08.01.2020 5 z 5

Aj tato kniha od Liane sa mi pacila.ja jednoducho jej pribehy zeriem!A ta Maša...ta sa fakt nevzdava :D

bigben
07.01.2020 4 z 5

Pohodová kniha do nového roku se šťastným koncem:-)

PetraBery
06.01.2020 4 z 5

Devět osob na desetidenním očistném pobytu, který jim má změnit život. Ačkoliv se v knize neobjevují žádné velké zvraty, přesto se autorce podařilo udržet moji pozornost po celou dobu čtení. Vypravěči jsou dobře rozpoznatelní, kniha obsahuje vtipné momenty, stejně jako momenty k zamyšlení. Z autorčiných knih mi přijde spíše slabší, přesto čtivá.

Michnicka
06.01.2020 5 z 5

Velmi originální a jiné. Kniha mě moc bavila a až na ten konec bych takové lázně opravdu brala. ???? Moc mě i bavilo, jak příběh byl každou postavou jinak propleten a nebyla tam ani jedna postava, která by byla nesympatická. Milé čtenářky, jen do toho. ????

ladush
05.01.2020 4 z 5

"Věř, a Tvá víra Tě uzdraví" - originální příběh zasazený do "pohodových lázní", kde je vše možné. Jedná se o stále aktuální téma spirituality a hledání hranic, které když se překročí, mohou vést až k nebezpečným metodám. Příběh je vyprávěn každým návštěvníkem a o to je zajímavější. Více pohledů, názorů a reakcí na situace. V jednu chvíli sranda, v druhé mráz po zádech a napětí. Z knihy je cítit, že autorku velmi bavila psát a nechtělo se jí skončit. A mě bavila též :-)
*Nicole Kidman údajně odkoupila práva na film :-)