Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 867 867

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers , 2018

honza0876
26.03.2020 4 z 5

V poslední třetině to připomíná Chucka Palahniuka. Tedy trochu jiná Moriarty než jsme zvyklí.

Hanaluna
25.03.2020 3 z 5

Je to několikátá kniha od autorky co jsem četla. Nějak se nemohu rozhodnout co si o ni myslet. Nějaké části mě zaujaly, jiné mě zase naopak moc nebavily. Četla jsem ji na své poměry celkem dlouho, nepřitahovala.

pet_pet
24.03.2020 3 z 5

Nemohla jsem se do knihy moc začíst (četla jsem tuto spisovatelku prvně, a celkem mě kniha zklamala - ale Sedmilhářky jako film byly úžasné, asi jsem zvolila na "úvod" špatnou knihu :-( ani to není můj žánr. Každopádně tam kde kniha téměř končí, tak tam mohla začít .... :-)

Renatecka
22.03.2020 2 z 5

První polovina v pohodě, druhá psycho. Na konci jsem stránky přeskakovala. Vleklo se to a už mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Nic moc.

Mandlevest
21.03.2020 5 z 5

Když jsem si zvolila, v tyto docela emočně i jinak náročné dny, k četbě tuhle knížku, kterou napsala paní spisovatelka mému srdci z nejmilejších, netušila jsem, do jak aktuální četby jsem se pustila. Na skupině lidí, jak jinak , než bravurně psychologicky vykreslených, sledujeme , jak se z rozličných, více či méně vážných důvodů či pohnutek rozhodli změnit život, netušíc, že se o sobě dozvědí možná více než by chtěli. Knížka je o "výstupu", ze své komfortní zóny, kterou bereme jako samozřejmost a často si na ni ještě stěžujeme. Teprve po jejím narušení zjistíme, jací opravdu jsme. Kdybych si knihu k přečtení vybrala před několika týdny, asi bych její vyznění chápala jinak a možná hvězdičku ubrala. Nyní, kdy každý z nás taktéž musí, ve prospěch nás všech, více či méně vystoupit z této zóny a chovat se jinak než by chtěl a jindy mohl, dávám s klidným svědomím plný počet.

knih.sasa
14.03.2020 4 z 5

Jedna z těch lepších knih od autorky. Kniha mě lehce vtáhla do děje. Ruská Máša, která na začátku knihy zemře, je velice zajímavá osoba. Asi v polovině vyprávění jsem ale čekala, co se už konečně stane a chvílemi mě šíleně otravovalo pohlížení do hlav všech postav, protože se tím zdržoval děj. Ale to byla spíš má nedočkavost. Řekla bych pěkná oddechovka, při které neteče moc krve, ale i tak je pro čtenáře trochu výstrahou, a donutí ho k zamyšlení, a to my přece chceme.

Jájinka
12.03.2020 2 z 5

První polovina příjemná, čtivá. Pak se to zkazilo a nezachránily to ani dodatky na konci.

HanaNov
09.03.2020 2 z 5

UF, tak tahle kniha mi vůbec nesedla. Musela jsem do čtení nutit, což se mi normálně nestává, nebavilo mě to a hodně dlouho jsem se tím prokousávala. Čekala jsem alespoň nějaké překvapení na konci, které by to všechno nějak vyvážilo, ale nic se nekonalo. Tak jak to plynulo od začátku, tak to skončilo.
Už první kniha od této autorky mě úplně nenadchla, ale dala jsem tomu ještě šanci. Tato kniha mě přesvědčila, že Liane Moriarty pro mě asi není. Ale věřím, že je spousta čtenářů, kterým takové příběhy sednou. Pro mě to prostě bylo o ničem..

Doubravka1975
09.03.2020 5 z 5

Tak to byl teda těžký úlet....
Liane Moriarty je moje oblíbená autorka a tohle byla poslední knížka, která mi chyběla k přečtení.
Začátek, tak do půlky v pohodě. Seznámení se všemi devíti postavami, tak jak jsme zvyklí od autorky, to ona umí skvěle, ale potom to teda bylo úplně ulítlý nebo co. A ani konec to u mě bohužel nezachránil.
Ke konci jsem měla pocit jestli autorka v tom tripu nejede s Mášou.
Promiňte Liane, ale ten pocit jsem fakt měla

Jana8774
08.03.2020 4 z 5

Zacatek vypadal slibne, stale jsem cekala na pointu. Bohuzel posledni stranky jsem cetla bez napeti bez ocekavani konce. Skoda. Ale pro nekoho kdo chce jen oddychovku,se kniha muze dobre cist.

Laviedete
08.03.2020 3 z 5

První polovina se četla dobře a těšila jsem se, jak se příběh rozvine. Po půlce bohužel zklamání z natahování a opakování. Konec celkem příjemný. Za sebe hodnotím něco kolem 60%.

Arwen777
05.03.2020 3 z 5

"Dejte pozor, komu se svěříte do rukou..."
Od začátku čtenář tuší, že něco nebude tak, jak má být, ale příběh se rozbíhá pomalu a zabývá se jednotlivými postavami a jejich minulostí, důvodem, proč přijeli do luxusních lázní na léčebný pobyt. Až ve druhé polovině dostává spád a končí trochu thrillerově.
Kniha mě bavila, líbily se mi osudy postav, některé situace v lázních byly úsměvné, jiné kapitoly, hlavně ty z minulosti, byly spíše smutné a dojemné. Konec vygradovaný až trochu do absurdity, ale mně se to líbilo. A ocenila jsem i i poslední kapitoly, které ve zkratce ukázaly další osudy všech zúčastněných.
Od Liane Moriarty jsem četla lepší knihy, to přiznávám, ale i tato mě pobavila.

Francesca14
04.03.2020 4 z 5

Liane Moriarty je pro mě taková čtyřhvězdičková autorka. Ještě se nestalo, že by mě její kniha srazila na kolena nebo mě nadchla natolik, že bych se od ní nemohla odtrhnout, ale v podstatě vždy si četbu užívám. Hlavně díky jejímu čtivému vyprávění a vesměs sympatickým postavám. U téhle trvalo hodně dlouho, než jsem se chytla, ale druhou polovinu jsem zhltla za jedno dopoledne na letišti a celý námět mě ve finále velmi zaujal. Líbil se mi vhled do životů všech hostů, nejvíc samozřejmě ale charakter Mashy, který místy téměř nutil ke spadnuté čelisti. Za mě jedna z lepších věcí, co jsem od autorky četla.

knihomolkadorfa
29.02.2020 2 z 5

Pro mě zklamání. První polovina zajímavá, ale pak se to táhlo. Docela jsem měla problém dočíst.

Weeruschka
27.02.2020 1 z 5

No asi zatím od Liane nejslabší , čekala jsem více.

Niš-knihovna
26.02.2020 3 z 5

Nelíbilo. Zklamání!

Ester59
24.02.2020 2 z 5

Mi se libila prvni polovina, zajimavy příběh všech zúčastněných osob, myslenka zdraveho životního stylu a naopak od ostatních čtenářů mne zklamal konec. Drogove halucinace a zdrogovana Máša byla uplna blbost. Autorciny knihy maji sestupnou tendenci.

Květi62
24.02.2020 5 z 5

Když jsem knížku od své oblíbené autorky na vánoce dostala, měla jsem jasno "bod výzvy č.15, kniha, jejíž obálka se vám nelíbí". Když jsem ji začala číst, moc mě nenadchla. Odložila jsem ji a přečetla si jiné knížky. V sobotu jsem se k ní vrátila. Začátek nic moc, ale to jsem si u autorky už zvykla, že má rozjezdy pomalé. A potom jsem se začetla a nemohla se od knihy odtrhnout. Liane měla vše promyšlené, vše do sebe zapadalo, ke konci napětí, které se "dá krájet" a potom úleva a šťastný konec. Ano obálka pro bod výzvy č.15, ale kniha určitě ne.

aneta.giraffe
22.02.2020 4 z 5

Je pravda, ze jsem se nemohla zacist. Nicmene ve finale to nebylo az tak zle.
Máša (to jmeno je teda des) mi teda lezla na nervy od zacatku, ale Frances s Tonym tomu davali protivahu.

Verpax
20.02.2020 2 z 5

Příběh knihy byl zajimavy, ale zbytečně zdlouhavý, tak se mi to četlo těžko.