Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 867 260

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers , 2018

Julinka679
27.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Trochu jiný typ knihy než na který jsem od Liane Moriarty zvyklá ale vůbec to není na škodu. V základu to bylo milé, vtipné, postavy sympatické ale v Domě pohody řízeném Mášou pitomé až bláznivé. Její postavu jsem skoro až nenáviděla, jak mi lezla krkem. Typický příklad blázna. S jejími "klienty" jsem soucítila a když je na konci zavřela ve sklepě přičemž měla trip tak už jsem jí přála jen to nejhorší.
Odteď nechci ani slyšet slovo transformace :D
Za mě hodně dobrá kniha, která si ty 4* naprosto zaslouží :-)

Rou
16.08.2020 4 z 5

Zajímavý námět, četla se dobře, ale ze závěru pobytu v lázních se dalo vytěžit určitě víc. Postavy mi byly většinou symaptické, bavily mě jejich osudy, které postupně odkrývaly. Hodnotím jako jednu z lepších od autorky.

lucia0925
09.08.2020 3 z 5

Je to asi pátá kniha, kterou jsem četla od této autorky, a podle mě patří k jejím lepším. Dobře se to čte a dokáže to vtáhnout do děje. Jen poslední třetina se mi vůbec nelíbila, je to přitažené za vlasy. Škoda toho konce, dala bych jinak vyšší hodnocení.

Toňula
07.08.2020 2 z 5

Docela zklamání, děj překombinovaný, postavy nesympatické s výjimkou Frances a jejího přístupu k životu, závěr naprosto přitažený za vlasy. Škoda, autorčiny knihy mě dosud vždy oslovily a zaujaly, ale tuto jsem měla problém dočíst..

Inka063
04.08.2020 3 z 5

Zajímavý námět, dobře se to čte, snad by se dalo uvěřit i posunu a proměně lidí, kteří leccos pochopili, ale pro mne to autorka naprosto zazdila těmi tlachy na závěr. Nemohu to jinak nazvat. Tím mi to celé totálně znechutila. Už jsem od ní četla Tři přání a Manželovo tajemství, také mi to nějak nesedlo. A teď jsem se přesvědčila, že už zkrátka Moriarty ne.

Katulinka69
03.08.2020 4 z 5

Za mě bezvadne, bavilo mě celou dobu a opět jsem se našla. Fajnovka

Clara_C
18.07.2020 4 z 5

Mně se příběh líbil. Pochopitelně, že byl děj někdy předvídatelný, Máša nesnesitelná, lidé naivní, ale to už tak v životě chodí.. Jediné, co mi přišlo příliš zdlouhavé byl pobyt hostů ve sklepě, ze kterého se neměli jak dostat. Nicméně oceňuji lehkost čtení, vykreslení postav, určitě to nebyla ztráta času.

Ticiana
15.07.2020 5 z 5

Mne se to líbilo hodně. Začátek je seznamování s jednotlivými postavami a jejich životem. Mne bavila nejvíc spisovatelka a hezoun Lars. Je to sice nerealni ale bavilo mne to až jsem se za hlavu chytala, co tam na ne ta svině Máša jeste připravila. Za mne jedna z lepších knih od Moriarty.

LusSyNDA
14.07.2020 2 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale asi to na mě bylo moc absurdní. Myšlenka knihy se mi velmi zamlouvala, i sama bych se do takových lázní vydala. Ale po rozluštění jak to tam vlastně chodí zůstávám doma ;-)

Ív688
13.07.2020 3 z 5

Knihu jsem dočetla, příběh byl ze začátku zajímavý, ale pak mne začal nudit, dočetla jsem sice do konce, nicméně další knihy si od autorky půjčovat nebudu

Mirin1349
13.07.2020 4 z 5

Autorka hezky vystihla poslední dobou čím dál častější situaci, když někdo slepě sází na šarlatány a ezo blázny, kteří častokrát víc škodí než pomáhají, a pak se ten dotyčný diví. Knížka byla hezky rozdělena do kapitol z pohledu každého z aktérů. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých postav a seznámení s jejich příběhem a starostmi, které je do lázní vedly. Máša mě neuvěřitelně vytáčela, asi jako jediná, nikdo jiný tak strašně nesympatický nebyl. Příběh mi přišel příjemně různorodý, nechyběla tam trocha romance i napětí.

EvikU.
10.07.2020 4 z 5

A mě to docela bavilo. Ma to docela malý hodnocení. Klidně by si to nějakých 75 až 80 % zasloužilo. Konec je hodně napínavý a je to čtivý. Úplně si dokážu představit Mášu a tu její manipulativnost a je přesvědčená o své pravdě. A trochu ji i měla. Některým lidem, co v jejich lázních byla opravdu změnila život. Za mě to bylo zajímavý a zas trochu něco jiného. Neotřelého. Nemáš danou představu co zrovna číst? Jestli něco něžného, či brutální thriller? Sáhni po této knize.

JancaKube
09.07.2020 4 z 5

Nejdříve jsem měla strach, že se nebudu orientovat v postavách ale paní autorka ví co dělá a nebyl v tom vůbec problém. Kniha se četla hezky. Nebyla to taková bomba jako třeba Šílené výčitky ale byla zas o moc lepší než Poslední výročí. Konec jsem potom už trošku čekala. Stejně ale hodnotím knihu dobře.

Pavlína79
07.07.2020 4 z 5

člověk se směje, pláče i nudí, ale odložit jsem ji nedokázala

zdenaR
07.07.2020 1 z 5

Určitě nejslabší z autorčiných knih, které jsem četla. Zdlouhavé, téměř bez děje, předvídatelné.
Ztráta času :-((

namornice
23.06.2020 4 z 5

Ze všech knih, co jsem zatím od Liane Moriarty četla, byla tato asi nejslabší. Nebo možná prostě jen trochu jiná. Ujetá mi přišla. I tady se setkáváme s větším množstvím postav, opět stejně dobře vystavěných jako v předchozích autorčiných knihách, Nicméně děj se tak trochu vleče a místy až nudí. Lázeňský pobyt devíti různých lidiček začíná poněkud pomaleji, moc se toho neděje, seznamujeme se s postavami a jejich důvody k pobytu v luxusním lázeňském domě.
Pak se to najednou rozjede, přijde zvrat a co mělo být myšleno nejspíš jako thriller nebo psychologické drama dospělo do celkem ulítlého čehosi - u čehož jsme se ale překvapivě dobře bavila. Autorčin nezaměnitelný styl psaní mi sedí a tak se ta ulítlost dala odpustit.
Až skoro do konce to vypadalo na tři hvězdičky, ale ten závěr to trochu napravil a za to pobaveni nad řízenou psychedelickou meditacemi jednu přidávám.

petula22
07.06.2020 3 z 5

Knížka nenadchla ani neurazila. Za mě asi nejslabší, kterou jsem od autorky zatím četla. Takový bláznivě, divný příběh :) snad další dílo bude vydařenějsi!

zbožňuju_knihy
06.06.2020 4 z 5

Nad autorkou jsem zlomila pomyslnou hůl po přečtení Hypnotizérky. Byla jsem šťastná, když jsem se té nudné knihy zbavila. Po čase jsem se rozhodla dát autorce ještě šanci (se vzpomínkou na knihu Na co Alice zapomněla) a dobře jsem udělala.
Do půlky knihy čtivé, uprostřed vás to donutí zvednout obočí a ten krásný konec.. Ten mě potěšil. A teď zase nějaký ten thriller, přece jen po sladkém se tloustne a rychle se kazí zuby.. To se pak špatně TRANSFORMUJE.

Chika
04.06.2020 5 z 5

Já tuhle autorku prostě zbožňuji. Každý její kniha mě baví. Vždy vymyslí něco nového a poutavého. Sice se v každé knize vyskytuje spousty postav a ze začátku je těžké se v nich orientovat, ale vždy do sebe vše zapadá. A nakonec čtenář nerad tyto postavy opouští, když dočítá poslední stránku. Námět možná trochu víc psycho, než jiné knihy, možná i více nepravděpodobný, ale co. Od toho je to prostě kniha.

jana1941
04.06.2020 5 z 5

Tohle mě bavilo. Od autorky jsem četla více knih a kromě Sedmilhářek, byly všechny takové nijaké, ale tahle mě chytla. Kniha je velmi čtivá a čte se sama. Rozhodně stojí za přečtení.