Úplně cizí lidé

Úplně cizí lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/bmid_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 4 867 260

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers , 2018

Kočičáci
17.11.2020 4 z 5

Krátce shrnuto - pěkně praštěné to bylo. Skupinku nesourodých hostů zavede do Domu pohody vidina ozdravného relaxačního pobytu, který si vyberou aby utekli od svého všedního života nebo osobních trápení. Nemůžou však tušit, že se dostanou do rukou šílené Máše, která na nich bude "testovat" svoje nové terapeutické postupy. Postupně rozkrýváme osudy jednotlivých hostů, kteří jsou díky okolnostem donuceni odhalit svá největší tajemství.
Chvilkami jsem si říkala, že autorka už nevěděla co psát, tak si zkrátka střihla něco extra bláznivého a netradičního. Jestli to bude váš šálek kávy, posuďte sami. Já hodnotím jako lepší průměr, tři a půl hvězdy - kdyby to šlo. Občas jsem se totiž přistihla, že už si přeji, aby byl konec, osobně bych ubrala tak třetinu stran :-D

slaska77
10.11.2020 4 z 5

Milé překvapení, nic jsem nečekala, rychle jsem se přenesla přes počáteční šok z počtu postav a zjistila, že naštěstí všechny postupně vypráví tu stejnou dějovou linku. Rozuzlení trochu přitažené za vlasy, ale naštěstí to autorka hezky urychlila, takže nakonec jsem to i přijala a dávám slušné 4*. Listopad: 464 str.

Miro67
10.11.2020 5 z 5

Čtenáři. Připrav se na se na hodně ujeté wellness, na nesourodou skupinku lidí, kteří si sáhnou až na dno a objeví, že v jednotě je síla.
Autorka jako obvykle (tentokrát i s pomocí spisovatelky romanťáků Frances) dokonale vykresluje psychologii všech postav, pomalu odkrývá jejich tajemství pohřbená hluboko v duši a vede je cestou sebepoznání.
Pět hvězdiček dávám nejen zaslouženě, ale i pro jistotu, abych nedopadla jako recenzentka Helen Ihnatová.

Znedla
09.11.2020 3 z 5

Spisovatelka Frances, manželé Jessica a Ben, rodina Heather, Napoleon a Zoe Marconiovi, matka a zhrzená manželka Carmel, bývalá fotbalová hvězda Tony a právník Lars - Ti všichni mají nějaký problém a tak se rozhodli pro desetidenní relaxaci v Domě pohody, který svým osobitým způsobem vede Máša....

Kniha se mi četla lehce. Neměla jsem problém se v ní orientovat, ale abych řekla pravdu už jsem četla lepší bestsellery.... :-)

Přečteno jako Výzva 2020 Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou - myslím, že Máša si tohle ocenění zaslouží :-)

renisla
01.11.2020 3 z 5

(SPOILER) V některých pasážích a příbězích hlavních postav jsem viděla odraz reality lidí, které znám. Ale někde jsem se vůbec nechytala a přišli mi popisy velmi neobratné. Například jsem si nedokázala představit okolí "lázní" a téměř ani dům. Nadpoloviční většinu hvězdiček dostává pouze ze věrohodnost hlavní hrdinky, spisovatelky v letech.

radus
01.11.2020 3 z 5

Nějak neumím posoudit, jestli byla knížka dobrá či špatná, ale určitě zvláštní, nic na podobné téma jsem zatím nečetla. Líbilo se mi, že vlastně každému "ozdravný pobyt" nějak prospěl.

SynD
27.10.2020 3 z 5

(3,5)
dosti nekonečné čekání na rozjezd příběhu se nakonec vyplatilo, velmi zábavná je hlavně noční léčivá session. postavy jsou zajimavé, uvěřitelné a milé, je jich ale moc.

capricorn__
24.10.2020 1 z 5

Líbí se mi autorčin styl psaní, který bezpečně poznáte, jenže v této knize mě zklamala dějová linie, která byla dost nedotažená na to, že Liane přečetla nějaké psycholigické publikace, či na co tam v poděkování odkazovala. Jak jsem řekl: nápad je skvělý a první část knihy se mi moc líbila, jenže ta druhá...? Autorka děj zbytečně zkomplikovala, přidala tam zvrat, nad kterým mám chuť protáčet očima, protože to bylo takové klišé... A tohle klišé ani nebylo moc dobře napsané. Poslední stránky jsem dočetl se slovy: "A tohle sakra bylo co?"

interceptia
18.10.2020 5 z 5

Další kniha autorky mně vůbec nezklamala. Poutavý děj od první strany do poslední, který vypráví postupně skrze všechny postavy. Konec takový happy end, ale aspoň nebyl otevřený a nezapomněl na žádnou z postav.

m.valova
16.10.2020 4 z 5

Tato knížka možná byla v některých místech zbytečně roztáhlá a mohla mít větší spád,ale jako celek se mi to líbilo.V dnešní době bych věřila,že se to skutečně takto mohlo odehrávat.A co se týče povah hlavních postav,opravdu jsou lidi různých povah a podivného smýšlení takže v podstatě realita běžného života.

Allla9
01.10.2020 4 z 5

Tato kniha patří k těm lepším, co jsem od autorky četla. Bavila jsem se, ale místy i bála.

Áža707
29.09.2020 4 z 5

Každý máme své problémy, potíže a i věci se kterými se někdy nedokážeme upřímně vypořádat a občas je prostě nejlepší únik od reality.
Úžasná obálka byla první věc, která mě u knihy oslovila a pak už to šlo jen dal v dobrém.

Příběh je zajímavý, napínavý a hodně vás zajímá, co bude na jeho konci. I když já jsem zrovna očekávala totální masakr. Dobře se čte a je psaná lehkým, svižným tempem a i když jsou v něm obsažena vážná témata různých generaci (stárnutí, sebevražda, ztráta někoho blízkého, podvody, hubnutí...), tak se u ní i pobavíte.

Úžasný je i to, že každé z hlavních postav můžete nahlédnout do hlavy a to 9 lidem, kteří jedou navštívit lázně a třem pracovníkům lázní včetně majitelky. Každý má svůj pohled na svět a nějaký názor na určitý "problém", jelikož ne všichni považuji za problém, to co ostatní.  Já si nejvíc oblíbila Frances a to i přes to, že její věk je úplně jiný než můj.
Úplně jsem nechápala, jak některé postavy mohly své výroky či myšlení myslet vážně, ale to potvrzuje, že jsme každý nějaký.

V plno věcech a myšlenkách jsem se našla a nejen v pohledu, že bych je sama zažívala, ale v mém vlastním okolí.

Konec byl dle mého naprosto skvěle Vymyšlený a dotažený a do poslední chvíle jste nevěděli, co vás tam čeká a jak už jsem psala, já jsem třeba očekávala něco extrémně negativního.

Není to tak silný thriller že kterého byste nemohli spát, ale rozhodně je to velmi dobré čtení a myslím, že každý v tom najde něco k zamyšlení.

Knihu doopravdy doporučuji.

⭐ 4/5

evusatko
27.09.2020 4 z 5

Podle toho na co kniha upotavala se zdála zajímavá. A taky byla... Jak tu mnoho lidí předemnou psalo, Mášu a její "mozkové pochody" jsem někdy nechápala a ano, lezla mi na nervy. Ze začátku jsem se ztrácela v postavách a říkala jsem si Lars? O tom už se tu něco psalo. Který že to byl? Ale potom později už jsem se naprosto orientovala. Některé pasáže mi přišly zdlouhavé a později jsem si říkala že některé řádky byly možná i zbytečné. Ale v celku vlastně musím říct že mě kniha moc bavila na to, že jsem tento žánr nikdy předtím nečetla. Kniha mě pohltila a četla jsem dál a dál protože jsem byla zvědavá co se bude dál dít. A jsem spokojená. Ač je kniha tlustá, na mě i dost, nejsem zvyklá takhle dlouhé knihy číst, přečetla jsem ji za necelé 3 dny. Opravdu doporučuji

THERISA
26.09.2020 1 z 5

Mám autorku ráda. Umí šikovně oscilovat mezi oddechovou literaturou a občas uhodí i na strunku něčeho vážnějšího. Ale tohle byla ztráta času..

klarinka9974
25.09.2020 4 z 5

Hodně jsem váhala nad touto knihou, jestli si ji půjčit. Mám tuto autorku ráda, byla jsem spokojená s každou její knihou ale Šílené výčitky jsem nedočetla. A tak jsem to teda zkusila. Od začátku se začtěte a tak nějak se možná budete ztrácet v tom kdo je kdo ale nakonec budete mít jasno a knihu si budte užívat. Nejspíš vás bude zajímat jak tento děj může dopadnout a co je v "lázních" čeká. Nemůžu říct, že je to nejlepší kniha, ale ani nejhorší. Tak nějak jsem se začetla a i když mi to déle trvalo, došla jsem ke konci s velkým překvapením. Je skvělé jak autorka popisuje na konci, život každého, jakým směrem se vydal a co ho čeká. Myslím si, že kniha stojí za to si ji přečíst a názor si pak musí udělat každý sám.

handulli
21.09.2020 3 z 5

Moje první setkání s autorkou. Námět mě zaujal. Kniha se četla docela dobře, ale ten závěr mě ... nenadchnul. Přišlo mi to jako takové poklidné vyšumění do té doby jinak napínavého děje.
Za mě takový průměr.

Prateri
20.09.2020 4 z 5

Proměna úplně cizích lidí, která se má podařit za deset dní, jak slibuje luxusní léčebna, je pěkně nahraně. Dalo by se říct, že za deset dní se toho moc nestihne, ale to jste ještě nepoznali Mášu a její systém transformace. Devítičlenná skupina hostů měla tuto čest pěkně zblízka. Dobré čtení.

roman9276
17.09.2020 4 z 5

Po posledním průseru s šílenýma výčitkama jsem se bál, že další kniha autorky bude zase blbost. Kupodivu jsem byl mile překvapenej. Začátek se trochu táhl, protože se tam prolínají příběhy asi 10 postav, chvilku tudíž trvalo než jsem se zorientoval. Lázně, 9 lidí, většina z nich se navzájem nezná, každý řeší jinej problém. Někde v půlce mě příběhy opravdu chytly a mega mě to bavilo, poslední třetina už byla slabší a pro mě dost překvapující, kdy autorka se odtrhla od svých obvyklých příběhů a konec knížky eskaloval v závěr, kterej je u týhle autorky dost překvapující.

Nikolda
06.09.2020 5 z 5

Není to úplně běžná kniha, protože co kapitola to vyprávění jiné postavy, ale právě to dodává příběhu různé úhly pohledu. Vysoké hodnocení dávám především za originalitu a charaktery postav, které se zdají se svými chybami a vnitřními démony opravdu skutečné.

Petronela16
31.08.2020 3 z 5

Celkom zaujímavá kniha, len ten posledný dej sa mi už zdal dosť prekombinovany.Ale tak ok dalo sa to čítať.