Údolí

Údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459629/bmid_udoli-xb7-459629.jpg 4 952 238

Martin Servaz série

Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Vallée , 2020

Pdede
19.11.2021

Napínavý příběh s oblíbeným Servazem

konicekbily
14.11.2021 5 z 5

Tuto řadu čtu pěkně od začátku a jsem tomu rád, protože mám přehled o předchozích "událostech" a ději. Zatímco zpočátku autor psal napínavé thrillery se změnou tempa a obracel podezření o 180 stupňů po napínavých scénách, tentokrát tomu tak není. Tempo je stálé, nechci říkat poklidné a obratů ve vyšetřování ubylo - a není to na škodu. Do knihy je navíc zahrnuta spousta "osvěty" o situaci v současné Francii, například o policii, situaci na radnicích měst, vlivu sociálních sítí na obyvatele, o možnostech lékařské vědy. Domnívám se, že autor přechází pomalu od thrillerů k sociálnímu románu.

wielka
13.11.2021 4 z 5

Zaujimava kniha, ktorej dej sa zauzluje, kruti, mota a hoci som takmer od zaciatku tusila, kto je pachatelom, na konci som sa pytala, a preco to vlastne robil? Minier je nadany rozpravac, jeho knihy maju vzdy co ponuknut.

"Stretneš aj plno úžasných ľudí. Musíš sa ich naučiť rozoznávať, lebo niekedy sa zlí ľudia vydávajú za dobrých… a dobrí ľudia sa môžu ukázať nepríjemní… Na to nie je pravidlo. Nezabúdaj však, že každá osoba, ktorú stretneš, každá udalosť, ktorú zažiješ, každá skúsenosť ti umožní rásť, naučí ťa veľa o tebe aj o iných… Že každý pád, smútok, sklamanie patrí do života, ale že bude aj veľa radostných, úspešných, víťazných chvíľ, ak sa poučíš zo svojich pádov, rozumieš?
Mathis usilovne prikyvoval. Panebože, prečo mu tak zvieralo hrdlo? Prečo sa musel ovládať, aby mu nevypadla slza?
– Pretože skutočná výzva je to, aby si mal rád sám seba, – dodal a uvoľnil si hrdlo, – aby si sa nebál alebo nehanbil za to, aký si, Mathis, ale aby si z toho urobil svoju silnú stránku. Možno sa ti budú vysmievať, možno ti budú hovoriť nepríjemné veci, pokúsia sa ťa ponížiť, udupať, pripomínať ti minulosť, budú chcieť vyvolať tvoj hnev, možno ti povedia, že ničiť, byť násilný a biť sa sú dôkazy sily a odvahy, ale to nie je pravda. Skutočná sila je byť sám sebou a nebáť sa milovať, najmä chrániť tých, ktorých máš rád, chcieť pre nich lepší svet, bez násilia, nenávisti a klamstiev. Často zakopneš a spadneš. No keď budeš mať v sebe tú silu, vstaneš a každý deň sa staneš silnejším a lepším."

JerryDexter
12.11.2021 4 z 5

Série o Martinu Servazovi je mojí srdeční záležitostí. Co na tom, že Servaze v nebi nechtějí a v pekle se ho bojí? (Jak jinak si vysvětlit jeho nesmrtelnost?) Co na tom, že některé zvraty v příběhu nedávají žádný smysl? Pokud tohle odfiltrujete, dostanete napínavou detektivku v krásném prostředí francouzských Pyrenejí s detektivem, u kterého si nikdy nebudete stoprocentně jisti, jestli mu vlastně fandíte. Už tohle samo o sobě stojí za to.

Bakana
04.11.2021 4 z 5

Jedna z velmi dobrých detektivek. Sice jsou tam některé málo uvěřitelné zvraty, ale je to napínavé a Servaz je sympaťák.
5* si ale vyhrazuju jen pro výjimečné knihy, což detektivnky bývají málokdy.

Petra101
01.11.2021 5 z 5

Knihu jsem opět dočítala jedním dechem. Závěr mě překvapil (jako většinou),ale hlavního podezřelého jsem už trošku odhadovala i během čtení. Jsem ráda,že se vrátila do tohoto dílu Irene. Kniha se mi líbila a jsem i ráda,že už se uzavřela kapitola s Marianne. Jsem zvědavá na Lov,až vyjde,určitě si jej přečtu. Kdo čte tuto sérii,tak určitě doporučuju,ale je lepší ji číst od začátku 1.dilu, příběhy na sebe hodně navazují.

Nunynka
30.10.2021 4 z 5

Musím jednu hvězdičku ubrat. Ke konci jsem se nějak v ději ztratila. Ale jinak zase Minier nezklamal. Jeho knížky se mi strašně dobře čtou. Vadily mi hodně jeho popisy kdo jakým autem jede,kdo je jak oblečen a musím říct,že i od toho už hodně upustil. Za mě dobře strávený čas.

zpevSusannah
26.10.2021 4 z 5

Určitě nemůžu říct, že to bylo špatné. Ale už to není 100% nabušený Minier, kdy člověk při čtení nestačil zírat. V dnešní velké konkurenci thrillerů se mi zdá, že další a další díly se Servazem začínají malinko pokulhávat.
Závěr byl parádní a hlavně překvapivý (díky Bohu za to), jen ta střední pasáž občas klopýtala a obsahovala za mě celkem zbytečnosti. O pár stran méně a Údolí by bylo bez mých malinko rejpavých poznámek :-).
Trochu se bojím, zda další díl už nebude zcela utopený... Mno, věřme tomu, že budeme jen a jen mile překvapeni.

Šárka.Šála
23.10.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den... opět napínavé, konec překvapivý.

Kanimůra2
20.10.2021 5 z 5

Četla jsem všechny knihy pana Miniera a všechny se mi líbily. Ale některé mi přišly malinko překombinované. Tahle kniha patří k těm opravdu povedeným. Plný počet a těším se na další pokračování

Veveruška320
12.10.2021 4 z 5

No nebylo to špatné,konec mě hodně překvapil....bylo to napínavé a četlo se to dobře...těším se na další díl...

p.pavlina
11.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila. Autor se snaží vymanit ze série, kde by měl vyšetřovatel pouze jednoho úhlavního nepřítele, který by se stále jen vracel. Je fajn, že autor nechává hlavní postavu, aby pokračovala a vyvíjela se. Dále je nutno ocenit fakt, že vyšetřovatel zde není vynášen pouze do nebeských výšin, ale jsou ukazovány také chyby, kterých se dopouští. A nakonec oceňuji fakt, že je v knize ponechán prostor pro myšlenkové pochody Martina, které dokreslují jen složitost jeho života, který si sám hodně komplikuje. Jsem zvědavá, jak se autor popere s dalším pokračováním série.

mirinda973
08.10.2021 4 z 5

Pro mě možná nejslabší díl série. Podobná jména a množství postav se mi pletlo. Spoustu filozofických dialogů, které knížce nic nepřinesly, bych klidně vypustila a ztenčila tak knihu možná o 60 stran:o)
Za závěr bod navíc, ten byl překvapivý, strhující, napínavý.

janastok
05.10.2021 3 z 5

Jak zabít dobrou detektivní sérii?
Protahuj děj co možná nejvíc. Vytvoř superpadoucha, a i když ho zlikviduješ, stále se k němu vracej nebo vytvoř následovníky. Nech hrdinu neustále se nípat ve svých citech a vinách. Hromaď co nejbizarněji zabité mrtvoly. Přidej ožehavé sociální téma, trochu sterilního sexu a co nejvíce postav s nezapamatovatelnými jmény. A na závěr si pořádně zamoralizuj. Nicméně Servaz je moje srdcovka, i kdyby vyšetřoval krádež v sámošce, tak mu zůstanu věrná. A bodík navíc Jiřímu Schwarzovi za skvěle načetlou audioknihu.

Faila
03.10.2021 4 z 5

V tomhle díle se to spíš než napínavými momenty hemžilo filosofickými, psychologickými a sociologickými úvahami. Nebyly však nezajímavé a některé postřehy dávají příběhu silnou hloubku. Děj se trochu vleče a mrzí mě celkový rámec příběhu, který mně osobně nesedl, jinak ale super.

Danago
02.10.2021 2 z 5

Bohužel tento díl mně moc nesedl. Už mi tato série připadá poněkud násilně protahovaná.
I když bych řekla , že tato knížka celkem uzavírá Martinův příběh, takže podle mě není úplně nutné pokračovat v této sérii dál. Za sebe bych uvítala raději sérii novou.

Co k tomuto příběhu říct a nespojlerovat? Anotace nám připomíná, jak skončil minulý díl a to, že komisař Martin Servaz je v současné době mimo službu a čeká na disciplinární řízení. Přesto se Martin ihned po tom, co přijme telefonát od své největší lásky, bývalé partnerky Marianne ( která je doposud pohřešovaná) rozjede do malé vesnice v Pyrenejích, kde právě řádí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti.
Případ se docela táhl a příběhem se nesl strach, strach který byl podle nepříjemný a nevěrohodný, když už se bojí i Martin ? Konec je za mě překombinovaný, ale hlavně nedokázala jsem mu uvěřit…

Dala bych 2,5* Ale tentokrát se přikloním níž.

LeSk
19.09.2021 3 z 5

Kniha byla zajímavá, děj možná až zbytečně dlouhý. Kdyby byla kniha o 200 stran kratší, neuškodilo by to ničemu. Ale jinak příběh fajnový, čtivý. Doporučuji.

BaPe895
19.09.2021 4 z 5

Velmi zajímavé prostředí Pyrenejí a slibný úvod. Potom se to trochu rozplizlo a ztratilo tempo. Myslím ale,že dàm této sérii šanci

zdendula31
30.08.2021 5 z 5

Napínavá od začátku až do konce...

soukroma
28.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Zkusila jsem druhého Miniera, a to jen kvůli Pyrenejím... Rozjelo se to zajímavě, pak konečně došlo na zával a izolaci (poměrně velké a soběstačné vesnice, žádný zapadákov), ale to vlastně nemělo pro příběh pražádný význam (zato pro politicko-ideologickou odbočku ano). Dalších odboček, zejména soukromých, bylo taktéž mnoho, všech možných orientací, lásek minulých, současných a snových. Náboženství, nemoce, zranění, smrti, mučení, psycho, perverze všeho druhu a věku jak naseto. Konečné řešení bylo tedy hodně na pováženou, fantasmagorická akce na závěr a samotné zakončení pak už jen pro cynický úsměv. Samozřejmě příšerně dlouhé, ale letem světem jsem došla až na konec, takže za 50%. Nakonec i těch Pyrenejí tam bylo povážlivě málo, ještě jako přílepek pár vět o jeskynním systému, který taky zůstal celkem bez užitku v celém dlouhém příběhu.

Tahle kniha se ovšem měla jmenovat Strach: jak se kriminální vyšetřovatel oddělení vražd (zde tedy nevyšetřoval ve skutečnosti nic, upozaděn, zticha, krom nějaké té sólo akce) celou dobu průběžně neustále bál, jímal ho strach na každé druhé stránce, obával se kdečeho a kdekoho, nemohl se podívat do lesa, z okna, do okna, do domu, za dům, aniž by ho ovanul strašný strach, a samozřejmě pohlédnutí na mrtvolu, jeho denní chleba, ho prakticky porazilo a fyzicky i psychicky zničilo,... to je opravdu na pováženou. Naproti tomu patoložky (patologové jaksi vymizeli) jsou profesionální, chladné, odtažité a dělají skvěle svou práci. Klišé současných krimithrillerů, zde dovedeno ad absurdum.