Údolí

Údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459629/bmid_udoli-xb7-459629.jpg 4 952 238

Martin Servaz série

Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Vallée , 2020

m.valova
19.06.2021 5 z 5

Možná tomu něco málo chybělo,ale i tak plný počet.Krátké kapitoly a přesto kniha s obsahem 500 stran,které nenudí a plyne to tak nějak samo,až člověk zjistí,že je mu líto,že už je konec.Martin je super,na růžích rozhodně ustláno nemá,ale nevzdává se ani v osobním ani v profesním životě.Líbilo se mi,že se objevují predešlé postavy,tak nějak od začátku jsem měla typ na pachatele,vyšel,ale to co všechno z toho vyplynulo v závěru je hrozné a neuvěřitelné...nejhorší je,že tak jak to bylo v knize popsáno,včetně výpadů proti policii,tak to bohužel opravdu v dnešním světě je.O nebezpečí internetu a různých sítí nelze pochybovat.I když Martinovi přeji krásný život,štěstí a happy end,tak z druhé strany chci,aby série dále pokračovala a doufám že s ním ještě pár hodin strávíme a prožijeme a dočkáme se pokračování.

Palus
10.06.2021 5 z 5

Výborné, čtivé, tajemné a společensky varující...pan Minier opravdu umí!

mirunda
09.06.2021 5 z 5

Jako všechny knihy autora, se i tato čte perfektně. Příběh byl úžasný a když si člověk uvědomí, že by se tohle mohlo stát, nebylo mi z toho moc dobře. Jsem ráda, že se konečně něco vysvětlilo i z předchozích knih a doufám, že se s Martinem Servazem potkáme i v nějakém z dalších příběhů autora.

Lucka.79
08.06.2021 4 z 5

Tak já nevím, tak jsem se na celé rozuzlení těšila a ve finále jsem trochu zklamaná ... i to celkové vykreslení té ponuré atmosféry za zády takového děsivého případu mi přišlo, že trochu vázlo ... chvílemi se to táhlo, chvílemi nešla kniha odložit, hodnotím 3,5*

šipek
04.06.2021 5 z 5

Tak můj oblíbený autor a má oblíbená série s Martinem Servazem mě opět nezklamala. Má to jednu velkou nevýhodu knihu při čtení sotva udržím ale je přečtená za dva dny .
Opravdu se velice dobře čte a těžko se odkládá. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

Jenny055
03.06.2021 4 z 5

Snažím sa už nemať extra očakávania od nových kníh. Čím môže autor čitateľa ešte prekvapiť? Vražda bude ešte vražednejšia, úchyl úchylnejší, sex zvrátenejší a vyšetrovateľ blbší?
Akosi som si zvykla na tieto moderné krimi, na štýl písania, ktorý ma drží v strehu, aj keď musím niekedy preskočiť zopár nechutností. Minier píše dobre a aj Údolie stojí za prečítanie.

Miitenka
01.06.2021 5 z 5

Má první kniha od autora a veliká spokojenost. Za mne spíše oddychové čtení, bavila mě atmosféra onoho údolí a naprosto mě vtáhla, že jsem knihu přečetla v rekordním čase pár dní (a to se mi často nestává). Napínavé, čtivé, skvělé.

Metroušek
29.05.2021 2 z 5

Je mi líto úspěšných spisovatelů, když se v potu tváře snaží naplňovat očekávání svých čtenářů. Pevně doufám, že tentokrát je chyba ve mně, protože jestli tohle je TOP Triller, tak potěš pánbůh. Většinou knihy odkládám, když mě nudí, ale tady jsem se pronudil až ke zdárnému konci. Kniha vůbec nemá žádnou šťávu, chutnala mi jako troud. Těšil jsem se, že toho nudného panáka "Serváce" konečně někdo sejme, zahrají mu na pohřbu Mahlera, a já si přitom konečně zase pustím úchvatné Adagio z jeho Symfonie č. 10, a zamáčknu slzu, ale kniha mě zklamala i v tomto ohledu. Z místních hodnocení je však vidět, že čtenáři jsou spokojeni, a tudíž i autor a vydavatelství, a radost z toho mám i já, protože kola knižního průmyslu se musí otáčet, a je to jedině dobře.

jurass1976
28.05.2021 5 z 5

zajímavý konec

iška
27.05.2021 4 z 5

Napínavé, mrazivé, čtivé. Mě osobně zaujaly i ty úvahy o zlu ve společnosti, manipulaci a “šílenství” davu. A souhlasím s Martinem Servazem, že největší odvaha/hrdinství je zůstat sám sebou.

Mia07
24.05.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Opět autor nezklamal a konec mi sebral vítr z plachet úplně. Nečekaný a až i uvěřitelný.

HaHa11
24.05.2021 3 z 5

Po přečtení dalšího příběhu s kriminalistou Martinem Servazem jsem byla přesvědčená, že s ním autor skončil. Téma zmizelé Marianne i jejího sadistického únosce se zdálo být již v předchozích dílech vyčerpané, a zde navíc i přijatelně uzavřené. Opak je pravdou - před necelými dvěma měsíci vyšla již sedmá kniha ze série! Své čtenáře si jistě najde, ani já si ji nenechám ujít, ale jsem skeptická, zda v ní autor dokáže zastavit střídavě sestupnou tendenci svých příběhů s neohroženým vyšetřovatelem.
Co pochválit? Prostředí! Údolí kdesi v Pyrenejích, kde řádí masový vrah. Koho by to nenalákalo?! Mužský klášter - zajímavé, ale potenciál se kdesi v polovině knihy vytrácí, až tato dějová linka zmizí úplně. Návrat Irene Zieglerové, Martinovy spolupracovnice z prvních dvou případů, nebyl špatný tah. Prostoru dostala profesně i osobně tak akorát a působila uvěřitelně. To bohužel nelze říci o dalších důležitých aktérech děje, namátkou uvedu excentrickou psycholožku Dragomanovou. Eskalace krutých vražd a morbidních detailů, soustředění se na lidské utrpení - není tato vlna už tak nějak na ústupu?! Co mi naopak chybělo? Logické dotažení motivů, vysvětlení jistých detailních faktů. A samotné odhalení vinných? Poznamenané jistou porcí autorské bezradnosti spojené s úsilím přijít s dostatečně šokujícími fakty.
Čeká nás ještě nejméně jeden Martin Servaz. Není to už až dost, Bernarde Miniere?

mikika
24.05.2021 4 z 5

překvapivý návrat do prostředí prvního dílu - staré postavy poldů i unesených. s touhle sérií jsem sekla po druhém dílu, který na mě byl moc silné kafe, a když se tady vynořila unesená Marianne, dost jsem se bála, že bude autor pokračovat v nechutných popisech mučení. naštěstí šel ale jinou cestou. výtečný popis prostředí, atmosféry úpadku a zmaru celé Francie... jen ta zápletka byla nakonec malinko předvídatelná.

Bedřich63
23.05.2021 4 z 5

Podtitulek na zadní desce knihy: " Izolovaná vesnice na pokraji šílenství"
Tak nic tímto způsobem popsaného jsem v knize nezaznamenal. Četl jsem všechny předchozí díly a tento byl pro mě nejslabší. Z předchozích dílů vím, že autor umí vytvořit příběh plný napětí, hrůzy, očekávání dalšího děje... se spoustou zápletek a nečekaných rozuzlení. Tady jsem postrádal skoro vše, co mi tak imponovalo v předchozích příbězích.
Jedna z recenzí také uváděla, že autor nás zavedl do Údolí, kde nás děs nakonec polapí.
Tak já se určitě po přečtení knihy necítím být děsem polapen.
Pokud za nějaký čas vyjde další díl, tak si ho přečtu, abych zjistil, jestli to bylo jen malé vybočení z řady, nebo má celá série sestupnou tendenci.

Hanaa
18.05.2021 4 z 5

Právě dočteno, musím říct, že se mi Kruh líbil ještě víc než Údolí. Napínavé, dobrá zápletka, skvělý závěr

janina66
18.05.2021 4 z 5

Trochu depresivní pátrání po vrahovi. Vraždy v odříznutém údolí Pyrenejí a hodně nečekané a překvapivé rozuzlení proč, jak a kdo?
Ovšem filozofické úvahy Martina "kam ten svět spěje a o budoucnosti" mě rušilo a bylo to použito zcela poprvé v knize. Nejspíše proto, že to byl závěr série.

Ales.BD
18.05.2021 2 z 5

Profláknutý motiv poldy toho času bez placky a zbraně. Módní poukazování na všeobecný úpadek společnosti a všudypřítomný špatný vliv internetu na mládež a vůbec na všechno. Nepravděpodobné zločiny i sexuální dobrodružství. Jakž takž pozitivní závěr jako by k tomu byl přilepený násilím. Možná nejde do háje jen lidstvo, ale i tato knižní série.

mataj
14.05.2021 5 z 5

Čtivé, překvapivé a napínavé, obestřené ponurou atmosférou uzavřeného údolí v Pyrenejích, kde na své oběti číhá vrah...Staré i nové postavy a taky připomínky minulých dílů mi osvěžily paměť. Vcelku jsem byla velmi spokojena s tímto (jak se alespoň zdá) závěrečným dílem, nicméně různá "zamyšlení nad společenskou situací současného světa" bylo pro mě dost rušivé a klidně bych se bez toho obešla.

malen
11.05.2021 4 z 5

Tak ten konec mě tedy překvapil, to jsem nečekala. Přestože jsem jinou knihu od autora nečetla, docela jsem se v postavách zorientovala, ale asi tedy předchozí díly číst nebudu. Ale pokud bude následovat další, ráda po ní sáhnu.

nevřelka
10.05.2021 4 z 5

Příjmení "Dragomanová" jen tak z hlavy nedostanu, i když její postava byla na můj vkus až příliš prvoplánová. Celkově knihu hodnotím kladně, ačkoliv mám od Miniera raději jiné knihy. Tuto jsem neměla problém odložit a číst po menších částech, až tak mě ten děj nevtáhl, na rozdíl třeba od Zkurvenýho příběhu. To nic nemění na tom, že se jedná o dobrou detektivku a Martina mám pořád ráda.