Údolí

Údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459629/bmid_udoli-xb7-459629.jpg 4 952 238

Martin Servaz série

Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

La Vallée , 2020

Irika
31.03.2023 5 z 5

Jako vždy, ani tentokrát Minier nezklamal. Dlouho jsem na tento díl čekala, takže už si bohužel nepamatuji všechny detaily a souvislosti, ale i tak byla kniha skvělý zážitek a moc příjemné a poutavé čtení.

March
24.02.2023 3 z 5

Nadšení se u mě nekoná. Několikatá kniha od autora, ale tahle mě tedy nenadchla...konec překombinovaný, jak psala většina, ale více mi vadilo zdlouhavé popisování určitých pasáží, chvilkami nezáživné, děj mě také nezaujal...

kob
17.02.2023 4 z 5

Příběh je tak přeplněný dramatickým dějem, že jsem z toho měla chvílemi zamotanou hlavu. Kdybych nečetla předešlé knihy série, asi bych se těžko orientovala.

Denisa232623
31.01.2023 4 z 5

Nemohu napsat nic jiného než jen zas a opět chválu. Další případ s Martinem Servazem, který vás úplně vtáhne do děje. Místy je příběh možná trochu zdlouhavý, ale oceňuji podrobný popis i všeho ostatního. Jednu hvězdu srážím za závěr, protože ten byl dost překombinovaný a dost nereálný. Jsem zvyklá, že v Minierových knihách je spousta nereálných věcí a vlastně je to i to, co mě na jeho knihách baví, ale tohle už bylo trochu moc. Nicméně kniha jako celek výborná a já určitě doporučuji dál pro všechny příznivce BM.

Mrňous1
19.01.2023 5 z 5

Tak opět výborný Minier. Konečně se někam posunul děj s Marienne, která mě štve od první chvíle, kdy se v knize objevila. Dle mého názoru přesný prototyp rozmazlené slečinky a hýčkané paničky. Taková ta situace, kdy máte o někom nějakou představu, ten člověk je už někdo úplně jiný, ale vy stále žijete v minulosti, v té své představě o něm. Jinak opět výborné charaktery postav, přesně zachycené společenské problémy a nešvary dnešní doby, krásný popis prostředí, stupňované napětí a tak můžu pokračovat. Doporučuji.

Mirek240
18.01.2023 5 z 5

Musim rict, ze se tato kniha velmi povedla, zajimava zapletka s desivym vyvrcholenim. Zaroven se autor posunul dal v puvodni dejove lince s Julianem. Zaroven vlastne nic neuzavrel, tak jsem zvedavy, kam budeme smerovat dal. Urcite doporucuji :)

nonaim
12.01.2023 5 z 5

Skvělé čtení, krásné popisy přírody, atmosféry i vykreslení postav. Děsivá, ale úžasná detektivka.

Miška74
06.01.2023 5 z 5

Opět skvělá knížka od Miniera s Martinem Servazem. Mě tahle série prostě baví. Dej je napínavý, plný zajímavých zápletek a dějových linek. Závěr je možná trochu víc překombinovaný, ale mě to prostě bavilo.

slyvuska
16.12.2022 5 z 5

Opet kvalitni Minier, on dokaze skvele vykreslit atmosferu, ze na ctenare pada tisen podobne, jako kdyby tam byl taky. Pred prectenim teto knohy to vsak vyzaduje precteni minimalne Mrazu a Kruhu, jinak neni sance se chytnout.

Lka
14.12.2022 5 z 5

Audiokniha :
Audioknihu jsem si opět užila. Byla plná zvratu a překvapení. Vůbec jsem se nenudila. Překvapující závěr i ohledně Marianne.

terimila
23.11.2022 4 z 5

Perfektně napsanej thriller, kterej jsem i navzdory délce zhltla během jednoho dne. Skvěle se to četlo, mělo to vše, co od servazovské série čekám - ponuré prostředí, drastické vraždy, perfektně vylíčenou atmosféru úzkosti a strachu, známé a fajn postavy.
Trošku mě udivovala Servazova nedovtipnost ohledně Mariannina telefonátu a pravý důvod telefonátu. Hrozně šroubovanej a překombinovanej mi přišel i samotnej závěr, odhalení a motivace k celému činu... těžko napsat víc, abych nespoilovala :) Ale ten závěr mi trošku mi polepil závěr z jinak perfektního čtenářského zážitku a srazil hodnocení o jednu hvězdu dolů. Nicméně to bylo dobré čtení, příznivcům Miniera můžu plně doporučit.

chamyl
29.10.2022 3 z 5

Zajímavý příběh v nevšedních kulisách s trochu šroubovaným navázáním na předchozí knihy, čímž se alespoň posouváme v osudech Marianne.
Minierovi lze díky důmyslnému konstruování Servazových příběhů odpustit určitou moralizující rozkecanost, ale to by na konci nemohl hlavní hrdiny zbavit jejich do té doby logického uvažování a pro "gradaci" je nechat udělat několik těžkou uvěřitelných kroků.
Škoda, nicméně se jedná o jeden z lepších příběhů francouzského majora.

Januli
27.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Po dlouhé době setkání s Martinem a celkem uspokojivé. Vlastně jsme vyřešili záhadu předešlých dílů s Marianne,... V díle bylo více "dějů" které mě až tak moc nebavili, takže zbytečně protahující dej. Ale výjimečně mi nevadilo dlouhé popisování přírody či jiných věcí v knize.

Kudlanka03
03.09.2022 5 z 5

Tohle byl první díl, který jsem si koupila. Prostě byl v tý polici, kam už většina lidí nedosáhne a v té úrovni mám já oči :D
Levnější jsem měla Noc, protože byl potrhaný obal. Takže to prostě chceš. O Noci jsem psala na svém IG Z_te_lepsi_stranky, takže tam si dočtěte zbytek.
Co se týče Kruhu, byl hodně našlapanej. Líbí se mi víc dějových linií. Taky rozhovory s psycholožkou jsou super, jen moc nevidím záměr, že se s každou nějakou postavou Servaz vyspí, což mu samozřejmě mění úsudek, ale nejsem polda, neupouštím páru tímto způsobem, takže asi to tak prostě má.
Ale o čem to teda je? Jedno městečko v Pyrenejích je odříznutý od světa. Zával. No a kdo tam neskončí, že? Náš drahý Martin. Takže to, k čemu se pak schyluje, prostě nemá kdo zbrzdit. Ale kdo ty kluky ponoukal? Tak to si prostě musíte přečíst v Údolí, kde je to zkrátka nebezpečný úplně všude.
Díky této knize jsem se k Bernardovi dostala. A teď mám za sebou i Noc a Lov. Líbí se mi ty jednoslovné názvy a temné obálky. A taky to, že prostě něco o Martinovi víme, že nežijeme jen v terénu, že má i osobní život. Zrovna v jeho případě dost propletený osobní i pracovní život, ale to už je asi na další recenzi u jiné knihy.
Kdo tvrdí, že je Minier zdlouhavý, nudný, že je zatěžkán situací v současné Francii, pak ano. Chápu, že řešit afroameričany, covid a další současný témata je vopruz v knihách, ale autoři zkrátka používají knihy k tomu, aby se z toho vypsali, aby z hlavy vyhnaly všechny ty myšlenky. Jako třeba Patrik Hartl, jeho knihy nejsou vůbec optimistický, až na moje oblíbený Okamžiky štěstí a proč? Protože píše o tom, čeho se nejvíc bojí. Tím se se svými strachy vyrovnává.
Navíc oceňuju to, že tyto knihy nemají 300 stran, ale i 2x tolik. Nemám to pak jako půl sousta ke kávě, ale třeba na tři dny. A když to mě trvá tři dny přečíst, čest autorovi, který se s tím píše asi dýl, než tři dny, že?
Závěrem prostě to, že na Miniera mi nesahejte :D
Čau

mazlak
22.08.2022 5 z 5

Opět naprosto skvělá kniha. Příběh je opět napínavý do posledního řádku a o překvapení tu taky není nouze. Vůbec ten zlom při označení vraha.
Autora si dávám do oblíbených a ihned sahám po dalším dílu. Již nyní věřím, že opět nezklame.

brabofka
18.08.2022 4 z 5

Stále stejný Martin Servaz. I když ne. Přestal kouřit. Mrzí mě, že nikde nejsou žádné záchytné taháky. V průběhu celé knihy se autor obrací zpět. A je to tak dlouho co jsem četla předcházející díl, a ty před ním. Škoda. O hvězdičku víc bych si ti určitě užila.

sladkovka
09.08.2022 3 z 5

Tak za mě zatím nejhorší Minier. Skvělý děj a prostředí, ale těch stránek navíc a za mě zbytečných. U těchto stránek jsem se až nudila.

niky0463
07.08.2022 5 z 5

Na tenhle díl jsem čekala. Vynikající, návrat do prostředí Pyrenejí, perfektně vystižená atmosféra štvanice a bobtnajícího všudypřítomného strachu v uzavřeném prostoru. Nechybělo mi zde nic, o překvapivém rozuzlení nemluvě. Opravdu p. Minier dozrává. Skvělý překlad. Zhltla jsem ji za víkend, až mě to mrzí.

VerczaV
03.08.2022 5 z 5

Opět jsem byla nadšená.

gordon13
15.07.2022 5 z 5

Za mě super! Minierovi knihy se mi hrozně skvěle čtou, je to jako shledání se starými kamarády. Děj byl moc zajímavý a ze závěru mi bylo docela nedobře...jsem zvědavá na další díl, má hodně rozporné recenze, tak uvidíme :-)