Tajomný hrad v Karpatoch

Tajomný hrad v Karpatoch https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316617/bmid_tajomny-hrad-v-karpatoch-J9m-316617.jpg 4 743 121

V obci Werst, si pastier Frick jedného dňa všimne dym stúpajúci z komína zrúcaniny hradu baróna Rudolfa Görtza. Táto správa vystraší dedinčanov, sú presvedčení, že hrad je strašidelný. Mladý lesník Nick Deck a dedinský lekár, ktorý ho sprevádza, sa rozhodnú ísť na hrad, ale stanú sa obeťami prekvapivých javov. Pri ich návrate sa v dedine objaví mladý gróf Franz de Telek so sluhom. Keď sa dozvie meno majiteľa hradu, rozhodne sa preskúmať hrad. Ten, ako aj Franz boli totiž zamilovaní do opernej divy Stilly, z ktorej smrti práve Rudolf Görtz viní Franza.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladé letá

Le Chateau de Carpathes , 1892

PlayEasy34
08.01.2018 5 z 5

Jules Verne je genialita sama o sobě. Tahle kniha je bezchybná, akorát tam byl možná moc dlouhý rozjezd, ale kdyby to Jules upravil, tak by to už nebylo ono. 100%

brodequin
11.10.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem chtěl mít rád, ale opravdu si z ní skoro nic nepamatuji. Bohužel....je to slabší kousek, ale pořád dobrý.

danny_21
28.08.2017 3 z 5

Jednoduchý, naivní příběh, stejně jako obyvatelé rumunské vesnice. Očekávání od knižní podoby byla daleko vyšší, česká filmová verze je v mých očích tou nejlepší Verneovskou adaptací ( snad ještě s výjimkou legendárních kusů "na motivy" románu od Karla Zemana ). Audiovizuální projekce jako další střípek vizionářství přenesl Tajemný karpatský hrad do průměrných vod, takže u mě čistý střed - 50 %

Atanone
27.05.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem dlouho sháněla,abych si ji mohla přečíst,protože jsem byla navnaděná z části rozhlasové hry,kterou jsem kdysi nedoposlouchala. Paradoxně z knihy jsem zase až tak odvázaná nebyla,ale i tak jsem ráda,že jsem se k ní dostala

Hanjimka
22.04.2017 5 z 5

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

mulderka
24.03.2017 3 z 5

V celém kontextu Verneova díla jeden ze slabších kousků... ale pořád slušný průměr :-)

Richelle
06.03.2017 4 z 5

Příjemná kniha k odpočinku. Četla jsem ji mnohokrát. Moje oblíbená kniha od autora. Přála bych si, aby byla delší. Jinak není co dodat.

Hoshi
10.02.2017 4 z 5

Dlouho jsem se chystala, že si knihu přečtu, protože film jsem viděla několikrát a nedávno jsem se v práci dostala i na divadelní hru. Kniha byla... některé pasáže mě nebavily a měla jsem tendenci je přeskakovat. Příběh jsem si ale i tak užila, ale neubránila jsem se myšlenkám na film.

radusak9806
07.02.2017 4 z 5

Za prvé se musím přiznat, že jsem barbar, který až doposud film neviděl. Možná ale právě proto, jsem celou knihu přehltala s nadšením a velmi se mi líbila. Na rozdíl od ostatních knih, které jsem přečetla do teď, se mi zde opakovat ten stejný motiv, jen s jiným dopravním prostředkem a místem cesty. Takže za mě spokojenost!

kaja77
27.01.2017 2 z 5

byla jsem moc zvědavá na rozdíl mezi literární a filmovou verzí. četla jsem verzi knihy, která byla vydána ve dvacátých letech minulého století, takže když se přenesu přes jazyk, který už dnes není aktuální a přes antisemitismus, který mne v knize docela překvapil, se ta filmová verze v podstatě shoduje s dějem knihy. asi to je mým věkem a "jinou dobou", příběh mi přišel spíš srandovní, uznávám že v době vzniku to byl superpříběh. dnešního čtenáře (představím si třeba svého syna) by ty obsáhlé popisné pasáže nejspíš uspaly.

Blancheerka
11.09.2016 3 z 5

Ještě jsem nezažila ,,verneovku,, , která by mě zklamala nebo nudila. Hrad v Karpatech není vyjímkou. Dobrodružné čtení, vhodné i pro menší čtenáře, není nudné ani zdlouhavé.

Insignitka
01.09.2016 4 z 5

Snažila jsem se bránit srovnání s filmem, ale bylo to dost těžké.

sgjoli
29.08.2016 4 z 5

Teda, přiznám se, že bylo velmi těžké neporovnávat tuto knihu s filmem Tajemství hradu v Karpatech s Dočolomanským, který vznikl na motivy této knihy (a který jsem viděla první a který miluju). Nicméně i tak jsem si knihu užila. Je to velmi zábavné a dobrodružné čtení – typické 19. století – moc mne bavilo skloubení prvků romantismu (tajemství, ruina hradu, příroda, …) s průmyslovou revolucí (Orfanikovy vynálezy). Paráda!

rossx
03.08.2016 3 z 5

Docela dobré, ale jeho filmová parafráze: Tajemství hradu v Karpatech je neporovnatelně vtipnější.

Gimli
24.07.2016 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech je příjemné svěží čtení. Příjemně mě překvapil decentně humorný nádech, který se táhne celou knihou a díky němuž jsem měl při čtení neustále úsměv na rtech.

t.adm
24.05.2016 2 z 5

První půlka knihy mne nebavila vůbec, druhá byla už o něco zajímavější, ale pořád nic extra. Rozsáhlé popisy krajiny, někdy i předvídatelné situace. Člověk u ní nemusel moc přemýšlet, pohodová oddychovka po náročném dni. Za mě dvě hvězdičky.

coquus
02.03.2016 3 z 5

Příběh má zajímavý námět, který však mohl být rozveden a popsán mnohem podrobněji či dobrodružněji. Takhle mně to místy připomíná jen hrubý nástin děje, na jehož rozvedení už nedošlo.

konicekbily
15.02.2016 5 z 5

Verne ukazuje, jak se nebránil novým poznatkům vědy a pohotově vynález doručil až do Sedmihradska!

skableska
18.10.2015 2 z 5

Tak tahle kniha mě nezaujala... občas nějaké scény jsem zhltla rychle a těšila jsem se, co se vyvrbí dál, ale pokračování mě zase zklamalo a ani konec pro mě nebyl záživný. Hodnotím dvěma hvězdičkama...

mira.l
23.09.2015 2 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že Verna ohodnotím dvěma hvězdičkama a napíšu, že je to pěkná blbost. Nevím, mě tohle nezaujalo, připadá mi to, jak kdyby to napsal v chvatu někde na záchodě při čekání na ranní stolici, jakby to byla jenom kostra nějakého příběhu, která by potřebovala patřičně rozvinout... A o "románu" bych v tomto případě taky pomlčel, je to spíš povídka, novela...