Tajomný hrad v Karpatoch

Tajomný hrad v Karpatoch https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316617/bmid_tajomny-hrad-v-karpatoch-J9m-316617.jpg 4 743 121

V obci Werst, si pastier Frick jedného dňa všimne dym stúpajúci z komína zrúcaniny hradu baróna Rudolfa Görtza. Táto správa vystraší dedinčanov, sú presvedčení, že hrad je strašidelný. Mladý lesník Nick Deck a dedinský lekár, ktorý ho sprevádza, sa rozhodnú ísť na hrad, ale stanú sa obeťami prekvapivých javov. Pri ich návrate sa v dedine objaví mladý gróf Franz de Telek so sluhom. Keď sa dozvie meno majiteľa hradu, rozhodne sa preskúmať hrad. Ten, ako aj Franz boli totiž zamilovaní do opernej divy Stilly, z ktorej smrti práve Rudolf Görtz viní Franza.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladé letá

Le Chateau de Carpathes , 1892

zylla
25.08.2015 4 z 5

V dětství jsem četla 20 tisíc mil pod mořem a Dva roky prázdnin a byla jsem z nich naprosto u vytržení. Nyní jsem se k Vernovkám vrátila a mám to jako takové "pohádky". Přestože mě kniha doopravdy bavila, spolehlivě mě uspala během pár kapitol. Jak Hrad v Karpatech, tak Cesta do středu země a chystám se ještě na zbývající. Je to velice příjemné čtení, ale lituji, že jsem je všechny nepřečetla už před lety. Navíc tu uspávací funkci velice oceňuji, protože s usínáním po práci mám někdy dost problém:D.

terrih.dreamer
17.08.2015 4 z 5

Kniha mi přišla jako oddechová povídka, ke které jsem se vždy ráda na konci dne uchýlila. Filmové zpracování jsem neviděla a jsem za to nevýslovně ráda.

Verne má někdy příliš velkou tendenci rozvášnit se při popisování okolí (alespoň na mně). Postavy byly v knize ale vcelku příjemné, rozmanité a některé i humorné. Je to zatím má druhá Verneovka a její zápletka i následné rozuzlení se mi velmi líbilo a nezklamalo mě! Rozhodně doporučuji! :)

terrih.dreamer
17.08.2015 4 z 5

MaxQ
10.08.2015 3 z 5

Ač Verna čtu od dětství, tato kniha mi dlouho unikala. No, musím říct, že jsem o nic nepřišel. Oproti ostatním klasickým dílům JV je tohle spíš na povídku. Nic moc se v příběhu neděje a vlastně mi tam chyběla pointa - co tam ti dva teda dělali, když svou činnost museli maskovat takhle nákladnými efekty a nakonec dynamitem. Film je knihou pouze volně inspirován a oproti knize NEMÁ CHYBU.

ponorka
25.05.2015

Dlouho jsem znala jen film - v naší rodině patří k těm filmům, které si pouštíme pořád dokola a nehorázně se u nich bavíme. Jde o skvělou parodii, kterou jsem ale opravdu plně docenila, teprve když jsem si přečetla knihu. Pořád jsem si u čtení vybavovala film a to srovnání mě tak rozesmávalo, že jsem se hihňala skoro neustále - jako by Verne napsal nějakou pratchetovku. Knížka sama se tváří seriózně a je mírně nudná až úsměvná, což způsobuje nános času, který už na ní leží. Ten film ji ale neuvěřitelně pozvedá, je prostě geniální! Což ovšem chápou jen mírně potrhlí jedinci s přebujelým smyslem pro absurdní humor.

KatnissLavender
11.04.2015 2 z 5

Tajemný hrad v Karpatech je první kniha, kterou jsem od Julese Vernea četla. Bohužel nebyla tak dobrá, jak jsem si ji vysnila. Číst se dala, ale prakticky byla o ničem. Kniha má 202 stran a na prvních 160 se prakticky nic neudálo. Byla jsem docela zklamaná, ale bylo mi řečeno, že je tato kniha jednou z nejslabších, tak v to budu doufat, protože chci dát Julesovi určitě ještě šanci!

toecutter
31.01.2015 5 z 5

naprosto odlišná verneovka proti všem ostatním-prvky sci-fi a vynálezů jsou i tady,ale kniha je protkaná hutnou,až skoro strašidelnou a velice ponurou atmosférou-příběh sám se odehrává v temné Transylvanii a tak zde není nouze o jakoby nadpřirozeno,které se ovšem vysvětlí díky vynálezům a pokrokům techniky-velice dobrá a na J.V. zvláštní kniha

Atrament
17.12.2014 1 z 5

Ačkoliv mám Verneovky obecně moc rád, zrovna tato na mně působí dojmem jako by ji snad ani Verne nenapsal. Styl psaní je takový nějaký neohrabaný, děj samotný je dost pofiderní, některé pasáže jsou zbytečně zbrkle odbyty a jiné naopak jsou neúnosně a zbytečně natahovány.

Majkrofon
10.09.2014 3 z 5

Taká jednoduchá fajn kniha, ktorá ma však nejak zvlášť nezaujala. Vypočul som si v audio verzii.

SiuxBeast
17.04.2014 4 z 5

Asi nejoblíbenější verneovka co jsem četl, nelze srovnávat s českým filmem

kacaabba
30.12.2013 3 z 5

Ohledně Verenovek bych se už jen opakoval, takže se kdyžtak mrkněte na můj komentář ke knize Tajemství Ocelového města. Pan Verne tak věřil člověku a jeho schopnostem, že mu to vzalo vidění hloubky, výšky a šířky života...
Knihu jsem si četl proto, abych ji mohl porovnat s filmovou parodovanou verzí. Zajímavé pro mne bylo hledat přes Google Earth místo domnělého hradu. A řekl bych, že ač jsem byl blízko místa, které měl autor na mysli, nejsem si jist zcela. Některé geografické údaje v knize mi zcela nekorespondovaly s reáliemi. Zajímavé také bylo udělat si obrázek o vynálezech Orfanika s tím, kdy byly objeveny skutečně.

Eigis
22.08.2013 4 z 5

Poměrně napínavý detektivní román, kterých Verne moc nenapsal. S filmem to nemá cenu srovnávat, protože ten je někde jinde.

lenka777
24.07.2013 2 z 5

S filmem se nedá vůbec srovnávat, kniha je dost nudná a naivní, i když ve své době jistě objevná. Přečetla jsem jen ze zvědavosti, protože film je z mých nejoblíbenějších.

Cyanine
21.07.2013 4 z 5

Velmi silná atmosféra. Škoda nepovedeného filmu, kniha by si zasloužila vyšší úroveň s vyšší rozpočtem

Lady Dracula
19.06.2013 2 z 5

Tak nějak si říkám, že jsem od této knížky čekala mnohem, mnohem více než to, co na mě vyskočilo. Velmi mě rušily neustále kladené otázky a pocitu, že si sem tam lehounce autor protiřečí mne taky neopustil.
Myšlenka možná pěkná, ale....něco mi tam chybělo. Něco, co by mne nutilo číst dál a dál...něco, co by mne vtáhlo do děje...

RysOstrovid
23.05.2013 4 z 5

Velmi slušná kniha, neporovnatelná s filmovou verzí. Nenudí!

Kakho-Oto
10.02.2013 5 z 5

Velmi dobrý a originální román. České filmové zpracování není žádný zázrak. Kniha je mnohem lepší!

vitavita
23.03.2012 4 z 5

Dobrá kniha, a k filmu: výborné scény a gagy, ale děj filmu s knihou moc nesouvísí. Ovšem okolí hradu Čachtice, kde se mimo
jiné fim natáčel, je pěkné a do filmu zapadlo.

jprst
07.11.2011 4 z 5

Jedna z autorových knih, které se dají číst v celku, mají svižný děj a nenudí. A to se o filmovém zpracování rozhodně říci nedá.

aychend
01.11.2011 3 z 5

Film byl bohužel mnohokrát lepší. :-(