Tajomný hrad v Karpatoch

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V obci Werst, si pastier Frick jedného dňa všimne dym stúpajúci z komína zrúcaniny hradu baróna Rudolfa Görtza. Táto správa vystraší dedinčanov, sú presvedčení, že hrad je strašidelný. Mladý lesník Nick Deck a dedinský lekár, ktorý ho sprevádza, sa rozhodnú ísť na hrad, ale stanú sa obeťami prekvapivých javov. Pri ich návrate sa v dedine objaví mladý gróf Franz de Telek so sluhom. Keď sa dozvie meno majiteľa hradu, rozhodne sa preskúmať hrad. Ten, ako aj Franz boli totiž zamilovaní do opernej divy Stilly, z ktorej smrti práve Rudolf Görtz viní Franza....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316617/tajomny-hrad-v-karpatoch-J9m-316617.jpg 4.1528
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Mladé letá
Orig. název

Château des Carpathes, 1892

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (76)

Kniha Tajomný hrad v Karpatoch

Přidat komentář
tofii
02. května

Děj byl napínavý, zajímavý a obsáhlý. Líbili se mi černobílé ocelorytiny, i když některé postavy jsem si představoval jinak. Viděl jsem film i divadelní představení. Nejvíc se mi ale líbila kniha, protože byla obsáhlejší. I když se v textu občas objevila slova, kterým jsem nerozuměl např. župa. Byla to moje první kniha od spisovatele Julese Verna, kterou jsem přečetl.

aktijnov
22. dubna

Příběh, co už jsem si dávno chtěla přečíst. Možná i kvůli kouzelnému filmu.


georginaa
03. dubna

Když se řekne tento název, ihned mi projde hlavou nezapomenutelné herecké obsazení ve filmu a už se to prolíná i v četbě, kde si je vždy připomínám. Je těžké vždy číst to , co bylo viděno. Stále se to přirovnává a tím i kniha dostává stejný náhled jako z filmu. Tím se malinko ochudí ten samotný příběh.

Bafy
13. února

Asi mám film moc pod kůží :-) i když je kniha pěkná a nezklamala mne tak jako ocelové město.....

Huarascán
08. února

Jedna z verneových pozdních knih. Možná i díky tomu už netrpí takovou naivitou. Verne tady výrazně propracoval povahy a příběhy svých postav a také vyladil soudržnost děje. Přitom ale nechybí věda, dobrodružství, ani zajímavá lokace. A vždycky mě udiví, jak v 19. století dokázal Verne detailně vylíčit atmosféru rumunského venkova, kde nikdy nebyl.

PetraKysova
16. ledna

No, sloh bol na mňa naozaj náročný, čítalo sa mi to ťažko. Ale akonáhle sa Nic a ten doktor snažili dostať do hradu, tak noja zvedavosť prevládala a naozaj ma začalo zaujímať čo sa teda deje na hrade. Čakala som všetko možné, ale to ako to skončilo a ako to vlastne celé bolo, ma naozaj veľmi prekvapilo. V pozitívnom zmysle. Páčilo sa mi , že dedinčania boli tak poverčivý, že aj keď im niekto dal logické vysvetlenie stale verili tomu čomu chceli veriť.
Bolo zaujímavé že aj v tých dobách existovali stalkeri a že tiež boli poriadne psycho, plus keď sa k nemu pridal ten fyzik/chemik, vražedná kombinácia.

david9690
10. ledna

No asi jsem od toho čekal trochu více. Verneovky byly knihy mého dětství (dospívání), ale už jsem se asi literárně posunul kamsi dále. Ve srovnání s knihou se mi i film zdál lepší (tak nějak mnohem vtipnější, asi je to tím že je pojatý spíše jako parodie než jako reálne mysteriozní drama s thrilerovými prvky). Přeci jen těch 130 let od vzniku knihy je už dlouhá doba. Možná je to jen volbou knihy (kdybych si třeba připoměl něco jiného např. Děti kapitána Granta mě kdysi opravdu uchvátily) je možné že bych mohl dát i vyšší hodnocení.

Vesmich
29.12.2020

Pólicija, póólicija...je to parádní četba, ovšem nic nemůže z hlavy vymazat film podle předlohy natočený..Tóna Hluchoněmec mi v textu chyběl :)

1