Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/bmid_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4 1614 286

Selekce série

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

Aaginka
10.01.2018 5 z 5

Super dodatek. Hlavně kapitola Druhé výročí.

vodopad152
05.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale musím uznat že v ní byly i slabší díly. Přes všechny nedostatky mi, ale krásně dokreslila celý příběh Selekce.

Hermiona8703
01.01.2018 4 z 5

Pro milovníky série nutnost! A ty ilustrace..ah. Mně se velice líbily povídky z pohledu Maxona, protože ho úplně miluju :D a taky královna. Ocenila bych víc povídek o ní a Clarksonovi. Co se mi naopak nelíbilo byla povídka s Aspenem. To že Americu miloval jsme věděli už dávno a nic nového jsme se nedozvěděli.

planet129
31.12.2017 4 z 5

Je pro mě těžké tuto knihu hodnotit, protože je skvěle napsaná, ale některé povídky se mi nelíbily hlavně kvůli postavám. Ještě bych chtěla upozornit na ilustrace, které byly opravdu nádherné a skvěle doplňovaly příběh
Královna - vůbec nerozumím “lásce“ mezi Amberly a Clarksonem. Clarkson je prostě stvůra, už od Selekce si to myslím a názor nezměním, Amberly mi naopak přišla jak cvičený pes. Cokoliv jí Clarkson poručil, ona to udělala. Nezlobte se na mě, ale tohle je láska?
Princ - no kdo nemiluje Maxona :D příjemné čtení, dokázala jsem se do něj vcítit a víc pochopit proč co dělal. A k tomu ty jeho hlášky, skvělý!
Strážce - Kiera dokázala nemožné- změnit mj názor na Aspena. Neměla jsem ho vůbec ráda, až do teď.
Miláček - nejlepší povídka z celé knihy. Člověk si u této povídky více uvědomí, co to znamená doopravdy někoho milovat
Z pohledu Celesty - Celesta je mrcha a přišla mi tak i když se u konce příběhu změnila. To, co dokázala udělat kvůli koruně a Maxonovi, bylo opravdu něco
Komorná - ne, to prostě ne. Lucy mám ráda, ale proč autorka popisovala zrovna tuhle část jejího vztahu s Aspenem? Proč radši nemoha napsat, jak se seznámili? Lucy se mi k Aspenovi hodila, až do teď
Druhé výročí - uvolněné, rychle přečtené, moc pěkná povídka. Myslím si, že kdyby byl příběh delší, možná by to i prospělo
Co dělají teď? - rychlé životopisy některých účastnic Selekce. Bylo mi jich líto, že se k nim lidé po Selekci tak chovali a ani jsem si neuvědomovala, jak to pro ně muselo být těžké

JmenujiSeZuzla
25.12.2017 3 z 5

Na tuhle jsem se obzvlášť těšila. America pro mě byla jednou z těch až moc dokonalých postav. Často se mi stává, že z tohoto důvodu, potom nemám moc ráda hlavní postavy. America mi moc nevadila, ale přeci jen jsem se zajímala spíš o jiné postavy. Hlavně jsem se tady těšila na Amberly. Všem příběhům klobouk dolů. Krásně sepsané (jak už jsme určitě od Kiery Cassové zvyklí) a na spoustu postav, jsem díky této knize, dostala jiný názor. Nejvíc se mi líbila povídka o Amberly a o Marlee. Co jsem dále milovala byly doplněné ilustrace, nad kterými jsem třeba seděla 10 minut a jen koukala, jak jsou krásné. Ty si myslím, krásně knihu doplnily. Ještě víc jsem byla ráda za poslední část knihy ''Co dělají teď.'' Takové zajímavosti, bych se snad nedozvěděla a jako fanynka této série, jsem je víc než ocenila. Kniha je doplňková. Jen zdánlivě bych ji přirovnala ke knize ''Harry Potter a prokleté dítě.'' Z těchto knih bývají lidi často zklamaní, ale musí se počítat, že knihy tohoto typu, jsou spíše pro lidi, kteří mají tyto série v lásce a chtějí si rozšířit obzory. Autorka mě překvapila svými knihami a už se těším, až budu pokračovat v dalších dílech a třeba i jinými knihami od autorky.

ame
03.12.2017 5 z 5

moc se mi líbilo když mluvili i jiní než Amerika, bohužel jsem četla knihu se značným odstupem od série Selekce a tak jsem se často strácela

Karolína21
26.11.2017 4 z 5

Upřímně, se mi tato kniha líbila úplně nejvíce. V Selekci mě America někdy hrozně moc štvala svou nerozhodností. Také mi přišlo, že v První se v celé knize vcelku nic nedělo, ale až na konci nastal nečekaný zvrat. Myslím, že konec byl až moc pohádkový. Ale tato kniha mě upřímně překvapila. Původně jsem ji nechtěla číst, ale kdybych to udělala určitě bych se nedozvěděla tak zajímavé věci. Bylo úžasné vidět Selekci z tolika různých úhlů pohledu. Nesnáším, když knihy končí otevřeně, a tak jsem byla moc ráda za osudy ostatních dívek. Pokud jste přelouskali Selekci tak toto určitě doporučuji!

petra1773
19.11.2017 5 z 5

Moc pěkná, oddechová a romantická pohádka :) stejně jako celá Selekce se kniha četla sama. Ani jsem se nenadála a byla jsem na konci. Velmi se mi líbil pohled Maxona, jen škoda, že byl tak krátký. Možná by nebyl od věci věnovat mu samostanou knihu, ráda bych si přečetla, jak to celé vnímal a prožíval právě on.

juni
10.11.2017 5 z 5

Tato kniha se mi strašně dobře četla. Celá série Selekce mě nadchla. Bylo fajn si tento příběh přečíst z pohledu jiných postav a vědět, jak se cítili a co prožívali.

Verkolka
01.11.2017 5 z 5

Perfektni rozbor postav!

Žožik
19.10.2017 4 z 5

Kniha jako taková se mi velice líbila. Bavilo mě získávat i jiné souvislosti z příběhů o selekci. Bohužel mě ale nezaujaly všechny příběhy. Bylo tam pár příběhu, které mě prostě nezaujaly svým obsahem, a některé mi přišly prostě tak nějak málo propracované.

ElikaBendova
15.10.2017 5 z 5

stejně krásně napsané, jako celá Selekce. Moc se mi to líbilo a hrozně mě to natěšilo na Dceru a další díly i když se mi původně do toho nechtělo. Přečetla jsem ji jedním hltem. Určitě kdo četl selekci si tohle musí přečíst.

Petulik1996
11.10.2017 4 z 5

Mrzí mě, že víc nepopsala jak to celé prožíval Maxon. Zajímalo mě proč se rozhodl k tolika věcem...

Mišule_11
05.10.2017 4 z 5

Ani samotný závěrečný díl nebyl špatný a líbil se mi! :) Ale i přesto všechno jsem nebyla tolik nadšená a něco mi tam chybělo..Ráda jsem se setkala snad se všemi možnými postavami nejen Selekce, vžila se do jejich pocitů a některé i obdivovala..! :)

rm
28.09.2017 3 z 5

Mno, nebylo to nějak zlý, ale vcelku zbytečná kniha. Nic svetoborneho jsme se nedozvěděli

Markett
26.09.2017 5 z 5

Tahle knížka je opravdu dobrou tečkou za příběhem Selekce o Americe... já tuhle knížku četla ještě před Dcerou a Korunou, takže jsem si vlastně uzavřela příběh America & Maxon díky této knížce. Bylo opravdu moc hezké zavítat i do životů ostatních postav, Královna, Marlee a další, ráda jsem se s nimi poznala blíže, díky této knížce nějak i porozuměla jejich povaze... no prostě bomba. Opravdová oddechovka a hlavně díky za ten konec... díky za tu návaznost a poslední kapitola mě pěkně "odstřelila" k Eadlyn... :) Moc krásné :)

petra4080
21.09.2017 4 z 5

Kniha doplňuje hlavní sérii o pocity ostatních zúčastněných. Osobně jsem ji uvítala, protože mi objasnila některé myšlenkové pochody vedlejších postav, které mi v knížkách ne vždy dávali úplně smysl.
Krátké příběhy jsou opět psané velmi čtivou formou.

Denčaa
14.09.2017 5 z 5

Moc pěkné doplnění celé série. Bylo hezké se zase ke všem oblíbeným postavám vrátit a zjisti, jaké i oni měli pocity. Jen je škoda, že už je to opravdu konec...A ilustrace byly moc povedené, lépe se mi předtavovalo, jak si hrdiny zobrazuje autorka.

jesterka.as
13.09.2017 5 z 5

Kniha je úžasná a povídky nádherné - příběh královny, Maxona, Aspena.... mrzí mě že nebyly mnohem mnohem delší, mám velikananánskou chuť chytit do ruky rovnou první díl Selekce a začít od znova. Kniha mě moc potěšila a příběh hodně oživila.

Efeméra
07.09.2017 3 z 5

Pro fanoušky série je tato povídková knížka taková krásná nezbytnost. Po rychlém zabřednutí do textu jsem byla opět překvapená, jak čtivě dokáže autorka psát. Když jsem se však přehoupla přes Královnu (která se mi moc líbila a lze ji s klidem označit jako obstojný samostatný příběh) a následně Prince (bylo mi líto, když povídka z pohledu Maxona skončila, nejraději bych četla dál), začalo mi připadat, že kvalita povídek postupně klesá. Některé mi připadaly úplně zbytečné (Co dělají teď?, Komorná), u jiných se mi zdálo, že si mohla autorka k převyprávění zvolit lepší scény (Z pohledu Celesty). Touto knihou jsem zakončila svoje čtení celé série, a proto jsem zvědavá, s čím novým autorka příště přijde. Snad to bude brzy :)