Šťastně až navěky

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/big_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4.31391

Selekce

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After, 2015

Kniha Šťastně až navěky

TheEvelyn

Velmi pěkné a oceňuji, že autorka dodatečně vydala knihu ve formě povídek k sérii Selekce. Autorčiny povídky tak umožnily nahlédnout do pocitů a dojmů jak hlavních postav, tak i vedlejších postav. Veškeré povídky byly něčím zajímavé a odkryly tak vnitřní stránku jiných postav. Na druhou stranu mi přišlo líto, že u některých z povídek nebylo průvodní psaní od autorky (na které jsem si právě během čtení zvykla a přišlo mi velmi milé, jak některé postavy autorka vnímala a vykreslila) a zároveň, že u některých postav byl spíše příběh kratičký a ne moc rozvinutý. Zároveň jsem si také představovala jiné zasazení postav do děje, avšak i takové zpracování mě ve výsledku velmi potěšilo.

denniys
29.12.2021

Nemám ráda povídkové knihy a hlavních 5 dílů jsem četla před 4 lety, přesto jsem se do toho pustila.. A dobře jsem udělala, bavilo mě to! Nenáročná, oddechová četba

nikiss76
11.11.2021

(+ SPOILER) Čteno v originále a i přestože se mi první tři díly líbily o mnoho více, tak to bylo příjemné pohádkové čtení.

Lu200
29.08.2021

Velmi se mi líbilo číst situace, které v sérii Selekce vyprávěla America, že tady je vyprávěl někdo jiný.
Velmi čtivé jako celá série.
Rozhodně doporučuji pro ty, co se jim líbila Selekce.

Briv
14.08.2021

Z celé série mi chyběla dočíst jen tato "doplňková" kniha. Visela mi tady už hodně dlouho a teď jsem nutně potřebovala "provětrat" hlavu nějakou knihou nad kterou nebudu muset nijak přemýšlet a hloubat.
No, není to špatné, ač nejsem cílová skupina, tak dobrý. Věřím, že někdo, kdo žil více předešlými díly si to opravdu užil. Myslím, že zase tak moc to ale některé životní příběhy nevysvětlilo.

knihomolka27
17.07.2021

Tato kniha je samozřejmě nezbytností pro zaryté fanoušky Selekce...pokud nejste fanoušek série, tak nemá smysl asi moc číst, jelikož knihu nedokážete náležitě ocenit.
Pro mě je tato knížka důležitá kvůli jedné povídce a to Královna, která je podle mě jedno z nejlepších děl Kiery jako takové. Já prostě tu povídku žeru.....a vůbec bych se nebránila nějakému sequelu ze světa Selekce...BOŽÍ, BOŽÍ A PROSTĚ BOŽÍ.

Jass
05.06.2021

Mohla jsem bez přečtení téhle knížky žít? Ano, ale je příjemné mít tuhle sérii uzavřenou a styl autorky je neskutečně návykový, takže to ani nebolelo :D
Ne, vážně, byla to příjemná oddechovka v moři odborné literatury a já jsem byla příjemně i nepříjemně překvapená. Moje oblíbená povídka je asi ta Celestina a neskutečně mě překvapila ta Amberly, která mě nijak zvlášť nezajímala. Povídky jistě mají své mouchy, u některých mě mrzí, že je autorka nepojala trochu jinak ("Komorná", "Strážce") nebo se nad některými věcmi trochu víc nezamyslela ("Miláček"), ale celkově... jsem víc neočekávala, takže zklamaná být nemůžu :-)

Podrobnější komentáře jsou u jednotlivých povídek.

tatruszka
21.05.2021

Oddechovka a zajímavosti ze světa Selekce z pohledů dalších účastníků.