Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/bmid_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4 1614 286

Selekce série

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

zinon
16.11.2019 3 z 5

Čtivé, ale jinak z mého pohledu nic moc. Jen příběh královny byl zajímavý. Pak pohled Maxona...škoda, že tam autorka toho z jeho pohledu nedala víc. Hlavně ten konec by mě určitě zajímal.

TerryDee
10.11.2019 4 z 5

Šťastně až na věky je kniha povídek ze světa Selekce. Z toho všeho se mi líbily povídky Královna, Princ, Miláček a Co dělají teď. Ostatní byly dle mého názoru slabší.

hnilda3
26.10.2019 5 z 5

Pěkné doplnění celé série :).

greetchen
14.10.2019 3 z 5

Představy, jak to s hrdiny knihy asi dopadlo, většinou autor ponechá na svém čtenáři a jeho fantazii. Kiera Cass se rozhodla jinak a v krátkých povídkách prozradila, kam se jejich cesty ubíraly dál. Na jednu stranu tím "krade" možnost vlastní fantazie, ale popsala to celkem zdárně a mile, takže jí to budiž odpuštěno.

Vedle toho se ale znovu vrátila také k prožitým příběhům a nechala čtenáře nahlédnout do hlav několika důležitých "vedlejších" postav série Selekce, které tak vyvstaly v novém světle. Většinou jim to mělo pomoci zbavit se negativní nálepky, autorka se snaží vysvětlit důvody jejich chyb a nevhodného chování - na mě to působí že pod tlakem kritiky, kterou třeba od čtenářek a fanynek na jejich adresu vyslechla, se je pokusila je touto knihou rehabilitovat. Některá odbočení od hlavní dějové linky jsou ale příjemná, nakonec to tedy beru jako doplnění ústřední trilogie, bez kterého by se čtenář krásně obešel, ale když si ho přečte, je to spíše milé, než otravné.

jitka7
13.10.2019 3 z 5

Tohle byl hezký závěr. Hezké doplnění dalších osudů.

Jája92
27.09.2019 4 z 5

Knihu jsem si přečetla,abych udělala pomyslnou tečku za celou sérii. Příjemně překvapily kresby ke každé povídce. Bylo fajn dozvědět se něco víc o královně ( myslím, že každému vrtalo hlavou, co viděla na králi Clarksonovi) nebo romantický příběh Marlee a jejího vyvoleného. Stejně tak se něco málo dozvědět, jak to vnímal sám Maxon a co se dělo po soutěži.

Ana72154
26.09.2019 5 z 5

Škoda že z pohledu Maxona nebyla napsaná kniha (knihy)

Skippka
14.09.2019 5 z 5

Hezké doplnění trilogie o zajímavé detaily z pohledu jiných postav.

DannyLady
17.08.2019 5 z 5

Měla jsem trochu obavy z knihy poskládané z různých příběhů, ale musím říct, že pro každého fanouška série je to povinnost. Dalo mi to příležitost nahlédnout do "zákulisí" hlavní dějové linky knih. Konečně i postavy, které byly v pozadí teď dostali možnost zazářit. Jen mě mrzí, že toto byl poslední díl a já se teď musím posunout dál. Série Selekce mi bude moc chybět.

Lily731
16.08.2019 5 z 5

Nádhera!

Paja_Reine
04.08.2019 3 z 5

Hm... Úplně nevím, jak moc se chci k tomuhle vyjadřovat, ale ok, jdeme na to.
Knihu jsem si koupila, abych tu celou sérii už konečně završila. Jenže mě to nebavilo. Ano, asi je to pouze mnou, ale prostě ne. Knihu jsem dvakrát odložila, do třetice jsem ji s donucením přelouskala.
Měla to být pro mě taková ta tečka na konec, nic takového to však pro mě nebylo.
Ale abych jen nekritizovala, tak řeknu, že autorka opět předvedla, že psát umí a že jí toto téma není cizí.

VeronikaK.224
31.07.2019 2 z 5

Tato knížka mě trochu zklamala , ano líbila se mi povídka o královně a taky pohled Maxona ale například Aspen mě hodně zklamal čekala jsem od toho trochu víc .

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Moc krásné doplnění celé série. Strašně se mi líbila první povídka královna.....škoda, že o ní nenapsala autorka samostatnou knížku místo dcery a koruny.
A navíc je zajímavé nahlédnout do stejné situace očima někoho jiného, a lépe tak pochopit i jinou než hlavní postavu.

4129
16.07.2019 4 z 5

Tuto knížku velice oceňuji. Ukazuje nám mnoho ze zákulisí Selekce. Jak to může královna s králem vydržet? Jak to že se Marlee zamilovala do strážce? Já jsem tedy spokojená. Kniha totiž osvětluje řadu mých otázek, které nebyly zodpovězeny a vysvětluje to chování postav a mnoha podivných scén.

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Tuhle knížku si zamilujete jedině tehdy když už máte přečtenou Selekci. Je to podvídková kniha která doplňuje sérii Selekci. Pokud už jste Selekci přečetli určitě doporučuju. Nejzajímavějším dojdem asi působí první povídka o mládí královny Amberly, ale mě se nejvíce líbila povídka dvouleté výročí. Jinak kniha je celá ve stejném duchu jako Selekce (jak jinak) Moje hodnocení nemůže být objektivní, protože Selekci miluju, ale já bych dala 5/5*.

Milujuknihy645
10.07.2019 5 z 5

Dokonalá kniha!

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Zajímavé povídky o Americe. Nebylo to tak čtivé jako první tři díly Selekce.

Akléda_
25.06.2019 5 z 5

Tyhle povídky jsem si naprosto zamilovala. Podle mě je škoda že autorka nenapsala jeden díl z pohledu Maxona, protože by to bylo zajímavé a bavilo by mě to číst. Dokáže hezky popisovat děj i z klučičího pohledu. Povídka strážce byla trochu nudnější a zbytečně natahovaná, ale jinak mě všechny moc bavily a bylo zajímavé příběh sledovat z jiných pohledů. Tahle série mi bude chybět.

Catwoman292
25.05.2019 4 z 5

Za mě absolutně božské a chci toho víc! Nejvíce se mi líbila kapitola, kdy příběh vyprávěl princ Maxon, Marlee a Celesta... Upřímně mám akutní potřebu si celou původní triologii přečíst znovu ....

Bublinka.
12.04.2019 3 z 5

Ano, prosím, tohle ty série potřebují. Dovysvětlit, rozvinout, ukázat jiný pohled. Několik povídek z pohledu různých postav, dokonce i různých období čtenáři poskytne komplexnější náhled pod pokličku dění, než otrocky převyprávět celou sérii z pohledu druhé postavy.