Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/bmid_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4 1614 286

Selekce série

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

Klarimeris
11.08.2022

Dobrý den,
neví někdo, jaké injekce dostávali vojáci v této knize? Jako...k čemu jim byly? Moc jsem to nepochopila :(

MollyCornelia
06.07.2022 3 z 5

3*/5*
Milé a oddechové čtení. Prostě romantika, jak už známe Kieru Cassovou.
Tuto sbírku jsem četla nedávno po První, třetímu dílu Selekce. Celkově mám z knihy pocit, že je slabší než původní trilogie.
V knize se objevují situace ze životů vedlejších postav v sérii. Některé postavy jsem měla ráda už dřív, např Marlee, ale jiné ne, takže v závislosti na tom se mi příběhy líbily více či méně.
Celkově novely a povídky dotváří Selekci románovou podobu, ukazují nám další stránky charakterů postav.
Bohužel, proč jsem označila knihu pouhými třemi hvězdičkami:
zaprvé jsem čekala něco víc. U Selekce měl příběh nějaký děj, ale třeba u novely Královna mi trochu unikal hlavní motiv, poslání té práce.
Dále mi strašně vadil král Clarkson. Jeho povaha je velmi podobná králi Adarlanu (série Skleněný trůn, Sarah J. Maasová) a Olšekráli (Nejtemnější část lesa, Holly Blacková).
A do třetice všeho dobrého mě strašně nebavila novela Princ.
Shrnutí: pokud vás velmi oslovila série Selekce a chcete se dozvědět další informace a vrátit se k jejímu světu, sáhněte po Šťastně až navěky. Pokud jste ji ale označili za průměrnou romantiku, tahle kniha je pro vás stoprocentně ztrátou času.
Doporučuji lidem od 12 let.

Arlienen
30.05.2022 3 z 5

Kniha pro mne byla takovou třešničkou na dortu. Bylo příjemné číst příběh Americy a Maxona z ostatních pohledů. Obzvláště ten Maxonův pohled se mi líbil.

Povídka královny Amberly byla naprosto skvělá. Je mi líto, že autorka nenapsala celou knihu právě o ní. Určitě by si ji zasloužila.

Kristy.Seb
15.05.2022 4 z 5

Příjemný dodatek k většině postav. Možná by mě zajímaly i další postavy...

Luigi1
14.04.2022 5 z 5

Moc se mi líbil tento soubor,moc pěkná obálk,vřele doporučuji.

Alienn
05.04.2022 4 z 5

Krásné zakončení této pohádkové série, pokud jste přečetli všechny knihy, tato určitě také stojí za přečtení.

Erika017
26.03.2022 4 z 5

Moc hezky zpracované, některé příběhy mě moc nebavily, ale některé byly naprosto kouzelné. Obzvlášť se mi líbil ten příběh o Marlee. A ty ilustrace! Celá kniha je moc hezky zpracovaná. Doporučuji

Ainyska
25.03.2022 4 z 5

Poslední a velmi milé ohlédnutí za celou sérií. Původně jsem měla obavy, jak se mi bude série líbit, ale zbytečně. Selekce se velmi dobře čte a není těžké vplout do světa našich hrdinů a prožít část jejich života spolu s nimi. Zpětně mě mrzí, že to končí a nejsou ještě další díly.

aquaver
19.03.2022 4 z 5

Bylo zajímavé číst nějaké pasáže z pohledu jiných postav. Možná bych i ocenila víc takových kapitol. Nejslabší asi byly kapitoly z pohledu Aspena. Nicméně jsem s touto doplňkovou knížkou spokojená.

DejSemTuKnihu
16.03.2022 5 z 5

Kniha splnila očekávání. :) O postavách, které jsem měla ráda, tam byly, takže za mě skvělé. Všechny povídky se mi líbily. Možná u povídky Komorná jsem čekala, že tam bude víc z její minulosti, která mě zajímala.. Jinak moc fajn. Doporučuju všem, kterým se líbila knižní série Selekce. :D

Recenze ke všem dílům série najdete na mém profilu. ;)

Nikcasmej
08.03.2022 5 z 5

Než jsem začala číst sérii Selekce, tak jsem si myslela, že si tento díl pořizovat nebudu, protože jsem si myslela, že je to zbytečné. Věděla jsem, že jde pouze o doplňkový díl, který není až tak důležitý.
Když jsem však začala sérii číst, tak jsem jí okamžitě propadla a potřebovala jsem víc a víc. Tudíž po dočtení První, jsem si okamžitě pořídila i tuto knihu a jsem za to opravdu ráda. Díky těmto povídkám, které jsou psané z pohledů ostatních postav jsem se mohla víc vžít do celého příběhu a propadnout mu tak ještě víc.
Kniha mě bavila a ráda jsem četla, jak to vnímaly ostatní postavy, co si myslely a nebo proč tak jednaly.
Kniha je čtivá a nachází se v ní krásné ilustrace postav. Nejvíce se mi líbila povídka o Marlee a o královně Amberly, které mi otevřely nové pohledy na situace. Dále se mi líbilo pokračování příběhu. Je to opravdu oddechová knížka a ikdyž není nutné ji číst, protože to není pokračování série, tak si myslím, že milovníci Selekce by si ji opravdu přečíst měly.
Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček, protože mě bavila, byla čtivá, byly zde krásné ilustrace, komentáře autorky, které se mi též líbily a proto, že jsem se tak víc vžila do samotného příběhu Selekce.
Rozhodně doporučuji! :)

Klarkare
11.02.2022 5 z 5

Veľmi, veľmi dobré. Je to vynikajúce doplnenie informácii o celej sérii. V knihe boli príbehy v podstate o všetkých postavách, o ktorých som chcela vedieť viac.

Loire
11.02.2022 5 z 5

Knížku jsem si pořídila co jsem hltala první 3. díly selekce a nemůžu říct, že bych litovala. Knížka se mi četla krásně a hodně mě zajímaly pohledy ostatních, kteří se v Selekci představili.

TheEvelyn
16.01.2022 4 z 5

Velmi pěkné a oceňuji, že autorka dodatečně vydala knihu ve formě povídek k sérii Selekce. Autorčiny povídky tak umožnily nahlédnout do pocitů a dojmů jak hlavních postav, tak i vedlejších postav. Veškeré povídky byly něčím zajímavé a odkryly tak vnitřní stránku jiných postav. Na druhou stranu mi přišlo líto, že u některých z povídek nebylo průvodní psaní od autorky (na které jsem si právě během čtení zvykla a přišlo mi velmi milé, jak některé postavy autorka vnímala a vykreslila) a zároveň, že u některých postav byl spíše příběh kratičký a ne moc rozvinutý. Zároveň jsem si také představovala jiné zasazení postav do děje, avšak i takové zpracování mě ve výsledku velmi potěšilo.

denniys
29.12.2021 3 z 5

Nemám ráda povídkové knihy a hlavních 5 dílů jsem četla před 4 lety, přesto jsem se do toho pustila.. A dobře jsem udělala, bavilo mě to! Nenáročná, oddechová četba

nikiss76
11.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Čteno v originále a i přestože se mi první tři díly líbily o mnoho více, tak to bylo příjemné pohádkové čtení.

Lu200
29.08.2021 5 z 5

Velmi se mi líbilo číst situace, které v sérii Selekce vyprávěla America, že tady je vyprávěl někdo jiný.
Velmi čtivé jako celá série.
Rozhodně doporučuji pro ty, co se jim líbila Selekce.

Briv
14.08.2021 4 z 5

Z celé série mi chyběla dočíst jen tato "doplňková" kniha. Visela mi tady už hodně dlouho a teď jsem nutně potřebovala "provětrat" hlavu nějakou knihou nad kterou nebudu muset nijak přemýšlet a hloubat.
No, není to špatné, ač nejsem cílová skupina, tak dobrý. Věřím, že někdo, kdo žil více předešlými díly si to opravdu užil. Myslím, že zase tak moc to ale některé životní příběhy nevysvětlilo.

knihomolka27
17.07.2021 5 z 5

Tato kniha je samozřejmě nezbytností pro zaryté fanoušky Selekce...pokud nejste fanoušek série, tak nemá smysl asi moc číst, jelikož knihu nedokážete náležitě ocenit.
Pro mě je tato knížka důležitá kvůli jedné povídce a to Královna, která je podle mě jedno z nejlepších děl Kiery jako takové. Já prostě tu povídku žeru.....a vůbec bych se nebránila nějakému sequelu i prequelu ze světa Selekce...BOŽÍ, BOŽÍ A PROSTĚ BOŽÍ.

Jass
05.06.2021 3 z 5

Mohla jsem bez přečtení téhle knížky žít? Ano, ale je příjemné mít tuhle sérii uzavřenou a styl autorky je neskutečně návykový, takže to ani nebolelo :D
Ne, vážně, byla to příjemná oddechovka v moři odborné literatury a já jsem byla příjemně i nepříjemně překvapená. Moje oblíbená povídka je asi ta Celestina a neskutečně mě překvapila ta Amberly, která mě nijak zvlášť nezajímala. Povídky jistě mají své mouchy, u některých mě mrzí, že je autorka nepojala trochu jinak ("Komorná", "Strážce") nebo se nad některými věcmi trochu víc nezamyslela ("Miláček"), ale celkově... jsem víc neočekávala, takže zklamaná být nemůžu :-)

Podrobnější komentáře jsou u jednotlivých povídek.