Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/bmid_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4 1614 1614

Selekce série

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

Klára2216
28.06.2017 4 z 5

Hezký dodatek k sérii. Líbilo se mi zpracování z pohledu několika různých postav. Sice to tolik neobohatí už, ale jen příjemně podtrhne.

TaLu
23.06.2017 5 z 5

Velmi rychle jsem si zvykla na povídkové zpracování příběhu. První strany jsou věnované minulosti. Bylo zajímavé se více seznámit s rodiči Maxona a snad i něco pochopit z pozdějšího jednání krále. Vidět pak dál Selekci tolika různými pohledy a zároveň vnímat příběh, jak se postupně odvíjel a zasáhl hlavní i vedlejší postavy bylo překvapující. Ony se vlastně vztahy postav nedají označit za "vedlejší", protože v každém tom odstínu jde především o život a ten má tolik barev ! Toto pokračování rozhodně není jen nějakým nastavovaným dílem, ale opravdu příjemným doplněním.

juli2
19.06.2017 4 z 5

Nejpovedenější kniha celé série.

SeverusSnape
05.06.2017 5 z 5

Úžasné,kniha povídek mne osobně zaujala mnohem víc než celá Selekce.Nejvíc se mi líbila první povídka o Maxonově matce Královně.Moc dobře se mi to četlo,krásné,dojemné,strhující a každá povídka je vyprávěna někým jiným,takže je tam spousta citů .Vřele doporučuji všem

Karin_w
30.05.2017 2 z 5

První dvě povídky byly pěkné, navodily hezkou atmosféru ale pak byla každá další horší a horší a závěrečné "Co dělají dnes" mně osobně vysloveně vadilo :-D

tinka99
27.05.2017 5 z 5

Bylo skvělé vidět některé situace z pohledu jiných lidí...Myslím, že jako doplňující kniha k sérii to bylo super, aspoň některé otázky jsou zodpovězeny :) celá série je boží...

Sarajana
24.05.2017 5 z 5

Kniha je skvělým doplněním série, velmi se mi líbila.

Pedruska01
08.05.2017 4 z 5

Bylo příjemné se po dlouhé době opět vrátit k sérii Selekce. Setkat se s mnohými hlavními hrdiny, účastníky anebo to jen vidět z jiného úhlu či od samého začátku. Nejspíš - jelikož jsem tuto knihu četla dlouho (a nebylo to tím, že by byla obtížná) si nemohu vybrat, která povídka se mi líbila nejvíc, ale snad bych si troufla tipnout tu zcela první - tu o Amberly, královně, Maxonově matce a ještě povídka Miláček. Jasně bylo vidno, že Clarkson je člověk - plný citů, lidskosti. Hned v další povídce Princ se mi tahle představa zbortila jako domeček z karet a doteď jsem nepochopila, proč se v "dospělosti" choval tak hrozně.
Miláček - to byla nejvíc emotivní povídka. Romantická i krutá. Sladká i hořká. Ta jediná snad nejde nijak vyjádřit - ta se musí prostě přečíst.
Co se týkalo Aspena - už od samého začátku jsem se k němu přikláněla víc. Už jen to, jak byla znázorněna jeho velká láska k Americe mi nešlo do hlavy, jak se tak "náhle" mohl zamilovat do někoho jiného. Ani v této knize, mi to nebylo odhaleno - prostě se tak stalo. (?)
Shrnu to: četlo se to dobře, kniha dokáže, ač se jedná jen o povídky chytnout a strhnout. Skvělý doplněk k sérii, pro ucelení představ či ukázky z jiných pohledů. Pro fanoušky snad povinnost. :)

Denaille
04.05.2017 4 z 5

Nějak jsem mi do této knihy nechtělo... povídky? To je jen nějaká další snaha o to přiživit se na popularitě série a bude to stát za prd, to jsem si myslela. Ale nakonec jsem knihu přečetla během dne. Bylo to takové příjemné zakončení. Jednu chvíli jsem si říkala, škoda, že toho pohledu od Maxona nebylo více, jeho část příběhu mě zaujala nejvíc. Asi proto, že s ním toho autorka zažila nejvíc. Amberly mě také zaujala, ale její příběh mi připadal psaný trochu nasilu, už to nebylo tak přirozené. Možná za to může to, že jsem spoustu podrobností z knih zapomněla. A to dokonce tak, že jsem si říkala, že si mi tato kniha líbí snad víc než samotná Elita nebo První.

Tetis
01.05.2017 4 z 5

Když jsem některé scény četla třeba po třetí, už mi přišly trochu ohrané a nebavily mne tolik jako když jsem je četla poprvé. Přesto knihu doporučuji všem milovníkům selekce, protože se tam najdou i části, které v původní selekci nebyly. Nejvíce mě zaujala povídka miláček, Marlee nebyla tak ufňukaná jako Amerika a to se mi na ní líbilo. Pak Druhé výročí, ale tam jsem byla zklamaná že je tak krátká, stejně jako u povídky o princi Maxonovi.
U povídky strážce sice autorka psala že Aspena možná pochopíme, ale to asi není můj případ. Pořád jsem na něj naštvaná, že Americe zamotal hlavu a ona si pak nebyla jistá pro koho se rozhodnout.

Kačkaknihomol
24.04.2017 5 z 5

Skvělá povídková kniha. Moc mě zklamala povídka o Amberly, těšila jsem se na ni a na můj vkus byla uspěchaná. Naprosto mi přirostla k srdci povídka Miláček. Velmi povedené!

MerMinGwendol
10.04.2017 5 z 5

luxusní , třesničkou na dortu .

Peslik
07.04.2017 3 z 5

Když už jsem ji měla v ruce, tak jsem se rozhodla ji přečíst. Času s knihou nelituji, některé pasáže mnohé vysvětlily a jako doplněk k sérii je to dobré a čtivé. 3* proto, že je to pro mě takový střed.

InaPoppy
01.04.2017 5 z 5

Miluji celou tady tu sérii Selekce, každým dechem. Avšak šťastně až navěky, nebyla až tak dobrá jako ostatní díly, ale tohle je vlastně jen takové doplnění okolností a událostí a za mě super :)

An52imal
26.03.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den. Kniha se četla jedním dechem, bavila mě stejně jako celá série. Fanouškům Selekce vřele doporučuji, hodně mě to zaujalo a vůbec jsem nebyla zklamaná. Ono se vcelku zdá, že je kniha dlouhá, ale když se do ní opravdu začtete, připustíte si, jak byla nakonec strašně krátká. Už se nemůžu dočkat, až vyjde Koruna...

Mansonovka
24.03.2017 3 z 5

Příjemný doplněk k sérii Selekce. Bohužel ne tak čtivý jako série samotná :-)

KaileyBlot
20.03.2017 4 z 5

Bylo hezké oživit si pár předešlých scén z jiných pohledů a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Prostě pěkné doplnění a objasnění některých skutečností. Nejpovedenější byla za mě povídka Miláček, protože příběh Marlee mě zajímal a v původní sérii byl jen okrajově. Rozhodně mi nepřijde tato knížka zbytečná, spíš přínosná pro fanoušky selekce :)).

Sykorka10
10.03.2017 3 z 5

Není to špatná kniha. Jen se v ní toho spoustu opakuje a naopak scény, které bych ráda viděla z pohledu jiné postavy, tam chybí. Ale jako doplnění k sérii je dobrá.

HančaŠ
08.03.2017 5 z 5

A žili šťastně, až navěky!
Jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak účast v Selekci vnímaly ostatní dívky, a to včetně královny. Je hezké vidět to i z pohledu prince a ostatních lidí kolem.

dancadragneel
06.03.2017 3 z 5

Tato kniha je pro mě asi z jednoho důvodu skvělá a to díky tomu, že mi odhalila Amber a její lásku ke králi, kterého jsem do této chvíle nenáviděla. Díky této knize jsem ho dokázala pochopit. Zbytek knihy už pro mě nebyl tak zajímavý snad jen Marlee příběh se ještě dál prekousat, ale jinak je kniha zbytečná....