Šťastně až navěky

Šťastně až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478829/bmid_stastne-az-naveky-T91-478829.png 4 1614 1614

Selekce série

Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna. Titul navíc obsahuje bonusové scény, epilog a ilustrace.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Happily Ever After , 2015

Lalina3
11.01.2017 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná!
Povídky byly naprosto perfektně napsané, krásně doplnily informace o sérii.
Nemůžu říct, jaká povídka se mi líbila nejvíc, všechny byly dokonalé.
Podle mě je povinnost si tuto knihu přečíst, pokud daný člověk četl sérii! :)

Na konci jsem brečela, protože jsem byla...prostě dojatá. :D

M.V.Z.
09.01.2017 5 z 5

povídky se mi moc líbily. Skvěle doplnily informace o hlavní aktérech Selekce.

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Dobré doplnění Selekce, ale chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla.

Adele02
07.01.2017 5 z 5

No jo. Nemůžu jinak. Selekci mám ráda a tyhle povídky tu sérii tak skvěle doplnily, že by byl hřích hodnotit to hůř.

AnnieMarie
03.01.2017 5 z 5

Kniha ze série Selekce nezklamala. Povídky byly nádherné. Díky nim jsem se rozhodla přečíst si ji znovu (a ne naposledy). Nyní mnoem lépe rozumím i ostatním postavám. Poutavá, nádherné ilustrace, zkrátka boží.
Určitě doporučuji (ale až po přečtení Selekce!).

Dela90
30.12.2016 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Úžasné čtení. Bavilo mě, že se můžu vrátit do této úžasné série pozadu, ale v mysli někoho jiného. Tato úžasná retrospektiva byla naprosto fascinující. Při každé stránce jsem se těšila a nemohla se otrhnout. Příběh královny Amberly, byl úžasný. To, jak se cítil princ, bylo ještě lepší ... a co teprve Marlee ... ten její příběh byl napsaný úžasným stylem, to jak se vracela do minulosti, to jak vzpomínala ... opravdu moc povedená kniha. Myslím, že pokud milujete tuhle sérii tak jako já, rozhodně si tuto knihu musíte přečíst. Je to opravdu taková třešnička na dortu :)

Roselunda 1928
25.12.2016 4 z 5

Ach :3 bude mi strašně dlouho trvat, než se vyhrabu z té hromady té nejsladší a nejnadýchanější cukrové vaty, která na mě z téhle knížky vypadla :3

Opravdu jsem Ježíškovi vděčná. Selekci mám - kvůli pocitu, že jsem ve hromadě cukrové vaty, samozřejmě - strašně ráda a tohle mi udělalo velkou radost. Nejvíce mě zaujala povídka o Amberly a Clarksonovi a následně kousek Selekce z pohledu Maxona. Clarksona jsem někdy nenáviděla a někdy jsem měla chvilky, kdy jsem chápala, co se na něm Amberly líbilo. A když jsem dočetla Prince, byla jsem neskutečně zklamaná, že je povídka o něm tak krátká. Oba příběhy bych ocenila jako celou knížku.
Ostatní povídky byly taky zajímavé, ale nevzbudily ve mně tolik emocí jako dvě výše zmíněné, i když Miláček se mi taky moc líbil. A pak bonusový epilog - no prostě, roztekla jsem se do karamelova :')

Já se tak těším na The Crown...

Kyta
20.12.2016 4 z 5

Krásný dodatek k celé sérii.
Ze všech povídek mě nejvíce zaujala povídka s názvem Miláček - o Marlee a Carterovi - jelikož ve mně vyvolala nějakou odezvu. Jejich příběh byl vážně silný a dojemný. Nějak jsem si nedokázala představit krále Clarksona takového, jaký byl v knize vykreslený. Jeho kruté chování se dá vyložit jako důsledek prostředí, ve kterém vyrůstal. I přesto pro mě zůstává nesympatický. Bylo ale hezké číst o tom, jak k sobě Amberly s Clarksonem našli cestu. Vyprávění části Selekce z pohledu Maxona mě velmi zaujalo; rozhodně bylo zajímavé číst o tom, jaké měl názory na ostatní dívky, jak na něj zapůsobila America nebo jak k Selekci přistupoval. Jeho povídka mě vážně bavila, dokonce by se mi líbila klidně i celá kniha vyprávěná z jeho pohledu. Aspen a Lucy mi k sobě nějak neseděli. Asi jsem jenom zvyklá na pár Aspen - America. Závěrečné kapitoly byly už jen třešničkou na dortu.

Kdo se chce dozvědět víc o hlavních i vedlejších postavách ze Selekce, ať sáhne po téhle knize. Rozhodně bych ji doporučila přečíst krátce po dočtení série, protože po delší pauze v jednotlivých příbězích budete tápat a připomínat si, co se v které knize dělo.
"Šťastně až navěky" je takové obohacení celé série. Pro její fanoušky naprosto ideální. Autorka mě touhle knihou rozhodně potěšila. Na druhou stranu si myslím, že bych se bez ní dokázala obejít. :)

nejlepšítýna
14.12.2016 5 z 5

Za mě rozhodně skvělá kniha! Mám ráda sérii Selekce, takže i tato kniha si u mě našla své zasloužené místo mezi nimi. Rozhodně zajímavé čtení z různých pohledů, nejvíce mě asi oslovila Marlee, to bylo nádherný čtení. Jediný, co bych asi vytkla, bylo, že všechny příběhy byly utnuté v tom nejlepším. Škoda, ale i přesto naprostá spokojenost.

natalie2171
08.12.2016 4 z 5

Samozřejmě se dá očekávat, že mě nějaké pasáže bavily více a některé méně. Znovu u mě stoupla Celesta, která se možná po dalším přečtením celé série stane asi mou nejoblíbenější postavou. Škoda, že tak pozdě. Vždyť je úžasná! Znovu jsem si mohla jen dramaticky vzdychat nad tvrdohlavostí Ameriky, i když s potěšením ji tam až tak moc nebylo. Naskytne se nám pohled z různých proměnlivých stran. Vlastně z příběhu na příběh skáčete z různých stupínků a pokaždé cítíte něco jiného. Obávala jsem se, že to vzniklo jen kvůli další pěněžní propagaci, ale musím usoudit, že tohle bylo pro mě potřeba. Chutňoučký to šálek kávy. Prosila bych si další, ale obávám se, že příliš kofeinu by mi neprospělo. Tak jak je občas něčeho moc, tak bych si přála, aby Selekce skončila pěkně a smysluplně zakončená. :-)

Miahja
05.12.2016 3 z 5

Před rokem mi Selekce připadala úžasná,ale teď už mě to nějak nebaví.

Bumky
04.12.2016 4 z 5

Super kniha, osobne se mi libila mnohem vic nez Dcera. Trochu me mrzelo ze ty povidky byly podle me utnute v nejlepsim, ale chapu, ze autorka nemohla psat vecne. Ale bonusovej epiog byl proste nej :*

Francesca14
26.11.2016 3 z 5

Od téhle knihy jsem si ani na začátku moc neslibovala. Byla jsem zvědavá, co se stalo s Kriss a jak celou Selekci vnímal Maxon i jak to bylo s Amberly, prostě proto, že trilogii a postavy jsem si absolutně zamilovala. Ale jinak mě tahle kniha moc nebavila. Povídky mi přišly uspěchané a neměly tu jiskru, se kterou byla psaná Selekce, Elita a První. Vůbec mi přijde, že další díly postupně ztrácejí na kráse. Je to fajn pro fanynky Selekce, to určitě, ale jako samostatná literatura mi to moc dobré nepřišlo...

just-me
19.11.2016 5 z 5

Chvíli mě trvalo nez jsem si zvykla že to není z pohledu Ameriky. Jinak knizka byla super stejně jako celá řada Sekce.

Luciluc
18.11.2016 4 z 5

Šťastně až navěky jsem si přečetla po dočtení První, na Dceru se ještě chystám. Byla jsem ráda, že si můžu přečíst, jak se to s některými postavami vyvíjí dál, seznámit se s tím, co předcházelo či vidět stejnou věc z jiných úhlů pohledu. Teď pár komentářů k některým částem:
Část Královna - Clarksonova matka, královna Abby, byla otřesná, pěkná mrcha. Nedivím se, že to ovlivnilo Clarksonovo chování, nevyrůstal zrovna v idylickém prostředí. Ale i tak jsem na něj nezměnila názor, zůstal pro mě stejně nesympatický a krutý. Jeho chování bylo otřesné už za mlada - dokazovat někomu poslušnost tím, že si ostříhá vlasy? Filozofii "když tě o něco požádám, uděláš to" nijak nesdílím. Amberly mě v tomto překvapila.. to kdyby jí řekl ať vyskočí z okna, tak to udělá?
U části Aspen a Lucy mi trochu chybělo to, jak se vlastně dali dohromady, ten úplný začátek, prvotní impuls, kdy to mezi nimi zajiskřilo.
Nejhezčí částí pro mě bylo vyprávění Marlee. Bylo to plné lásky, síly, dojemné.
Část Celesta - přesně takové vyprávění jsem od ní čekala :)
Za mě spokojenost.

teaska
18.11.2016 5 z 5

v knize není pokračování děje... to mě celkem mrzelo ale i tak bylo skvele to videt z jinyh uhlu jine sceny
Skvele

RosaLucis
14.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, která rozhodně nezaostává za ostatními ze série. Zamilovala jsem si královnu Amberly, pohled očima Maxona byl tak úžasný, že když jsem zjistila že zde část ve které vystupoval končí, začala jsem sprostě nadávat. Všechny postavy jsem si zamilovala, tedy až na Aspena. Ten mi nikdy moc nesedl. To jak se choval k Lucy od něj bylo hnusné.
Doplňkové ilustrace byly naprosto luxusní!

lenka608
13.11.2016 4 z 5

Svým způsobem na mne udělal dojem každý příběh. Jen mne dost mrzelo, že když už začal být některý příběh napínavý či zajímavý, tak v tu chvíli je autorka utla. Myslím, že tato kniha je spíše doplňková pro upřesnění nejasností, které mohly u čtenářů vzniknout. Alespoň já díky této knize pochopila několik drobných událostí, jenž předtím nedávaly příliš smysl. Připadala jsem si, jako bych četla nějakého "průvodce" než-li knihu, ale rozhodně to nebylo špatné. Nicméně v porovnání s prvními díly Selekce ... na ty to zkrátka nemá ani omylem :)

lenka7348
10.11.2016 4 z 5

Domnívám se, že se jedná o skvělé doplnění celé této série. Člověk měl takto možnost nahlédnout blíže do myslí některých postav, jejichž příběh nebyl v knize detailně popsán. Líbilo se mi také, jak se autorka věnovala životu "poté" posledních účastnic Selekce. Vždycky se mi honí hlavou, kam se jednotlivé postavy posunuly, a zde jsem to konečně mohla odhalit. :-)

stir1234
09.11.2016 5 z 5

Wow. Ani jsem nevěřila, že by mě kniha takhle oslovila. Strašně moc se mi líbí obal a ilustrace v knižce. Ale abych tady nemluvila jenom o vzhledu knihy...
Povídka o královně Amberly mi docela změnila pohled na krále Clarksona. Ne, že bych ho teď vyloženě zbožňovala, ale už jsem se zbavila zášti, kterou jsem vůči němu chovala. Ale nejlepší povídka byla, když America Maxonovi řekla o jejich nenarozeném děťátku...teda děťátkách xD
No, jako milovník Selekce musím říct, že kniha byla úžasná, ale jako čtenář bych řekla, že je boží, bombastická...ani nevím jak bych to ještě dořekla. Opravdu nádhera.