Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2535 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Leona333
27.08.2022 5 z 5

Co naplat! Můžu se snažit utíkat, schovávat, ale před Carterem - Robertem Hunterem, mi to pranic nepomůže... ; ) Pokaždé, když vidím nějakou jeho knihu, bez varování po ní sáhnu, neb jeho případy jsou smrtelně návykové... Vždy, když začnu číst další díl, tak se sama sebe ptám, zda to mám zapotřebí? Znovu a znovu pročítat takové krvavé běsy, úchylné vraždění, které se opravdu vymyká zdravému, lidskému chápání...?! A odpověď je pokaždé stejná. Ano, mám to zapotřebí! ; ) Protože tento autor, fakticky psát umí.
I tentokrát tomu nebylo jinak. Mnoho krve, mnoho zvrácenosti, mnoho úsečnosti... Zkrátka, je toho tolik, že to slabším náturám a žaludkům, raději nedoporučuji číst. ; )
Za sebe hodnotím plným počtem hvězd.

Čmeláček
24.08.2022 5 z 5

Další skvělá jízda s Hunterem a Garciou! Brutální, krvavé, ale fakt a doslova těžce návykové! :)))

rekon
17.08.2022 5 z 5

Mám pár svých "top" vybraných autorů detektivek a Chris Carter patří mezi ně. Jeho knihy čtu jedním dechem a dvojice detektivů R + C je prostě úžasná a skvěle se doplňují. Jen tak dál - čekám další zvrácenosti.

lenkaabooks
14.08.2022 4 z 5

Vážně nevím kam až sahá zvrácená představivost pana autora jak zabít člověka, no nechám se překvapit dalším dílem. Ale až po pauze :-)

DK197
14.08.2022 5 z 5

E-KNIHA: Když jsem četla první díl ze série Robert Hunter, zmocnil se mě tak neuvěřitelně silný pocit, že jsem snad lepší detektivku ještě nečetla, že jsem dala plný počet hvězdiček i s vědomím, že trochu pochybuji o tom, kdo je vrah. Když jsem dočetla 2. díl, opět jsem dala plný počet hvězdiček, protože jsem byla stejně nadšená, a navíc už nepochybovala o tom, kdo je vrah. A dala jsem plný počet i přesto, že mě trochu iritovala postava média. Obecně nemám proti nadpřirozenu vůbec nic, ba naopak. Ale všimla jsem si, že když ho zčistajasna zamícháte někam, kde jste do té doby počítali jen s čistým racionalismem a vědeckou realitou, nikdy to na fanoušky (včetně mě) nepůsobí dobře. A spíš je to rozhodí... Od třetího dílu ale už nemám vůbec co vytknout. Je to pořád stejně skvělé a možná že každý díl lepší a lepší. A to platí i pro tento díl. Miluji Roberta a Carlose. Jsou skvělá dvojice, jejich protivníci vynalézaví a bizardní... A jestli tentokrát pochybuji o tom, kdo je vrah? Tak to ani náhodou, protože brutalita, s jakou byl zobrazený v posledních kapitolách, mě přesvědčila. Opět je to celé nápadité, těžko rozpletitelné, krásně napsané a neuvěřitelně čtivé, až to ubíhá pod rukama rychlostí světla. Doporučuji bez zaváhání.

Ahmose
05.08.2022 5 z 5

Už sa budem opakovať, keď napíšem, že Chris Carter je záruka skvelého trileru. Sochár smrti je moja štvrtá prečítaná kniha od tohto autora a po Katovi snáď moja druhá najobľúbenejšia. Carter píše s ľahkosťou, veľmi dobre a rýchlo sa číta. Osobne ma príbeh pohltil a za necelé tri dni som mal knihu prečítanú. Rovnako ako vo všetkých predchádzajúcich dieloch, ani tu nechýbajú naturalistické opisy obetí šialeného vraha. Ten je, povedal by som mimoriadne zvrátený, brutálny ale aj veľmi originálny. Hlavná dvojica detektívov, ktorých poznáme z predchádzajúcich dielov je doplnená o novú kolegyňu, ktorá k nim skvele zapadla. Rozuzlenie príbehu bolo pre mňa veľkým prekvapením. Táto kniha je skutočne krvavou jazdou, fanúšikovia trilerov si prídu na svoje, no neodporúčam slabším povahám

Kat9
27.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Popravdě jsem nejdřív chtěla dát ty čtyři hvězdy, ale za příběh vraha musím dát jednu nahoru.

lenka.plaszova
25.07.2022 5 z 5

Opět mrazivý příběh s brutálními vraždami. Možná jen závěr knihy na mě byl trochu rychlý.

Enti
01.07.2022 5 z 5

O další stupeň vyšší míra brutality spáchaných zločinů, až se bojíte, co přijde v dalším díle.

Misoso
30.06.2022 5 z 5

Nová Carterovka, Carter znovu nesklamal, ba naopak opäť prekvapil nevýdaními prekvapivími obrátkami a geniálnym koncom. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

JerryDexter
29.06.2022 5 z 5

Robert Hunter počtvrté, a je to lepší a lepší. Co víc dodat? Opět se nám dostává brutality v míře vrchovaté. Za mě zatím nejlepší díl.

Tereza137
30.05.2022 5 z 5

Co k tomu dodat? Opět zvrácené, krvavé od první do poslední stránky, brutální, nechutné a přitom tak úžasné, akční a napínavé čtení! Někdy se až stydím říkat, že se mi autorova tvorba líbí, jak je zvrácená a brutální, přesto hltám každou stranku a miluju každou jeho knihu ...

Katherinee
28.05.2022 3 z 5

Tato 4 kniha od Cartera pro mě byla zatím nejslabší. Nevím z jakého důvodu, ale musela jsem se do ní docela nutit. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho pořádně začetla, nicméně konec knihy mě opět překvapil a určitě se chystám na další knihy od tohoto autora.

tami1
26.05.2022 5 z 5

Mistrovsky napsaná, brutálně krvavá, akcí nadupaná kniha, která čtenáře nenechá ani na okamžik vydechnout. Mé první setkání s autorem mě zanechalo naprosto bez dechu.

GENIÁLNÍ!

Gleam
24.05.2022 3 z 5

Přečetla jsem další díl série, s politováním musím říct, že do dalších se prozatím pouštět nebudu, stále mi v knihách něco chybí. Snad někdy později se vrátím.

Yarauche
19.05.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem si vypůjčil od své manželky, milovnice tohoto žánru, a ačkoliv jsem nikdy žádnou detektivku nečetl, jsem velmi mile překvapen čtivostí a napínavou atmosférou příběhu. Těším se na další Hunterův a Garciův příběh !

Sumatrae
14.05.2022 5 z 5

Opet mne Carter nezklamal, opet jsem vraha neuhodla a opet se tesim na dalsi dil :)

Karoley
24.04.2022 5 z 5

Místo činu jako umělecké dílo!

Robert Hunter na stopě zvráceného sériového vraha, který zanechává na místě činu opravdu nechutný artefakt. Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle?

Neuvěřitelně čtivé, napínavé, brutální, krvavé! Zkrátka další skvělá detektivka od Cartra! Už mám v knihovně objednaný další díl a nemůžu se dočkat!

Lovana
23.04.2022 4 z 5

Opět nás čekalo setkání s brutálním vrahem a mými oblíbenými detektivy Robertem Hunterem a Carlosem Garciou, moc mě v tomto díle potěšila posila týmu a doufám, že se s ní setkáme i v dalších dílech.
Popisy byly stejně jako v předchozích dílech hodně drsné, ale to už jsem čekala, po předchozích dílech...
Vraha jsem rozhodně netipovala a doslova mi spadla brada, když jsem zjistila, kdo to je... Ale tentokrát mi obětí ani nebylo líto a chápala jsem vrahovy důvody...
Určitě v sérii budu pokračovat i dále.

Hodnocení 4,25*/5*

kalache
22.04.2022 4 z 5

...tak to je opravdu drsnej úlet...