Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2542 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Doubravka1975
21.04.2022 5 z 5

4.dil série a opět skvělé, drsné, krvavé. Já osobně nemám vůbec žádný smysl pro umění, takže tady v uvozovkách smekám před Sochařem a jeho fujtajbl kreativitou a samozdřejmě před týmem RH + CC + posila týmu super.
Konec i pachatel opět překvapil, ale mám pro jeho jednání tentokrát pochopení ....

-markéta-
27.03.2022 5 z 5

Po delší době jsem sáhla po knize z této série a opět nemám slov. Od první kapitoly jsem byla vtáhnuta do děje a byla jsem nadšená!
Nechutnosti? Bez nich by to nešlo. Miluju je? ANO!
Musím říci, že při čtení a popisování události s bradavkou se mi sevřelo všechno v těle, ale to je na tom to boží! Nestane se to u každé knihy a to je signál toho, že kniha je napsána perfektně!
Robert s Carlosem jsou skvělí, miluji je. Roberta sice více, ale to asi každý. Trochu jsem čekala, že přeskočí nějaká menší vášeň mezi Robertem a Alicí, ale bohužel, co se stalo po vyřešení případu u skleničky, to si můžeme jen domyslet sami.
Koho jsem v této knize nemohla ani vystát byla kapitánka Blakeová. Je kapitánka, takže od ní čekám, že bude špička a mít znalostí na rozdávání, ale bohužel mi přijde, jako že do pěti neumí napočítat. A její chování k Alici? Nemám slov.
Co se MO pachatele týká, tak mě zatím nadchl nejméně, ale nic to nemění na tom, že to byla pecka. Konec byl nečekaný, myslím si že pro všechny z nás.
Činy vraha pochopitelné, ale neomluvitelné.

malvo
22.03.2022 2 z 5

kniha ma nebavila...určite slabšia ako napsáno krvi..

onyx84
13.03.2022 5 z 5

Další brutální pokračování skvělé fungující dvojice...příběh opět originální, vraždy šílený...ale musím si od Roberta s Carlosem chvíli odpočinout...4 díly během asi 3 týdnů a hůř se mi spí :)

Viviana-Mori
12.03.2022 5 z 5

Ačkoli mi Noční lovec sedl příběhově víc, ani Sochař smrti nezklamal, ačkoli jsem ho četla mnohem delší dobu, než předchozí díly. V knize jsem nenašla víc ani míň, než jsem očekávala, takže klasicky dávám plný počet bodů. V knize se stále něco děje, vraždy jsou děsivé, odporné napětí se dá krájet.... a konec celkem překvapil. No co víc říct, nepochybuji o tom, že přečtu časem celou sérii. :)

TeaPeter
12.03.2022 5 z 5

Výborné, opravdu výborné. Až mi na mysli vytanul Rudý John. Tady to sice bylo jinak, ale pachatele to zasáhlo neméně tvrdě. Když došlo k odhalení, tak to byl opravdu šok. Míra schopnosti přetvářky byla fascinující. Vyšetřovatelé na to šli vlastně celou dobu dobře, stopy si vykládali většinou správně, jen na tu správnou stranu se ne a ne podívat. Až na samém konci.

anonymní.Ilja
10.03.2022 4 z 5

Musím říct, že jsem z této knihy rozpačitý. Je to přesně ta kniha, která vás pozře a vyplivne vás až na poslední stránce, ale přesto ... na konci je super zvrat, ale obávám se, že z něj odcházím s mírným pocitem toho, že jsem byl podvedený. Přesto je to solidní 4/5 a mohu doporučit.

Hanina61
02.03.2022 5 z 5

Jen chci upozornit, že na knihách Chrise Cartera může velmi snadno vzniknout závislost, u mne se tak stalo již po dvou z nich. A doporučuju prokládat je poezií, pohádkami nebo červenou knihovnou... :-D Jinak klobouk dolů před Chrisem Carterem, že dokáže napsat něco takového a klobouk dolů před Hunterem a Garciou, že jsou vůbec schopni dělat takovou práci, byť jsou oba fiktivní... Doufám, že podle toho nikdo nenatočí film, asi by se jim nedostávalo rudé barvy...

Mayaotzin
02.03.2022 5 z 5

Zase to byla paráda. Vtáhlo a nepustilo až do samotného překvapivého konce.
Pane Carter, klobouček :) Těším se na další a doufám, že slečna nadaná tam nebyla naposledy :-)

janina66
22.02.2022 4 z 5

Spousta krve a brutální vraždy. Žádné extra vyšetřování. Hodně nečekaný vrah, ale jeho motiv, po zjištění, je pochopitelný, ale neomluvitelný. Teď si dám pauzu a pak si přečtu pokračování.

Tupoun
21.02.2022 5 z 5

Po Nočním lovci, kdy byly vražedné destrukce těl jaksi skryty a vnější stav oběti by se dal definovat výrazem "jako živá", přichází Carterův luxusní ředitel masokombinátu se zvláštní oblibou v oddělení mlýnků na maso. Na lidské maso. Zde se autor prostřednictvím vraha opravdu vyřádil a podle toho, jak čtenáři stéká po dlaních krev při přetáčení stránek to vypadá, jako by měl člověk místo ubohých pěti litrů alespoň sud krve v těle. Umělecké zaměření vraha se sochařskou tajenkou místo činu ani trochu nezjemňuje, ba naopak. Zatímco se tedy brodíte potoky krve a zakopáváte o kusy masa, které ještě před chvílí tvořily lidskou bytost, Hunter, věc nevídaná, pomalu neví kudy kam. Navíc se příběh rozvětvuje do dvou línií, jedna kráčí velmi těžce vpřed, protože se velmi pomalu objevují skutečnosti línie kráčící zpět do minulosti. Ačkoliv před vaší myslí defilují zástupy možných pachatelů, výsledná osoba označená za viníka asi drtivou většinu čtenářů překvapí. Vyjma mě, protože já jsem knihu četl podruhé, abych vám zde mohl poskytnout toto doporučení - přečtěte si další báječnou krvavou ódu Chrise Cartera.

Bedřich63
20.02.2022 4 z 5

Stejně jako v předchozích dílech docela dost brutality a spousty krve. Mám raději knihy, kde se dozvím i něco nového z technik vyšetřování, medicíny, psychologie atd. Tato série je na tyto věci trochu chudší. Zato je tu od začátku do konce v každé knize pátrání po sériovém vrahovi skoro 24 hodin/den. Robert s Carlosem makají a postupně se přibližují k vyřešení případu. V tomto díle byla spolupráce rozšířena o dámskou linii a knize to prospělo. A vypadá to, že by ten počínající vztah a spolupráce mohly mít i nějaké pokračování. Pro mě bylo konečné rozuzlení docela překvapení, ale nakonec ten motiv je zcela pochopitelný.
Po pár dnech, nebo týdnech, kdy ze sebe vydrhnu všechnu tu krev, tak se vrhnu na další díl. :-)

heavy66
16.02.2022 5 z 5

Víte proč má detektiv Hunter tak vysoké IQ? No přece, aby dokázal čelit autorově kreativitě! Obyčejní Brůžek a Bouše by případ, kde nápovědu tvoří stínové divadlo, asi nevyřešili.
Sochaře smrti hodnotím známkou 3VN – velmi násilný, velmi napínavý a vysoce nepravděpodobný! Přesto nebo právě proto jsem se od knihy nemohl odtrhnout.

Nelly
14.02.2022 3 z 5

Carterovská klasika - hodně krve, morbidní a téměř nepravděpodobný pachatel. Přelousknete jako malinu (i když jídlo k tomuto dílu nedoporučuji).

Sacinka
06.02.2022 5 z 5

To je teda krvavá jízda. Další vyšetřování Huntera jsem shltla a těšila jsem se na každý posun ve vyšetřování. Zároveň si říkám u každého dílu, že už to nechutnější být nemůže - a ono může!
Baví mě ukončení kapitoly přesně v momentě, kdy se má odhalit tajemství! Je to takový správný nervák. A závěr super - vůbec jsem netušila.
Spoiler
Mám ale výtku, bylo to tu už zmíněno. U druhé vraždy mechanik. Myslela jsem, že se k tomu v závěru vrátí a vrah nebo hunter dovysvětlí ..

katallinka
04.02.2022 4 z 5

Opět napínavé čtení s velmi překvapivým rozuzlením. Oproti předchozím mě vyšetřování tolik nebavilo, ale i tak zasloužené 4,5*.

Magie233
30.01.2022 4 z 5

Opět další vydařená krimi s překvapivým závěrem. Brutalita, napětí, zajímavý příběh, nejchytřejší Hunter, sympaťák Garcia a navíc velmi čtivé. Carter patří mezi top spisovatele tohoto žánru. Díl, který je absolutní špičkou je Zloba.

Klára227
28.01.2022 4 z 5

Jako všechny "hunterovky" je to čtivé od první stránky, jen pořád nevím, kam lejou to kafe a single malt whisky. Jediné zklamání přišlo na konci knížky, kdy nejchytřejší a nejstatečnější chlap planety (hned po Chucku Norrisovi) z neznámých důvodů odhodí pistoli, místo aby pachatele, který je o dva levely méně ozbrojený, postřelil. Tady pro mě nedomyšlené...

girdi
27.01.2022 5 z 5

Nadupané, nechutné, napínavé a závěr mě zase dostal. Takže spokojenost, Carter drží laťku.

Ejv
25.01.2022 3 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se začetla do knížky. Rozuzlení jsem opravdu nečekala, ale představovala jsem si jiný konec no.. Najednou to bylo vyřešené a konec.