Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2553 2553

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Ejv
25.01.2022 3 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se začetla do knížky. Rozuzlení jsem opravdu nečekala, ale představovala jsem si jiný konec no.. Najednou to bylo vyřešené a konec.

marketa1860
18.01.2022 4 z 5

Parádní kniha, jak jinak od Cartera.
Jen mi malinko vadí neustále se opakující detaily z Hunterova života, insomnie, druhy whisky, popis jeho bytu..., ale to je asi úděl všech, kteří čtou celou sérii od začátku do konce.

PepaS409
16.01.2022

Asi to nejbrutálnější, co jsem od tohoto autora četl. Chápu, že někomu vadí, že Robert Hunter si svou whisky vychutnává. Já dostanu chuť si dát také. Ale zpátky ke knize. Opravdu povedená. A hodně čtivá. Cris Carter umí.

Dédečko75
15.01.2022 5 z 5

Jeden díl lepší a lepší, čte se to samo, ale jsou to krvaky, mě to nevadi

Anna479
13.01.2022 3 z 5

Nakonec jsem dočetla i tento díl a to jsem si u předchozí knihy řekla, že je poslední. Jak mě první i druhý díl bavil, tak třetí a čtvrtý mě spíš nudil.
Jasně, je tam opět pořádná dávka napětí, litry (spíš asi hektolitry) krve, brutální násilí a fakt nechutný vraždy. To je zřejmě Carterovo podpis. Ale, to jak jsou všechny knihy stejné, začne po čase nudit.
U Sochaře jsem už přeskakovala slova, věty i celé odstavce, jen abych se dostala na konec. Vážně nepotřebuji po čtvrté v řadě číst, jak je Robert Hunter milovník skotské single malt whisky a narozdíl od jiných si ji vychutnává a neopíjí se jí.
Pak mě taky hrozně štve kapitánka Blakeová. U té zřejmě platí, že kdo neumí vůbec nic, ten šéfuje. Nechápu, proč si dal autor tolik práce s tím, aby vypadala jako totální blbka. Chová se, jakože neumí do pěti počítat. Asi je dobrá jen na debaty se starostou a okresním návladním.
Ale abych jen nekřivdila, když odfiltruju všechny ty nudné a rušivé části, tak by to mohl být dobrý detektivní thriller. Protože závěr opět překvapil. Trochu jsem tušila, ale vrah mě zaskočil. I když i k němu bych měla výtku....

Medunkavera
06.01.2022 2 z 5

Na mě příliš brutální. Nedočetla jsem.
Knihu jsem zkusila jen proto, že na to bylo tolik ohlasů.
(no..mohlo mě to napadnout, už když jsem viděla tu obálku)

KatarínaK.
05.01.2022 3 z 5

Trochu mám problém, že se mi za poslední rok dostalo do rukou hned několik opravdu skvělých knih a teď mám problém s hodnocením jiných. Proto nemůžu Sochaři smrti dát více než 3,5*. Ale aby jsem byla férová v rámci žánrů detektivní thriller a "odpočinková"
kniha, to bylo dobré. Rozhodně čtivé, napínavé. Občas ráda sáhnu i po takové knize a k Robertovi Hunterovi se po nějaké době jistě vrátím.

Smiley96
05.01.2022 5 z 5

Kniha od knihy pořád lepší a lepší. Napínavé od začátku do konce. Super.

Rihatama
05.01.2022 5 z 5

Los Angeles jsem navštívila v roce 2007. Nejspíš už vypadá jinak. Některé věci, třeba jako Hollywood nebo zločin, asi ale zůstávají konstantní a detektivové Hunter a Garcia tak mají podnětné a zajímavé pracovní prostředí. Ani tentokrát Carter nezklamal, právě naopak, a na brutalitě (na jejímž popisu si dává obzvlášť záležet) snad ještě přidal... Zločiny sériového vraha jsou rovněž opět promyšlenější a morbidnější než v předchozích případech a rozhodně nejsou snadno odhalitelné. Stínová hra s lidskými "artefakty" představuje nejen hádanku a klíč k "řešení", ale i velmi zajímavou zápletku. Carter je nebývale nápaditý. Teď taky chápu nutnost Hunterova IQ přesahujícího měřitelné hodnoty :-). Každá jednotlivá postava je dokonale propracovaná, má svou historii, povahu a důvody ke svému konání. A že se jich tam objevuje nemálo. Slabší povahy nejspíš některé části Sochaře smrti s radostí přeskočí, sochaře však mohu jenom doporučit. Kdo ještě nečetl, neváhejte vstoupit do Carterova smrtícího pekla.

Kačí1169
02.01.2022 4 z 5

Chris Carter je jeden z nejlepších autorů, které znám. Kniha je napínavá od začátku do konce.

ArwenAragorn
01.01.2022 4 z 5

80%
Možný SPOILER!
Thriller znovu přečtený po čtyřech letech a opět jsem spokojená. Opět velice čtivé, napínavé, má šokující pointu i rozuzlení. Jen ty skryté symboly - stínové obrázky - mi přišly až moc komplikované. V tom souhlasím s mým předešlým hodnocením. Na rozdíl od předešlého hodnocení se mi naopak vrah tentokrát zdál uvěřitelný. Vysvětlil by mně ale někdo tu postavu mechanika? To jsem skutečně nepochopila.
Doporučuji!

pch1976
28.12.2021 2 z 5

Skvěle napsáno, čtivé, bohužel děj mi nic moc neříkal, celá myšlenka způsobu vraždění mi nesedla. A závěr.....především osoba vraha bylo veliké zklamání.

cipperka
25.11.2021 5 z 5

Tak tohle už i na mě bylo trochu moc, že jsem si musela dát větší pauzu před jeho další knihou.

knihomolkadorfa
19.11.2021 5 z 5

Audiokniha a opět naprosto skvělý Carter !

Ďumbierka
18.11.2021 5 z 5

Tak tento Carter ma veľmi milo prekvapil a ja som nadmieru spokojná s príbehom, zápletkou a aj koncom.
Wau. Nečakala som to a aj preto to bolo skvelé.

Nočný lovec od tohto autora ma tak nenadchol a boli tam pre mňa rôzne momenty, kedy to škrípalo a chcela som knihu odložiť.

Tu nie.
Tu som si užívala každú kapitolu ako čitateľ, dábateľ a detektív v jednom.
Bavili ma aj tie akčnejšie pasáže a aj tie , ktoré mali tak trochu vyplniť priestor.
Všetko bolo tak, ako má byť.

Príbeh nášho zločinca/vraha v knihe nám opäť ukáže, čo vie aký moment u mnohých spustiť, čoho je kto schopný a my to len sledujeme a máme o čom premýšľať.
Čakala som na to PREČO celú knihu a keď sa to začalo postupne odkrývať, tak som len kukala, že fúha…

Robert Hunter a Garcia nesklamali, skvelá dvojka, dohadzovanie priateľky Hunterovi :) :) a jemná rekapitulácia ich života, to všetko bolo tak akurát a nerušilo ma to.

Alice, postava v knihe, ktorej meno autor vybral spomedzi základne fanúšokov jeho románov, to bolo tak milé.
Osviežilo to celý príbeh a Alice mi bola veľmi sympatická.

Spokojnosť a na tento jesenný čas, presne takéto detektívky môžem, aj keď teda počasie v knihe mali úplne opačné :D nám tu pomaly mrzne a tam sa potili…

whiolet
28.10.2021 5 z 5

Tohle se prostě fakt dobře četlo.
Příběh gradoval pořád víc s každou další stránkou a ačkoliv jsem se opravdu snažila zapojit mozkové závity i fantazii dohromady vraha jsem neuhadla ani náhodou!
Hunter i Garcia neuskuteční sympataci a celkové rozuzlení naprostá pecka.
Já jsem rozhodně spokojená :)

Kanimůra2
22.10.2021 5 z 5

i přes krutost, kterou v detektivkách zrovna neupřednostňuju, musím říct, že kniha je skvělá. Má to spád, dobře se čte. Překvapivý závěr. Těším se na další

mirinda973
21.10.2021 4 z 5

Skládám obdiv k autorově fantasii. Buď je naprosto geniální a nebo skrytý maniak:o)
Jako tohle vymyslet a zkombinovat už chce fištróna. I tento díl má laťku hodně vysoko, nechybí napětí, akce a nakonec samozřejmě nečekané rozuzlení. Možná v tomto případě by méně bylo více. Kniha přece nemusí být skvělá jen tím, že na závěr musíte šokovat. Trošku mě vadilo, že směr k pachateli, kterým se děj původně ubíral, byl potom ukončen jen pár větičkami a vlastně se rozplynul.
Poslouchala jsem audioknihu a přiznám se, že mi Jakub Saic úplně nesedí. Obzvlášť mi vadí jeho parodování hlasů postav zejména žen

Bybyla
18.10.2021 4 z 5

Tak si ty "carterovky" dávám jednu po druhé a jo, baví mě...až na pár detailů. Ještě asi nikde jsem se nesetkala s takovým nadužíváním tak pitomého slova jako je slovo anžto a přestože všechny postavy Carterovi "věřím", tak kapitána je mi krajně nesympatická! S tou svojí rádoby drsností a vulgárností mi přijde směšná...to mě malinko ruší.

smejkalova.m
16.10.2021 5 z 5

Jedním slovem : PARÁDA. Jestli to bylo podle skutečnosti, aspoň v něčem, tak absolutně nechápu.. a pokud si to Carter vymyslel, tak zase klobouk dolu :)