Sochař smrti

Sochař smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2566 2566

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

monishek
13.08.2021 5 z 5

To byla ale napínavá jízda!! Byla jsem tak zvedava, kdo je sochař, ze kdyz se zmínilo jmeno, tak jsem chvílemi ani nedýchala, abych uz konecne zjistila, jak to jmeno tedy zni, kdo je sochař?? Uzasny pribeh, tak originalni, neobyčejný, svérázný, nevsedni .. Nevim, jak tohle muze spisovatel vymyslet, ale je to proste supeer. Tesim se na dalsi dil!

Česneksmedem
12.08.2021 5 z 5

Tak jsem si dal šestou knihu od ChC (čtvrtá v sérii Robert Hunter). Jeho knihy jsou hodně drsné, ale čtivé. Mimo to v nich narazíte na různé zajímavosti. V této například: Člověk ztratí čtyřicet až sto dvacet vlasů denně, kdežto řasa se dožívá průměrně sto padesáti dnů, než vypadne. A takových zajímavostí je tam víc. Přiznám se, že Sochaře jsem neuhodnul. Knihu doporučuji!

saryk93
04.08.2021 3 z 5

První přečtená kniha od autora. Začátek knihy mě bavil, kniha měla zajímavou myšlenku a rychlý spád. Pak jsem se začala vcelku nudit, jelikož se vyšetřování ocitlo v mrtvém bodě a vyšetřovatelé omílali stále dokola to samé. Konec mě ale opravdu překvapil a naprosto mi změnil pohled na vraha. Chvílemi jsem se přistihla, že s ním vlastně docela sympatizuji nebo ho přinejmenším chápu.
Kniha je psaná čtivě, jediné, co mi ze začátku dost vadilo, byly opravdu hodně krátké kapitoly. Postupně jsem si sice celkem zvykla, přesto upřednostňuji delší. Nicméně zajímavý konec celkový dojem z knihy vylepšil, takže se k autorovi nejspíš ještě vrátím.

Dorotka2011
03.08.2021 5 z 5

Prostě parádní díl, konec překvapil

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Perfektní!

postrach
27.07.2021 4 z 5

Tak tohle je sila!Poradne morbidni pomsta a ten zaver,sokujici!

Janca007
15.07.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od Cartera. A první, co mě napadlo - Pod lampou je největší tma. Doporučuju k přečtení:-)

Kopretinka784
12.07.2021 5 z 5

Po četbě Nočního lovce jsem už tušila, že to nebude slabý čajíček. A očekávání se splnilo. Byl to dost silný odvar. Nechyběla i v určitém čase a prostředí hrůzostrašná věta: Dobře že jsi nerozsvítila. Díky ní jsem při četbě omezila noční doplňování pitného režimu. Stále napínavý děj v krátkých kapitolách a očekávání, co bude v další kapitole, završilo odhalení nečekaného pachatele. Jsem zvědavá na další autorovy případy.

mataj
07.07.2021 5 z 5

Líbila se mi stejně jako předchozí díly. Akční, čtivá a napínavá se zajímavým rozuzlením. Jsem spokojena, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala.

Murasaki
03.07.2021 5 z 5

Kdybych měla vybrat, jaké odhalení vraha mě šokovalo nejvíce, bylo by to rozhodně odhalení v tomto díle. To mi opravdu spadla čelist a ještě asi 5 minut jsem jen seděla a koukala na stránky. Pan Carter mě opět nezklamal. Sympatické krátké kapitoly, ještě sympatičtější Hunter a Garcia, brutální případ a šokující odhalení. Opravdu si mě svým psaním získal a po setkáním s ním mě ostatní detektivky nedokáží tak uspokojit.

soupik2012
30.06.2021 5 z 5

Za mě nejlepší příběh z celé série. Velmi mě potěšilo oživení o novou zajímavou postavu. Jinak je vše při starém. Krátké kapitoly, které jsou zakončené nějakým nevysloveným tajemstvím. To mě neustále udržuje v napětí. Kniha se nechce odložit. Věrohodnost je místy na hraně, spíš za hranou, ale nějak mi to u této série nevadí. Dopředu vím co mě bude čekat. A tak když mám na podobný příběh chuť, vím kam mám šáhnout. Tuto audioknihu tak jako celou sérii čte naprosto dokonale pan Jakub Saic.

karaliene
14.06.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, ale...Asi už jsem stará, mám za to, že dobrý příběh nemusí šokovat naturalistickým popisem odporných morbidit. Znám psychothrillery horší, ale znám i psychothrillery lepší.

astra3
12.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Stínové obrázky, brutalita a žena. To na mně i Huntra bylo trochu moc. Někdy míň je víc.

apq
10.06.2021 5 z 5

I tento díl mě opět nezklamal. Napínavé od začátku do konce. Vraha jsem opět neuhádla a velmi mě překvapil.

okeey
02.06.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a mohu jen doporučit! Výstižný hlas Jakuba Saice čte další Hunterovo pátrání. Tento případ se poslouchal jedna báseň, napětí se dalo krájet. Je to syrově vykreslený, místy lehce "nechutný" případ, což ke Cartovi zkrátka patří. Hunter mě vážně baví a už se těším na další jeho případy a vývoj postav jako takových. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi dektivky, thrillery a krimi příběhy!

allart
01.05.2021 5 z 5

Hunter opäť nesklamal. Skutočne som do poslednej chvíle netušil, ako to vyvrcholí. Snaha o akési ospravedlnenie konania vraha sa tiahne viacerými (zatiaľ som prečítal štyri) románmi s Robertom Hunterom. Samozrejme, je na čitateľovi, na ktorú stranu sa prikloní. Môžem len kladne hodnotiť skvelú zápletku, ktorej nechýba napätie i akcia. Som zvedavý na ďalšie...

mirunda
19.04.2021 5 z 5

Každá kniha od autora je lepší a drsnější. Napínavá až do konce. Knihu jsem ale četla nezvykle dlouho, neb se mi i přes takové knihy nedaří najít čas na čtení a prolomit čtecí krizi.

Aaloha
19.04.2021 3 z 5

Zatím nejslabší díl. Na mě až moc překombinované, hodně postav, že jsem se i chvílema ztrácela ve jménech. Místy mě to nebavilo. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, děj mě nevtáhl. Další díl snad bude lepší.

Majuš333
17.04.2021 4 z 5

Kam na toto všetko Chris Carter chodí??? Vždy, keď sa púšťam do novej knihy zo série, si poviem, že už ma hádam autor nemôže prekvapiť... A opak je pravdou ;)
Pokec kapitánky Blakeovej a detektíva Huntera tiež stále graduje, sarkazmus v každom vypustenom slove :)
Jednu * strhávam za Čmuchala :(

Kate72
12.04.2021 5 z 5

No co jiného napsat o knížce, od Cartera než, že je to opět skvělá “ujetina”, brutální, napínavé od začátku až do konce.