Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477742/bmid_snehulak-pjw-477742.jpg 5 6975 6975

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

KristynaKohleo
14.10.2020 5 z 5

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Jeho knihy zhltnu vždycky za tři dny a pokaždé se nemůžu dočkat, až se ke čtení zase vrátím. Film se mi nelíbil, ale tak už to bývá.

Papinka1
05.10.2020 5 z 5

Moje první severská detektivka. Za mě super, čtivé, jazykově relativně bohaté. Jen mě to až příliš vtáhlo do děje a skutečně jsem se bála :-0

Gabusza
03.10.2020 2 z 5

Pardon, ale vůbec mi nesedla, začátek nezáživný, normálně to nedělám, bohužel jsem nedočetla....

lencin
23.09.2020 5 z 5

HH- tentokrát vyšetřuje vraždy spojené se sněhuláky na zahradách.
Výborné.
(2012)

LivB
19.09.2020 4 z 5

Zase jedna čtivá o Harrym Holeovi. Od začátku do konce napínavá, bez zbytečného popisování “stavu” hlavního hrdiny.

Mi--LADA
17.09.2020 4 z 5

Dobrá, rozhodně lepší než film.

medulinka
14.09.2020 5 z 5

Skvělá severská detektivka. Doporučuji číst v zimě, nebo lépe - když začíná zima, kdy už je venku mrazivo a je cítit ve vzduchu první sníh. Já ji takhle četla, zachumlaná v posteli a té mrazivé atmosféře v knize to dodalo ještě větší grády.

Jituška82
04.09.2020 5 z 5

Strhující napínavý příběh, který jsem přečetla za týden, ani nevím jak. Úžasné odreagování od starostí všedních dnů. Můj první Nesbo.... Je mi jasné, že ne poslední.

Zuzka12627
16.08.2020 5 z 5

První kniha od tohoto autora a úplně mě dostala. Když jsem si ji kupovala říkala jsem si, má mnoho stránek snad v ní nebudou zdlouhavé a někdy i nudné pasáže. Velmi mě překvapila nic takového. Příběh se četl velmi dobře a obsahoval vše co má správná detektivka mít.

medlovice
13.08.2020 3 z 5

Mám ráda knihy Jo Nesba a Harry Hole je můj oblíbený hrdina, ale Sněhulák mě trápil- Moc rozvláčné, snad proto, že je srpen mě kniha nesedla.

h.franc
11.08.2020 5 z 5

Vau, od začátku do konce jedním dechem, moc povedený

Ahmose
10.08.2020 3 z 5

Snehuliak má skvelú tému, zápletku, temnú atmosféru, tajomného psychoaptického vraha a inteligentného vyšetrovateľa, má skrátka všetky atributy, ktoré by z nej mohli urobiť výbornú detektívku. Čo však príbehu chýba je dynamika, inak povedané, neodsýpa to, prvé 2/3 sa neuveriteľne vlečú a aj keď sa to v poslednej tretine rozbehne už to u mňa na záchranu lepšieho hodnotenia nestačí. Ďaľší problém je, že mi nesadol autorov štýl, v rámci jednej kapitoly skáče medzi viacerými postavami a občas aj obdobiami a prekážalo mi to, občas som sa proste strácal. Po ďaľších Nesbovych knihách už nesiahnem.

ViolettaCh.
08.08.2020 5 z 5

Napínavé, mrazivé, zkrátka kniha vykazující všechny atributy, které má správná detektivka mít.

Daben
21.07.2020 5 z 5

Krásně a velmi chytlavě napsáno. Musím se přiznat, že u tohoto čtení jsem se i trošku bál :D Měl jsem štěstí, že jsem to četl v létě. Ale uvidíme co přinese první sníh...

lištička123
15.07.2020 5 z 5

Sázka na jistotu, že kniha bude výborná. Tento autor mě zatím nezklamal. I sedmý díl v řadě byl super. Zatím asi snad nejlepší.

Worbitka89
13.07.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od Nesba a první s HH. Velmi čtivá svižná detektivka z mrazivého severu, což se v červenci hodí. Harry Hole mě zaujal i autorovo skákání v čase, nutnost se soustředit. V brutálních vraždách si nelibuji a je škoda, že vrah byl odhalen už v polovině knihy. Určitě se k Nesbovi časem vrátím.

Nepri
30.06.2020 5 z 5

Strhující příběh, napětí, prostě super. Harry Hole je na mojí Topce knižního hrdiny. Kniha je brilantně napsaná, nemohla jsem se odtrhnout, pro mě snad nejlepší z celé série. Kdo má rád dobré krimi, určitě by si tuto i další knihy s Harrym měl přečíst.

AdamŠkapa
23.06.2020 5 z 5

U příběhů, které píše Jo Nesbo, se mi líbí jejich dynamika. To mistrovství udržet diváka v čtenářské koncentraci - v takzvaném čtenářském flow stavu - je fascinující!!! Sněhulák patří mezi jeho nejlepší detektivky. Možná se mi Spasitel líbil ještě o něco víc (ale to je spíš subjektivní názor čtenáře). Pokud budete studovat autorovu celou jeho spisovatelskou historii, pravděpodobně začnete u (za mě slabého) zrodu Harryho Holea v Austrálii (Netopýr) a pak budete poktračovat mistrovskými kousky, jako je právě Sněhulák. Policie svou nevysvětlitelnou brutalitou dává tušit autorovu vyhořelost, Nůž pak se snaží o návrat Harryho Holea, avšak zápletka a příběh "šustí papírem" a vrah (vražedkyně) nemá, podle mě, dostatečný motiv k vraždě.

fruitbueno
17.06.2020 4 z 5

Jedním slovem: jízda! Tempo příběhu bylo přijatelné, podobně jako jiní čtenáři mi ale přišlo, že jednotlivým epizodám s vrahem bylo věnováno málo prostoru. O to víc ho ale měl náš milý Harry Hole, který zase jednou dokázal, že jeho práce a osobní život je jedno a totéž :)

Artim
14.06.2020 5 z 5

Nesbø mi padl do výzvy a jelikož byla kniha Sněhulák jediná v dosahu, řekl jsem si, proč nezkusit žánr, ze kterého mám přečteno jen pár knih.
Jako u zbylých detektivek jsem byl v určení vraha zcela mimo a zahradník tu bohužel chyběl:-)
Jelikož jsem měl prostor, zhltl jsem to za dva dny a nebylo to úplně špatné. Dávám 5, i když od detektivek dám zas na nějakou dobu ruce pryč.