Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477742/bmid_snehulak-pjw-477742.jpg 5 6955 1232

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Skripi
24.05.2021 3 z 5

Slušný diel, ale... Skončilo sa to fakt nereálne. To už by bolo veľa aj na americký film. :D

archivářka115
21.05.2021 4 z 5

Nemám ráda severské kriminálky. Tato knížka se mi kupodivu líbila.

Páájinka
10.05.2021 3 z 5

Audiokniha. Spoiler. Všichni tvrdí, že toto je nejlepší dílo. Vymyšleno to bylo určitě dobře, jen si myslím, že Rachel by určitě nepřežila. Harry Hole není přece superman, ale obyčejný člověk, tentokrát se mi to zdálo na konci moc překombinované. Film Sněhulák měl sice upravený děj, ale přišlo mi to reálnější, ale herci teda vybraní hrozně.

Kája95
02.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Chtěla jsem přidat nějakou autorovu knihu do přečtených, kniha nebyla špatná,ale je to klasická detektivka :
-Detektiv,který je posedlý svou práci a nefungují mu kvůli tomu mezilidské vztahy
- pachatel je nadmíru inteligentní
-pachatel jde po detiktivovi nebo jeho rodině
- šéfové se zlobí ale hlavní detektiv je neoblomný
- brutalita
..... Nic nového ,kdo má rád detektivní knížky tak určitě ať si přečte

sebestovka
18.04.2021 5 z 5

Nějakou knihu od tohoto autora jsem si chtěla už dlouho přečíst, protože jsem všude viděla skvělé recenze a už jsem se k čtení konečně dostala. Hlavní hrdina mi naprosto sedl a měla jsem ho ráda. Hned na začátku mě kniha nadchla, což se moc často neděje. Opravdu už ten začátek byl naprosto skvělý a nutil mě číst dál a dál. Tušila jsem, kdo by mohl být pachatelem už od začátku, ale potom se děj celý zvrtl a vlastně se ukázalo, že jsem neměla vůbec pravdu. Kniha je opravdu napínavá a plná převratů. Vůbec nelituji toho, že jsem si knihu přečetla, naopak lituji toho, že jsem si na ni neudělala čas už někdy dřív. Nečetla jsem zas tolik detektivek, ale tahle byla z nich ta nejlepší! Opravdu se skvěle četlo a podle mého tam nebylo nic k vytknutí. Kniha je trochu pro silné povahy, což já teda opravdu nejsem, ale dalo se to zvládnout. Vážně velmi povedená kniha a stoprocentně bych ji doporučila.

sandy.cole
03.04.2021 4 z 5

Skvělý autor. Zajímavá kniha, i když jsem od něho četl lepší. Sněhulák je i film. Ten jsem nedokoukal, i když v něm vystupuje má oblíbená postava z Mostu (Bron) Saga...

wullcann38
23.03.2021 5 z 5

Opět dobrá kniha, a musím přiznat že jsem nečekal že to skončí jinak než ve filmu.

Nikol681
16.03.2021 5 z 5

Abych pravdu řekla, ze začátku jsem měla trochu problém se začít, ale pak.. Pak jsem se nemohla odtrhnout, napínavý, svižný, parádní ! :) Co se vraha týče, neměla jsem ani páru a za mě teda fakt šok.

Zuzafischi
03.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Ke konci jsem se nemohla odtrhnout.

Dominka09
27.02.2021 2 z 5

Příběh byl dobrý, ale pro mě velice nezáživně napsáný - až na pár částí. Knihu jsem dočetla jen, protože mě zajímalo kdo je vrah a proč zabíjí. Jinak nevím jestli v budoucnu, až budu chtít číst detektivku zda sáhnu po tomto autorovi - byla to moje první kniha od něj a docela jsem se i těšila, ale tak každý z nás má na vše jiný názor.

LenkaPet
26.02.2021 5 z 5

Mam moc ráda Harryho Hola a kniha je opět skvěle napsaná. Nemůžu jinak než plné hodnocení a kdo ještě nečetl ať neváhá.

RonnieSmithx
25.02.2021 5 z 5

Další vynikající případ Harryho Hola. Kdo je vrah jsem sice od začátku tušila, ale to neubralo na mém nadšení. Právě naopak. Ráda jsem byla svědkem toho, jak se dílky skládačky pomalu dávají dohromady a já se tak mohla utvrdit ve svém přesvědčení. A vysvětlení vrahovy minulosti byla už jen třešnička na dortu.

Jde vidět, že kvalita knížek se jen a jen stupňuje a Sněhulák určitě patří k těm nejlepším knížkám ze série. Harryho jsem si strašně oblíbila a těším se, až se spolu zase setkáme u dalšího vyšetřování.

Nelajza
22.02.2021 4 z 5

Sněhulák byl dost dobrá detektivka. Četl se docela rychle, ale bohužel jsem tušila vraha už od začátku a nebyl to pro mne moc velký překvapení. Jinak však doporučuji.

PaníLenka
20.02.2021 5 z 5

Hlavně nekoukat na film!!!!!! Já se na něj těšila a po shlédnutí jsem si musela spravit chuť opětovným přečtením předlohy

MadV
06.02.2021

Znovu kvalitní příběh, který nepustí až do konce. Vraha jsem tedy tušil už delší dobu, ale musím říct, že mne autor občas donutil pochybovat. Oproti předchozím dílům není tolik času věnováno Harryho pití, což je pro mne vždycky nejnudnější část knihy.

Anet2106
05.02.2021 4 z 5

Další povedená kniha tohoto autora. Líbilo se mi, že tento díl byl převážně o pátrání, již méně o osobních problémech hlavního hrdiny. Postava vraha mi od začátku nebyla sympatická. Pozadí a motiv mně ale skutečně překvapil. Rozhodně se těším na další díl.

reillycarty
05.02.2021 4 z 5

Toho sněhu kolem, letos jsem nestavěla sněhuláky.

MatoPalkes
28.01.2021 5 z 5

Pre lepší zážitok z knihy je dobré čítať sériu chronologicky, v ďalších knihách sa autor k Snehuliakovi vracia. Inak príbeh výborný, miestami strašidelný.

Lorri
14.01.2021 4 z 5

A kur*a, proč já ty knihy nečetla postupně. Ze sněhuláka mohla být jedna z nej knih, co jsem kdy četla, ale bohužel jsem o vrahovi (tomu, co to dělá, abychom si rozuměli) věděla už z předešlých knížek a nebylo tak těžké si vše spojit dohromady. Pro ty, kdo se věčně a neustále ptají"Musejí se číst knihy postupně, když je to jedna série???" LOL, ne nemusíte, ale pak budete nas*aný, jako já.... méh

APoirot
12.01.2021 5 z 5

Ještě chci dodat, že zrovna když jsem četl knihu sníh padal a ráno, když jsem se vzbudil, tak mi právě někdo před domem postavil sněhuláka :-).