Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477742/bmid_snehulak-pjw-477742.jpg 5 6998 6998

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Artim
14.06.2020 5 z 5

Nesbø mi padl do výzvy a jelikož byla kniha Sněhulák jediná v dosahu, řekl jsem si, proč nezkusit žánr, ze kterého mám přečteno jen pár knih.
Jako u zbylých detektivek jsem byl v určení vraha zcela mimo a zahradník tu bohužel chyběl:-)
Jelikož jsem měl prostor, zhltl jsem to za dva dny a nebylo to úplně špatné. Dávám 5, i když od detektivek dám zas na nějakou dobu ruce pryč.

včelařka
04.06.2020 2 z 5

Na mě moc brutální... nejen toto, ale celý Nesbo.

Xter
23.05.2020 4 z 5

Podle mého by si vrah a vraždy zasloužili mnohem větší prostor, protože jejich dej je velice krátký. Pasáže vražd ale byly výborné. Občas hluchá místa v příběhu, ale jinak velice dobrá a čtivá kniha.

Monika_cz
22.05.2020 5 z 5

Kniha byla mnohem lepší než očekávání. Harry je prostě úžasný kriminalista a Nesbø neskutečný spisovatel. Až do konce jsem netušila, kdo za vším stojí. Navíc úžasná propojenost z předešlých dílů. Opět jsem se dozvěděla i něco navíc (třeba původ slova deadline).

m_martina
18.05.2020 5 z 5

Dost drsná detektivka ze severu, jedna z prvních, které jsem kdy přečetla. Ale kniha se mi líbila, proto si přečtu něco dalšího.

AmaFai
14.05.2020 5 z 5

Krimi nikdy nebyl můj šálek kávy. Poprvé mě však o opaku přesvědčila série od Stieg Larsson. A definitivně můj názor změnil Nesbo a jeho Sněhulák. Jedním zatajeným dechem.

blackoutzuzi
13.05.2020 5 z 5

Sněhuláka řadím k těm lepším detektivním příběhům, jaké jsem doposud četla. Demonstruje jak málo stačí, aby se z člověka stal bestiální vrah, který (svým způsobem) má k tomu, co dělá, důvod. Motiv vraha byl vážně zajímavý. Jádro celé zápletky není sice nijak originální, ale s tou omáčkou okolo, se kterou si dal autor práci, to nepůsobilo jako něco, u čeho bych si říkala, že jsem podobný příběh četla už milionkrát :) Takže za to velký palec nahoru.

Aktij605
12.05.2020 4 z 5

Jo Nesbo nezklamal....opět napínavé čtení

pavla.ba
10.05.2020 3 z 5

Musím trošku vybočit z řady. Mám moc ráda severské detektivky, ale Nesbo mi nějak nesedí, zkoušela jsem číst pár jeho knih, ale bohužel mi to nesedlo a Sněhuláka ač jsem přečetla, tak jsem si z toho nesedla. Kniha měla všechno, co má detektivka mít, ale ke mně se bohužel nic moc nepřeneslo.

Sam33
06.05.2020 5 z 5

Nepatřím k fanouškům Jo Nesba. Ani kriminálky a detektivky moc nečtu, ale Sněhuláka jsem si přečetla. Líbilo se mi to, byť hlavní hrdina Harry Hole mě příliš nezaujal. Autor mě rozčiloval s tím, jak zajímavý děj najednou utnul. Kdo byl vrah jsem nevěděla a zajímavé odůvodnění proč vraždil.

Mikindada
30.04.2020 5 z 5

Bála jsem se, že to bude nuda, stejná nuda, jako film, ale....Musím řict, že po recenzích od lidí, co knihu četli, jsem musela zkusit a naprosto skvělé, hodně mě mrazilo a docela jsem se doma i sama bála :D Výborný, napínavý, no prostě nechápu, kde ve filmovém zpracování udělali chybu, ale tohle je úplně něco jinýho. Jestli se chcete bát, tak určitě doporučuju, ale radši za světla :)

michal7852
29.04.2020 4 z 5

Už je to nějaký pátek, co jsem knihu četl. Dokopal jsem se k ní, abych si jí přečetl, než vyjde film, na který jsem se neskutečně těšil. No, z knihy jsem nadšená nakonec byl a na fil se těšil ještě víc... zbytečně... Ale kniha se zase hodně dobře četla, ale asi jsem se nudil o trochu víc, než u Švábů. Něco maličko tomu chybělo, ale na horší hodnocení to nestačí. Další skvěla kniha této série - teda alespoň za mě.

mischa65
29.04.2020 3 z 5

Těšila jsem se na Sněhuláka, ale kniha mi moc nesedla.

Holcicka2001
27.04.2020 5 z 5

Desive, ale zaroven krasne :)

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Velmi působivá kniha. Ještě dlouho poté, co jsem ji přečetla, mne výjevy strašily ve snech - rozhodně nic pro slabé povahy. Plné napětí, strhující, nedá se odložit.

andrea3848
19.04.2020 5 z 5

Tak o téhle knize netřeba ani psát.Přečteno jedním dechem .Strhující.

Greenfingers
18.04.2020 4 z 5

Jedna z těch lepších knih ze série, ve které je hlavním protagonistou detektiv Harry Hole. I když k němu (člověku permanentně bojujícímu se závislostí na alkoholu) nechávám zrovna velké sympatie, detektivka (nebo chcete-li thriller) se vyznačuje patřičnou dávkou napětí a dobře se čte.

Nikusha
16.04.2020 4 z 5

Určitě pak kouknu na film a možná se v tom tolik neztratím. Četba poutavá, chvílemi příjemně děsivá, ale tak trochu jsem se ztrácela v jménech.

Kris.Tyna
13.04.2020 4 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha. Jednak jsem se nemohla odtrhnout a za druhé jsem se tak správně bála! :) Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je pachatel, v bezpečí nebyl pořádně nikdo.. Jednoznačně doporučuji, ačkoli 90% hodnocení mluví samo za sebe :)

strippedd
11.04.2020 5 z 5

Musím říct, že zatím nej kniha s Harym. Napínavé od začátku do konce a když uz jsem si myslela, že jsem na vše kapla zase mě převezl. Úžasné.