Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477742/bmid_snehulak-pjw-477742.jpg 5 6998 6998

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Lucciella_L
09.04.2020

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na neobvyklá jména. Na mě jsem knihu četla delší dobu, bylo to náročné, ale přesto se mi to líbilo. Vrah byl utajen až do konce, což mám ráda. Přesto některé pasáže byly zdlouhavé. Je to první kniha od tohoto autora a zatím nejsem přesvědčena, že ho budu vyhledávat....

MilošGavenda
05.04.2020 5 z 5

Je to úžasná kniha na zimní večery od které nebudete schopni odtrhnout oči. Kniha má velmi zajímavý příběh až jsem místy přemýšlel jestli sám spisovatel není masový vrah. Ať se vám knížka líbí nebo ne jedno je jisté, už nikdy nepostavíte sněhuláka.

Anitram22
01.04.2020 5 z 5

Kniha je pro mne jedna z autorových nejlepších. Může sice chviličku trvat, než se čtenář do knihy pořádně začne, mám pocit, že u severských autorů je to velmi časté, ale pak to stojí za to :-) Doporučuji určitě přečíst.

Kinderkahoun
30.03.2020

Děj byl velmi dobře vymyšlen a rozvržen, ale v některých usecích trošku morbidní. Celý přiběh byl příjemně napínavý, jelikož každý nový případ přinesl novou myšlenku o vrahovi. Hodně se mi líbilo, že šlo také každou část vnímanat realnými pocity, dodávalo to ději propojení s realitou. Myslím, že má smysl knihu dočíst až do konce, jelikož až tam se ukáže kdo je pravý vrah.

Majkl12
25.03.2020 1 z 5

Dal jsem tomu šanci, i když jsem se ke knize odhodlával dlouho. Vydržel jsem tak 3/4 knihy. Na můj vkus (a to nejsem nijak prudérní) příliš moc sexuálních scén a spoustu nezajímavých popisů okolo, i když se najde pár zajímavých momentů. Nemělo to pro mě spád, nedočetl jsem.

Je to moje první kniha od Nesba. Jeho styl psaní mě nezaujal, ale svoje fanoušky si jistě najde :-)

Teri27
21.03.2020 2 z 5

Po dlouhé době knížka, kterou jsem pořád odkládala a nešla dočíst, proto jsem ztrácela i v postavách.Hrozně se to táhlo. Až ke konci,když to začalo dávat smysl vše smysl, se nedalo odtrhnout. Takže v závěru nápad dobře promyšlený, ale pro mě průběh někdy zbytečně zdlouhavý a nudný.

Havrdak
16.03.2020 3 z 5

Zajímavá detektivka. Nejprve bylo těžké se v ději zorientovat, ale pak mě autor vtáhl do příběhu. Některé zápletky byly promakané a zajímavé. Ale například postava Katrine byla po chvíli průhledná a závěrečný vývoj mezi ní a Arvem přetažený za vlasy.

Pinky35
11.03.2020 5 z 5

Fakt se mi to líbilo. Několik dějových zvratů, napínavé až do konce. Občas mi při čtení běhal mráz po zádech. Bylo mi sympatické, že se hlavní hrdina Harry snaží bojovat s démonem alkoholu.

travaisik
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem.Nemohla jsem se odtrhnout.

karolina5333
03.03.2020 4 z 5

Nedivím se, že právě tenhle díl byl zfilmovaný...Bylo to takové "americké" a komplikované. Na můj vkus možná až moc.

JanaBalunova
02.03.2020 5 z 5

Čím více dílů mám za sebou, tím více mě to baví. Sněhulák je v této řadě špička! Autor posiluje s každou další knihou, jeho tvrdé výroky, cit pro smysl života a jeho bytí, to všechno šíleně žeru :-D Dokáže se trefit do každé rány svou tvrdou realitou. H. H. je můj hrdina! Z první knihy jsem cítila jakousi odměřenost, teď u sedmého dílu jsem překvapená jeho otevřeností - tím myslím hlavně popis vraždy, soukromý život HH atd... Jsem zvědavá na další díly v sérii...

Evelin2506
17.02.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla před nějakou dobou a moc se mi líbila. Napínavá od začátku do konce. Během minulého roku jsem se dívala i na film, který byl podle knižní předlohy natočen a udělala jsem chybu - ani jsem nedokoukala.

kika 13
14.02.2020 5 z 5

Za mě super napětí až do konce.

sylva8672
14.02.2020 5 z 5

Toto byla moje první kniha od tohoto autora a musím se přiznat, že nechápu, proč jsem jeho knihy tak dlouho odkládala a nepustila se do čtení...
Kniha je perfektní!!!!!! bavila mě od začátku do konce, líbily se mi neustálé zvraty v ději, čtenář je ponecháván v neustálém napětí a očekávání... super!!!! hned jdu na další knihu :-)

Monike
11.02.2020 5 z 5

Opet naprostaaa pecka. Ja proste autorovy knihy "zeru" :-D.

EvikU.
10.02.2020 5 z 5

Já nemám slov. To jsou dokonalý detektivky. Tak vypracovaný do detailu. Po celou dobu v napětí. Počet stran skoro nevnímám. Když už si myslím, že vím, tak zjistím, že nevím. A Harry je prostě Harry. Fakt skvělá kniha. Je čtivá, napínavá, místy hodně drsná, ale určitě není nudná.

Spoiler: Moc bych přála Ráchel a Harrymu, aby už přestali blbnout a zůstali s spolu. ☺

Eunike93
07.02.2020 5 z 5

Tleskám. Tedy ne tomu, že bych byla překvapená. Bohužel s výjimkou Spasitele mě spisovatel nedokáže převézt. Nevím, co je přesně jeho záměrem, zda čtenáře nachytat či své nápovědy schválně podsouvat tak, aby byly lehce čitelné. Každopádně mě konečně dostal tím, že jsem se bála. Moc. A jsem ráda, že to slavný Jo Nesbo konečně dokázal, neboť už jsem si začínala myslet, že je velmi přeceňovaný.

Disinka
07.02.2020 5 z 5

Vyyyyyborny, casem se vrhnu i na dalsi dilka tohoto autora ;)

Monpincov
06.02.2020 5 z 5

Sněhulák je první knížka, kterou jsem od Jo Nesba přečetla a s úsměvem musím říci, že určitě nebyla poslední. Musím přiznat, že ze začátku mě kniha příliš nenadchla, ale to trvalo jen chvíli. Sněhulák mě vtáhl do děje a nutil číst pořád dál. Říkáte si, jak už víte, kdo je vrah, ale autor vás vyvede z omylu. Na knize se mi líbily občasné, opravdu mrazivé scény a celkově napjatá a tajemná atmosféra. Hlavní postava mě zaujala okamžitě, líbí se mi Harryho celkové ztvárnění a jakýsi "boj" proti jeho skrytým démonům (alkoholu). Měla bych i pár drobností, ale ty zde vypisovat nebudu, protože bych musela zajít přímo do děje. Za mě s jistotou pět hvězdiček.

MilanCFC
04.02.2020 5 z 5

Celou sérii jsem začal Sněhulákem, a asi nejsem zdaleka jediný, a určitě se dá do toho takhle ponořit. Ale číst popořadě a dojít k tomuto, tak zážitek ještě větší. Výborně napsáno a vymyšleno a (!!! SPOILER !!!) já jsem opravdu rád, že konec nebyl takový ten klasický, kdy pachatel zemře, ale že musí trpět zavřený. Film jsem viděl a ten ignoruji, to se asi nemělo stát.