Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3070 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

abelmoony
02.10.2016 4 z 5

Trochu jsem se bála jestli v knize, díky její tloušťce, nebudou prázdná místa a po přečtení jsem zůstala mile překvapena. Rozhodně jsem propadla kouzlu Jeřába a myslím, že by mu to s Aelin - Celeany jen prospívalo.
Těším se na další díl. ~

pichova.veru
29.09.2016 4 z 5

Nemohu si pomoci, ale předchozí dva díly byly lepší. Moc se mi líbí Jeřáb a Sorscha :)

ElissAnn
20.09.2016 4 z 5

Příběh napínavý!!! Konečně pořádná dávka FANTASY. (Jak jen nespoilerovat - okey) Takže ti co se těšili na "pravou tvář" Celeany - Aelin tak ji poznáte, jako víla je úžasná. Je tu mnoho nového a je to zajímavé prodloužení děje.

LolaBlaugrrana
19.09.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Jeřáb je božíí :)

mastermind
16.09.2016 5 z 5

Jedním slovem. Vinikající.

venacava
15.09.2016 5 z 5

Věřím královně Aelin a Jeřáb je naprosto neodolatelný :). Už aby byl 4 díl

Samira
14.09.2016 5 z 5

Dokonalost, ať se propadnu jestli mně u čtení prvního dílu došlo, že bude mít série takový rozsah, vytvoří dokonalý svět, plný tolika dýchacích postav všech barev a podob.
Třetí kniha se nese v jiném duchu, než dvě předcházející. Hrdinové jdou více do sebe, pomocí nových postav, ale i bohatých flashbacků, se dozvíme mnoho nečekaných souvislostí, i když první část knihy může mnohým připadat až příliš klidná, druhá část a především závěr však poskytnou tolik adrenalinu, že se mi ruce klepou ještě teď.
Nechápu jak to dělá, ale autorka ke dvou úžasným mužským postavám, které jsou v životě hrdinky důležité, přidala další a jedna je lepší než druhá.
Celkově úžasné čtení, na jehož další pokračování se už hrozně těším.
Doporučuji!

klarinka9974
11.09.2016 4 z 5

Chtěla bych být, tak silná jako Ona. Protrpěla tolik ztrát, zažila tolik jizev a i přesto dál bojuje hrdě se vztyčenou hlavou do konce. Byl to příjemný děj. Myslím si, že se mi druhý díl líbil zatím nejvíc ale i tento díl byl velmi překvapivým. Doufám, že ve čtvrtém díle už konečně tu obludu zabije a rozpáře! :-D

Alma-Nacida
09.09.2016 4 z 5

Třetí díl se oproti druhému, podle mě nejslabšímu, opravdu znatelně vylepšil, je mnohem promyšlenější a zdá se mi, že se autorka zbavila i předchozích ohraných klišé. Jediné ALE, které si neodpustím, je občasný výskyt nelogičností, jako že jde hrdinka spát, ani se nepřevlékne, když je už předtím nahá v koupeli. :)

anonym02
05.09.2016 5 z 5

BOŽÍ! !!!!!BOŽÍ !!!!!! BOŽÍ! !!! knihu jsem si přečetla po druhé a je prostě... BOŽÍ!!! :-)

adelaska
04.09.2016 5 z 5

Absolutní špička. Nemám nic co bych vytkla. Na to, že mě Půlnoční koruna zklamala, jsem do tohoto dílu šla s rezervou a ... Nemám slov.
Jeřáb, naprosto geniální postava, beze všeho by se k Cealeně hodil. Během jejich scén jsem skoro pořád tajila dech a téměř od jejich prvního střetnutí jsem věděla, že ti dva by měli být spolu (což je vzhledem k tomu, co prováděli poněkud zvláštní tvrzení, ti co četli, ví). Jejich vztah je impozantní a těším se na to, jak nadále se bude vyvíjet.
Ostatně velmi fandím Manon.
Celá kniha i přes její tloušťku je čtivá, neskutečně barvitá, skvěle popsaná. Dokázala perfektně udržet moji pozornost až do konce. Ať už je tu další díl!!

Ebony
30.08.2016 5 z 5

To byla opět jízda! Neuvěřitelný co Maasová dokáže vymyslet a že toho už vymyslela. Cealenin (nebo Aelinin) charakter udělal velký krok vpřed. Na konci už my bylo jasné že už nečteme příběh o bojovnici nebo o princezně ale o královně. Ale o proti Aelin udělal Chaol obrovský krok vzad. Nemohla jsem kapitoly s ním vystát. Podle mě se z něj stal zbabělec který se nedokázal postavit na stranu přítele a milované (i když tomu už nevěřím) ženy. Aedion- kapitoly sním jsem milovala. Je to prostě správný chlap který je ochotný obětovat vše jenom proto aby mohlo znovu povstat jeho království a proto tedy doufám že ho Aelin zachrání ze spárů krále. Jeřáb bylo moc příjemné překvapený. Ty přestřelky mezi ním a Aelin byly tak vtipné že jsem se vždy musela smát :) U Manon jsem byla celkem překvapená že se mi její kapitoly líbily a jsem tedy zvědavá jak se její postavení v následující knížce vyvine ale doufám že se připojí k Aelin. Dorianama mi bylo nesmírně líto. Ten kluk/chlap nemá moc štěstí. Doufám tedy že mu Cealena bude oporou a dostane ho z té jámy ze které se ona díky Jeřábovi dostala. Takže se opět před Maasovou klaním jak dokázala napsat tak skvělou sérii která je od prvního dílu čím dál lepší. A jsem tedy nesmírně zvědavá jak Maasová ještě s příběhem zamotá protože pevně věřím že tohle byl jen začátek :)

M.B.
25.08.2016 5 z 5

Wau! Takhle moc mě nechytla kniha pěkně dlouhou dobu. Série má co se kvalit týče vzestupnou tendenci - první díl byl fajn, ale tenhle mě posadil ma zadek :-). Ani mi nepřijde, že by měla být kniha zařazena do YA žánru, spíš bych ji označila jako rovnocennou fantasy knihu. Je napínavá, temná a propracovaná do detailu. Je fajn, že v tomto díle šel románek stranou a soustředí se na Celeaninu minulost a psychiku. Budu netrpělivě vyhlížet další díl!

Aaron Lewis
22.08.2016 5 z 5

Celaeně prospělo jiné ovzduší. Naprosto. Jsem ráda, že jsem u série vydržela a těším se na další díl. Už je to úplně jiná fantasy, konečně pořádná nálož s obrovským světem a se spousty zajímavých postav. Jen tak dál:).

To s tou Meave bylo super. Nakonec i ten konec v hradě nebyl špatný, přece jen ten král není úplnej blb. No, je mi jasné, jak to dopadne, i když možná budou nějaké ztráty na životech, těším se na čtení.

Jinak jsem asi divná, ale totálně fandím Manon s Abraxosem a s Asterin v závěsu. Celá třináctka super. Tam to bude taky ještě zajímavé, je mi jasné, že se královi síly trošku přesunou na jinou stranu:P.

Juliette@
21.08.2016 5 z 5

Není nic co by se mi na celé sérii Skleněný trůn nelíbilo. Zajímalo by mě čim autorka ještě překvapí. Moc se mi líbí jak má autorka parádně propracovaný děj a taky to, jak dokázala vymyslet takový svět.
Pro mě zatím nejlepší z dílů a už se moc těším na další :D
Stačilo by jedno slovo pro knihu Dědička ohně: bomba

Věrka256
20.08.2016 5 z 5

Tento díl byl senzační! Celenina minulost byla ještě dojemnější! V noci jsem kvůli tomu ani nemohla usnout. Stále jsem myslela na to co prožila na další díl se ŠÍLENĚ těším. Všem ji doporučuju!!!

Luna08
19.08.2016 5 z 5

Tento příběh je úžasný, s každým dílem lepší, mohu vřele doporučit :)

Jindrulin
18.08.2016 5 z 5

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!

kneslova
18.08.2016 5 z 5

Málo platné, tato spisovatelka umí psát. Výborně se čte, žádná nuda. Třetí díl se mi z této série líbí nejvíc. Ale Dvůr trnů a růží to přece jen u mne nepřekoná.

BarkaS
15.08.2016 5 z 5

Pro mě překvapení roku. Z housenky Sarah Maas se stal motýl.