Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3068 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

JupiterFire
21.06.2016 3 z 5

A zase hrdinka všechno vzdává a fňuká. Utápí svůj žal ve víně...strašné. Tenhle díl mě začal bavit ve chvíli, kdy se tak objevil Jeřáb a přestal se s ní s prominutím s*át. Nechápu proč se tam vyskytuje příběh nějaké ubohé čarodějnice, která vlastně není tak zlá jak tvrdí, že je. Tyhle části mě hrozně nudili a málem jsem tu knihu zahodila. Celý tenhle díl se strašně táhl. Celaena si hrála na pochodeň, Dorian se zamiloval do hloupoučké nicky a Chaol jen fňukal nad svou ztrátou. Ke konci jsem opravdu přemýšlela, zda to číst dál. Ale Celaenin příběh, který dospěl k úžasnému zvratu, mě přiměl to dočíst. Páni! Závěr byl prostě úžasný. Čtvrtý díl si přečtu, ale spíše ze zvědavosti, není to něco co bych četla znovu.

Andy0892
19.06.2016 5 z 5

Jen tak dál...:-)

Danča:))))
18.06.2016 5 z 5

Další knižní pecka! Taky Vám přijde že je každý díl lepší a lepší? Mě teda ano. Byla jsem hodně nadšená. :)
Už se nemůžu dočkat čtvrtého dílu. Jsem strašně zvědavá jak bude příběh pokračovat.

Lokina
16.06.2016 5 z 5

Úžasný díl :-) Od začátku do konce. A ten konec, pěkná jízda, bylo mi ale hrozně líto Doriana, doufám, až se Cealena vrátí, tak natrhne všem zadnice :-D jinak části s čarodějnicemi se mi velice líbily a nevím proč, ale Manon mě jako postava zaujala :-) No a Jeřáb, tak ten byl suprovej :-) Už aby byl další díl!!

miguelka13
16.06.2016 5 z 5

první polovina mě moc nebavila, ale druhá byla skvělá a těším se na pokračování:)

Jekysek
15.06.2016 4 z 5

Na třetím díle se mi ze všeho nejvíc líbilo to, že už není příběhem jedné vražedkyně, ale ságou, která se zajímá o celý kontinent, má politický podtext, mnoho postav, rozsáhlejší pozadí (podobné jako rozdíl mezi 1. a 2. dílem ve Stínu krkavce).
Jinak ke knize - Cealena ukázala, kým je a rozhodla se tomu nebránit, což jí jen prospělo. Její tréninky s Jeřábem byly zajímavé, hravé, příjemné oživení.
Co mě opravdu nadchlo byly kapitoly věnované Manon. Čarodějnice si získala moji plnou pozornost, její pohled z druhé strany konfliktu se mi moc líbil.
Nicméně, oproti předchozím dílům mi chyběl ten wow efekt, to, co by mě pronásledovalo "běž číst". Možná jsem se jen zmlsala dalšími fantasy, co jsem přečetla mezitím, ale předchozí díly se mi prostě líbily víc. I přes to 4* =)

Nelly
15.06.2016 5 z 5

Ani se mi nechtělo věřit, že to napsala stejná autorka - ačkoliv první díly byly výborné (možná více pro mladší čtenářky), tento je skvělý - naprosto úžasná fantasy s napínavým dějem, novými postavami, které Vás chytnou za srdce, a strhujícím koncem. - Prosím, ať už je jen jeden díl, ono už není mnoho kam stoupat, tato knížka šplhá bleskurychle vzhůru na vrchol žánru fantasy. Pokud Vás první díly maličko odradily, tento si nenechte ujít!

Arianne
15.06.2016 5 z 5

Páni, čím dál tím větší jízda... Další, potřebuju nutně další :-D

Airin
12.06.2016 5 z 5

Tento třetí díl se mi velmi líbíl! Za mě se jedná rozhodně o zatím nejlepší díl ze série!!! A to doslova! Mě nejvíce bavily kapitoly, které se soustředili na Celaenu a její výcvik s Jeřábem. Zde vám zaručuji, že se budete smát. Tento díl se mi zdá nejlepší ze všech tří příběhů právě proto, že Celaena nebyla v Adarlandu. Moc jsem si užila její cestování s Jeřábem, jejich boje, potyčky a urážky, při kterých se smějete :)) Kniha slibuje plno akcí, zvratů, bojů, nových intrik, informací, ale také bolesti a ztráty.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a neskutečně mě bavila! Už se nemůžu dočkat dalšího příběhu, který bude ještě mnohem delší, než Dědička ohně! :))

EvaSupovic
08.06.2016 5 z 5

Nemůžu ani dát méně než těch pět hvězdiček :-D Celá série mě pohltila a nemůžu se dočkat 4 dílu :-D Jen je mi moc líto Doriana a jsem napnutá, jak struna, jestli bude nakonec Aelin s Chaolem.....

JanaDor
02.06.2016 5 z 5

Tento díl budu chválit, protože pro mě není v knize co vytknout. Čtivost soupeřila s vypracovaným příběhem plným překvapení a skončilo to remízou. Bylo to vyrovnané a tato série – ač v prvním díle vypadala na jemně zamilovaný románek s nádechem magie – se v třetím díle vyklubala v drsnou podobu touhy po ovládnutí světa.
Série má vzestupnou tendenci. Díl od dílu se mi líbí více a více. Těším se na závěrečný díl.

mijala
31.05.2016 5 z 5

Nečekala bych, že bude třetí díl tak výborný. S každým dílem je to lepší a lepší, přitom jsem si u prvního dílu myslela, že další díly budou stejné a moc nenadchnou. Nové postavy se mi líbily, Jeřáb byl výborný, i když bych více uvítala Rowana jako z originálu. Občas nechápu nesmyslné překládání jmen do češtiny. Kupodivu se mi líbily i kapitoly Manon. O ní si určitě ještě hodně přečteme a její setkání se Celaenou bude hodně zajímavé.

Laurel
29.05.2016 5 z 5

Super díl! Jsem ráda za nové postavy- Jeřáb/ Rowan ♥ . Konec, jako vždycky, plný zvratů. Všécko se to podě...kazilo :D Nemůžu se dočkat dalšího dílu, až se všechno vyřeší. Tolik otázek a tak málo odpovědí...

Xena011
29.05.2016 5 z 5

Opět krásný díl. Napínavý děj plný nových otázek a odpovědí na předcházející díl. Od romantiky se už upustilo, spíš se zde nacházel další výcvik Caeleny, zapředení do hlubin její minulosti před deseti lety, kdy byli zabiti nejen její rodiče a jak vrah jejich smrt dokonale naplánoval. Nemůžu říct, že by mě tento díl nějak nadchl, prostě takové pokračování příběhu ve stejné rovině až na konec. Ten byl opravdu hodně zajímavý a napínavý. To je tak vždycky, protože vás musí něco tak nadchnout, abyste vydrželi v čekání na další díl. Hodně mě zajímá další pokračování, ze všeho nejvíc asi, jak to dopadne s princem Dorianem. Samozřejmě nesmím opomenout nové postavy, jen mě mrzí, že přeložili do češtiny i jméno prince Rowena ...to zní líp než princ Jeřáb (škoda). Ještě mě moc nebavily pasáže s čarodějkou Manon, ty by klidně mohly chybět. Ale je mi jasné, že ona bude hrát velkou roli v dalším díle, někde jsme viděla, že jednu postavu dokonce okouzlí svým šarmem. ....Celkově je to suprová kniha a celá série, kterou mohu jen doporučit!!

Hoshi
28.05.2016 5 z 5

Kniha, která baví od prvního do posledního slova. Jsem nadšená z vývoje příběhu a nových postav :) Čekání na čtvrtý díl bude doopravdy dlouhé .....

favoritka1234
27.05.2016 5 z 5

Naprosto skvělá! At už vyjde další díl!

LilianaFalcon
26.05.2016 5 z 5

Úžasné!!! A ten konec naprosto bezchybný! Tomu říkám gradace!
Vypadá to, že stále je na co se těšit :-)

I když ty pasáže s Manon bych klidně vynechala.

esussi
26.05.2016 5 z 5

Naprosto nejlepší díl z celé série. Celou dobu fandíte Celeně a Chaolovi, a pak puff. Najednou se na scéně objeví ještě větší fešák, spousta nových postav a všechno se to celé víc a víc zamotá. Bylo to pěkně promyšlené, ale nijak plánovitě, naopak děj vůbec nebyl předvídatelný.

Petra28
25.05.2016 5 z 5

První díl jsem začala číst kvůli dceři. Chtěla jsem vědět, zda je pro ni vhodná. Dočetla jsem, byla jsem spokojená. Přirozeně jsem sáhla po druhém dílu. A byl lepší. Příjemné překvapení. Na třetí díl jsem už vyloženě čekala. A jaký je?. Opravdu mám pocit, že s každou další stránkou je kniha lepší a lepší. Těším se na závěr.

Sephyrka
25.05.2016 5 z 5

Po dočtení druhého dílu jsem začala hledat, kdy výjde 3.díl. Byla jsem jak pominutá. Musela jsem ji mít, číst dál. Nutně jsem potřebovala vědět co je s Celaenou..Konec druhého dílu mě totalně rozsekal. Jistě si každy všiml, že díl od dílu je autorčino psaní lepší, kvalitnější. Tento díl to jen potvrdil..Kniha za víkend přečtená. Všude sebou, i na toaletu...Jistě odpustíte, když řeknu, že nejsem jediná kdo čte na WC. Libila se mi kniha rozdělená do 3 dějových linek. Nejvíce se mi samozřejmě líbila ta s Jeřábem a Celaenou ♥ :D. Konečně jsme se i dozvěděli, co se stalo v jejím dětství. Rozhodně stojí za ty prachy a za ten čas..další knižní série, ke které se s radostí budu vracet i v důchodu.