Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3068 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

Nifredil
13.08.2016 5 z 5

Výborný třetí díl. Po slabším druhém nabrala série dech a zase se stala dospělejším čtení. Snad bude v podobném duchu pokračovat i dál. Tenhle díl série totiž vážně není young adult fantasy, ale už plnohodnotný fantasy román. Všechna laciná šestáková hra na city je pryč a postavy jednají jako dospělí lidé, děj má spád a každý čin svůj význam. Trojka rozhodně stojí za to.

AnetKa69
10.08.2016 5 z 5

Tato kniha je naprosto genialni a ten konec mě dostal.. Miluji tu sérii.

Jacinda
09.08.2016 4 z 5

hezké pokračování série... můj komentář a důvody, proč nedávám plný počet, si můžete v necenzurované verzi přečíst na cbdb.cz kde ho admini nestrkají do diskuze a nespravedlivě necenzurují

Eloorka
09.08.2016 5 z 5

Ze začátku mi knížka přišla taková málo čtivá oproti předešlým dílům. Nakonec nezklamala a četla jsem jí vždy dlouho do noci :). Už se těším na další díl :)

KaileyBlot
03.08.2016 5 z 5

Tento díl byl naprosto skvělý! Snad nejlepší z celé série (zatím). Kouzla, akce, napjetí, zase trochu toho tajemna... prostě skvělé! Moc se těším až vyjdou další díly.

verulik196
02.08.2016 5 z 5

Opět naprosto skvělý díl! Celá kniha byla naprosto vydařená, dozvěděli jsme se toho více o Celaeněniné minulosti a bylo tam více magie (upřímně, když jsem začínala číst první díl, nenapadlo by mě, že se tam budou vyskytovat nadpřirozené věci).
Celkové bych akorát trochu zkrátila kapitoly o Manon, protože když zrovna bylo něco napínavého, neměla jsem chuť číst kapitolu o čarodějnicích a wyvernech, ikdyž jsme se díky tomu dozvěděli, něco nového o králi.

svobonís
01.08.2016 5 z 5

Musím přiznat, že jsem se od tohoto dílu nemohla odtrhnout, ale to jsem nemohla ani u předchozích dvou dílů, jenom mě strašně naštval konec, jak to dopadlo s Dorianem, se Sorschou, s Aedionem, s Chaolem a těmi dalšími. Nejhorší je, že budu muset čekat na další díl, protože Královna stínů ještě a bohužel nevyšla:(:(

asanita
31.07.2016 5 z 5

Celaena se opravdu vyšvihla! Její výcvik i odhalování minulosti bylo prostě dech beroucí. Konec jsem tedy tušila předem, ale to nevadí. Celaena už jen nefňukala a konečně i něco dělala a Jeřáb... No, bylo to prostě skvělé a všechny nové postavy svým způsobem celou knihu oživily (i Manon). Pokud se budou následující knihy stále takto zlepšovat, tak opravdu nevím, co napíšu u dalšího hodnocení. :-D

Heduš-ka
31.07.2016 4 z 5

Sarah J. Maas se překonala to je to nejlepší co jsem kdy četla. Kniha je tak napínavá že se od toho člověk nemůže ani odtrhnout.

kates.29
31.07.2016

Tahle kniha?! Tahle série?! ...No prostě neuvěřitelné, skvělé. Na pokračování jsem se hrozně těšila a teď nemám slov. Zápletky, na které byly narážky už od prvního dílu pomalu vycházely najevo (super). Přidaný příběh Manon a čarodějek, nové postavy jako Sorscha anebo Jeřáb ... to všechno tvoří ten úchvatný příběh, který všichni milujeme, už se nemůžu dočkat závěrečného dílu.
Spisovatelka Sarah Maas má úžasný styl psaní, úžasně navržené postavy a prostředí a originální nápady. Všem kdo váhají, PřeČtěte!

vargee
21.07.2016 4 z 5

Na tenhle díl jsem se obzvlášt´ těšila, a proto hned jak kniha vyšla, tak jsem si ji musela koupit. Bohužel po přečtení knihy jsem i trochu zklamaná.V knize mi vadily 2 nově přidané postavy ( Manon a Sorscha ), abych řekla pravdu jejich příběhy mě moc nezajímaly a měla jsem i chut´ celou kapitolu přeskočit.Také mi vadily přehnané pocity Celaeny a nelíbilo se mi to, že Celaenin výcvik ( na který jsem se těšila nejvíce ), byl jen na čtvrtku knihy.Ale abych jen nekritizovala, tak vám řeknu i nějaká ta pozitiva.Hned na začátku se mi zalíbila další nová postava a to ( Jeřáb ),konečne jsem se něco dozvěděla o Celaenině minulosti a Celaenin vycvik a dobrodružství jsem hltala jedním dechem.Shrnutí Nakonec : tuto knihu vám vřele doporučuji, byla hodně zajímavá a čtivá, a ikdyž bych nějaké věci na knížce změnila, tak i přesto to je jedna z mých nejoblíbenějších knižních serií.

markulka
18.07.2016 5 z 5

Perfektní kniha. Autorka do příběhu přimíchala několik nových postav, z nichž mi všechny jistým způsobem přirostly k srdci. Jsem ráda, že jsem se konečně dověděla více o Celaenině minulosti - pomohlo mi to pochopit její chování. Moc se mi líbilo město Doranelle a tudíž mi bylo trochu líto, že se tam hlavní hrdinové moc nezdrželi... Taky musím přiznat, že jsem se moc těšila na válečné hry s čarodějnicemi a zklamalo mě, že je autorka více nerozvedla. Napětí před koncem se téměř nedalo vydržet a samotný konec knihy mi vyrazil dech! Autorka děj utnula v té nejnapínavější situaci a nutí mě čekat na další díl! :D Moc se těším na pokračování... :-)

pink_ivy
11.07.2016 5 z 5

Autorka má naprosto úžasnou fantazii. Jednak velmi dobře, čtivě a napínavě píše a pak také dokáže vytvořit zajímavý děj, který má promyšlený do nejmenšího detailu, obzvlášť tady na té knížce bylo vidět jak se pospojovali všemožné maličkosti/náznaky z předchozích dílů a taky nepíše předvídatelně.

V téhle knížce bylo navíc zvláštní to, že byla vyprávěná z pohledu více postav, i když z těch nových jsem nebyla moc nadšená. Sorscha mě vůbec nepřirostla k srdci, něco mi na ní hrozně vadilo a celá její dějová linka s Dorianem pro mě byla nejméně zajímavá. Manon a její kapitoly pak na mém žebříčku zabírá druhé nejnižší místo v oblíbenosti, nějak mi to nesedlo. Naopak nezajímavější kapitoly měla Celaena.

Knížka ale jako celek prostě funguje skvěle, nechá vás trošku nadechnout v méně záživných kapitolách a pak vám to vynahradí jinde. A konec? No autorka ví, jak nás navnadit na další díl.

adela3429
04.07.2016 5 z 5

Sarah J. Maas se díl od dílu zlepšuje. Když přišel druhý díl, řekla jsem si paráda. Po třetím jsem byla doslova na kolenou. Skoro se až bojím, co přinese čtvrtý díl, protože autorka je skutečně čím dál lepší! Tahle série neustále stoupá! :)

Anne Leyyd
01.07.2016 5 z 5

Tak toto bylo… NESKUTEČNÉ. Tenhle díl byl zatím z celé série jednoznačně nejlepší. Žádná hluchá místa, napětí a akce, humor a skvělé nové postavy. Bezkonkurenční Rowan a jeho vztah s Aelin byl podaný perfektně, uvěřitelně a s pořádným nábojem. Kousek před koncem jsem metala salta nadšením :-) A Aedion… - jeho rozhodnutí mi na konci zlomilo srdce. Chaol mě kupodivu trochu štval, ale ještě jsem ho dovedla pochopit. Na konci si to ovšem vyžehlil, protože se KONEČNĚ rozhoupal! Dorian - pro všechno na světe, dejte mu chvíli svátek! Ten konec byl zdrcující!!!

Nemůžu se dočkat pokračování a vřele tuto knihu doporučuji!

Veeria
25.06.2016 5 z 5

Šťavnaté počteníčko!! Zbožňuji tuto autorku. Výjimečné postavy, putování různými krajinami a obrovský ranec lidských vlastností, které se projeví všelijak. Nic není jisté. A to napětí, které mnohdy vzrůstá a nabývá na intenzitě, je tím správným kořením, které okořeňuje čtenářský zážitek.

Jsem velmi vděčná CooBoo za vydávání v češtině, rovněž musím vyzdvihnout i kvalitní práci paní překladatelky.

K příběhu. Třetí díl je odlišný v tom, že naše hlavní trojka není pohromadě, což mi trochu chybělo. Nicméně, nové postavy tento ,,defect" plně vynahrazují. Každá postava zde má svoje místo. Každá více či méně tahá za nitky, které roztáčí ruletu intrik, lží, pomsty, neočekávaných událostí. A to mě baví! Baví mě rovněž sledovat ty krásné vlastnosti lidí - zrod přátelství, obětování se ve jménu lásky, citu. Uvědomíte si, že všichni s sebou nosíme břemena minulosti a je důležité přijmout je, vyrovnat se s nimi.

Prolíná se zde přítomnost s minulostí, tudíž nahlídneme pod pokličku toho, co se dělo před Skleněným trůnem.

Chaol je i nadále mezi mými TOP postavami, nutno však podotknout, že i Dorian, Jeřáb a Aedion si zasluhují moji pozornost a jsem velmi zvědavá, jak se jejich cesty vyvinou.

Zvláštní poděkování patří Sorsche. Sorscha mi ukázala odhodlanost a víru v lepší svět.

Děkuji.

Adris
25.06.2016 5 z 5

Tento díl byl bezesporu nejlepší. Už se dokonce těším na další.

Tucaka
24.06.2016 5 z 5

Nemám slov! Zatím nejlepší díl skleněného trůnu. Ze začátku se nic moc tak nedělo, ale posledních 200 stránek se četlo samo. Za mě bez váhání plný počet hvězdiček.

Jakahol
23.06.2016 5 z 5

Tahle série je čím dál lepší! Začátek sice trochu slabší ale zbytek knihy byl naprosto skvělý. Líbí se mi že se začalo řešit i dění mimo hrad a v knize se střídaly příběhy ze tří různých míst. A Jeřáb..... k tomu snad ani nemusím nic dodávat :). Hodně mě také bavili útržky Celaeniny minulosti. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Laputika_3
22.06.2016 5 z 5

Já už nevím, jak se k téhle sérii vyjádřit. Prostě boží. Úplně jiné než jsem čekala, děj plynul a nebyl na jednom místě, rozvíjelo se nám to a vzkvétalo. Pohled který přibyl jsem milovala... A když jsem si pro sebe dřív soukromě nadávala, že tam nejsou žádné okouzlující postavy, tak jsem asi nečekala, že se pro nás chystá takový vílí boom. Takže teď budu čekat, čekat a čekat na další díl. Je možné že nám to končí už za tři díly?