Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3064 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

Danuscka
31.01.2017 5 z 5

Díl od dílu je lepší a lepší. Posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem je jedním dechem. Postavu Manon jsem si moc oblíbila a části o ní jsem si užívala a je jedno jestliže sehraje roli dobrou či zlou :-)

kiwizak
29.01.2017 4 z 5

Tenhle díl je pro mě nejlepší s zatím mnou třech přečtených. Celaena mi jako hlavní postava začala být mnohem sympatičtější, navíc se mi líbil vývoj vztahu s Jeřábem a celkově, kniha je podle mě i lépe napsaná než předchozí dva díly. Jak už zmiňovali někteří, tahle série zraje jako víno. Pokud bude další díl pokračovat v trendu, bude rozhodně o co stát.

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Při prvních stránkách jsem se lekla, že úroveň tohoto dílu bude stejná jako u Skleněného trůnu. Ten se mi líbil taky jen zčásti. Naštěstí se to ale brzy zlomilo. To na scénu vstoupil Jeřáb (opravdu si myslím, že jeho jméno nemuseli překládat do češtiny, ale co už). Od té chvíle už dostal příběh spád a já polykala jednu stránku za druhou.
Co dodat na konec? Už aby vyšel další díl - slibují ho v září a to je tak hoooodně daleko...

hrubik
28.01.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst. Bylo to jiné, spousta nových postav... ale pak mě kniha naprosto pohltila. Opravdu skvělý díl, možná zatím ten nejlepší z celé série.

Mischellin
27.01.2017 5 z 5

Sarah J. Maas. Přemýšlím, jestli ona sama není nějaká literární víla s obrovskou úchvatně šokující mocí...

Halka2
22.01.2017 5 z 5

Opět výborná fantasy. Objevují se nové postavy. Děj se rozděluje, což mě vůbec nevadí, naopak je to napínavé. Čím dál tím víc se mi tato série líbí.

NicaCola
22.01.2017 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl... ale doufám, že mi to ten další vynahradí :)

Katuska88
16.01.2017 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá novými postavami a stočením děje do jiné roviny, než jakou by čtenář očekával. To moc chválím. Upřímně jsem to vůbec nečekala.
Zamilovala jsem si Manon a taky úžasné wyverny.
Nepodařilo se mi ale vytvořit náklonnost k Sorsche.
Za mne zatím slabší, než předchozí díl. Podle mne se tři čtvrtiny knihy skoro nic neděje.
Nebýt dějové linie s Manon, určitě bych nechala knihu chvíli ladem.
Ještě jednou chválím nové postavy a rozdělení děje do několika linií, ale stále mám pocit určité neucelenosti. Ten se však zřejmě napraví v dalším díle. Zvědavost je silnější a brzy se do pokračování pustím.

Karolina01
14.01.2017 4 z 5

Přesto, že v prvním dílu byly spoilery jsem se třetím dílem naprosto spokojená. Objevuje se zde spoustu nových postav, ale Celaenu mám stejně nejradši, i když ji Manon silně šlape na paty. Můj velký problém s knížkou je počet stran, nejsem zvyklá číst, tak dlouhou knihu. Přes vyšší počet stran je to stále zajímavý příběh. Pokud si něco pamatujete z fyziky, tak pochopíte, když vám řeknu, že i přes dobrý příběh to byl pro mě střídavý proud. Jednou jsem se nemohla od knihy odtrhnou, podruhé jsem se nemohla dokopat ji číst, na to pokračovat ve čtení. Stejně přes všechno to vykompenzovaly postavy a příběh. :)

mmmisulka.r
12.01.2017 5 z 5

Další povedené pokračování série. Jsme svědky proměny bojovnice v královnu a poloviční vílu. Tahle série je prostě moje srdcovka. Více v recenzi.
Knižní deníček!

daniela58
11.01.2017 4 z 5

Do poloviny knihy mě to nebavilo,části s Manon též. Oblíbila jsem si Jeřába i Sorschu (nové postavy v sérii).Musím uznat,že tu bylo hodně odhalování minulosti Celeany. Měla jsem tedy šanci poznat i její druhou tvář - Aelin. Pro mě zatím nejslabší díl, ale ještě dneska se pustím do dalšího dílu :).

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Kniha byla zase skvělá! Nechybělo v ní napětí, akce a všechno ostatní. Tohle je snad nejlepší série na světe a jenom mě mrzí, že už čekají jenom tři díly a konec. (Nepočítám novelu)

anid
08.01.2017 5 z 5

Kniha byla mnohem ale mnohem zábevnější než 2 díl. Konečně jsem si zvykla na to že je Cealena(chcete-li Aelin) víla. Líbí se mi že příběh sleduje hned několik postav a některé situace jsou částečně popsány v dvou úhlech pohledu. Upřímě jsme si oblíbila Jeřába (ani nevím, asi mám ráda tyhle navenek nevrlé, ale uvnitř dobré lidi) a doufám že se objeví i v dalším díle. Pro ty co po 2 váhají zdaq číst nebo ne... jdetě do toho!

Hana24
08.01.2017 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná, pro někoho byly prví dva díly asi lepší. Ale podle mě autorka chtěla, v tomto díle nechat čtenáře trochu odpočinou, aby se připravili na čtvrtý díl. Za mě tenhle díl dostal pět hvězdiček.

šneki
01.01.2017 4 z 5

Chtěla jsem dát 3 hvězdičky, protože knížka byla z pohledu Celeany většinou nudná, zachránily to kapitoly s Manon. Pro mě zatím nejslabší díl.

EllenQa
30.12.2016 5 z 5

Tenhle díl mě úplně dostal. Je mnohem akčnější, než předchozí dva díly a to postupné odhalování pravdy a minulosti je dech beroucí. Stěží jsem se mohla od knížky odtrhnout a tak není divu, že jsem ji přelouskala cca za tři dny. Skláním se před autorkou, která má tuhle sérii opravdu dobře promyšlenou. Skláním se taky před jejím stylem psaní, dokáže opravdu dobře popsat jednotlivé postavy a pocity. Nevím, co k tomu dál psát, takže jedním slovem: geniální.
Tenhle díl ve mě zanechá mnohem větší odkaz, než-li ty dva předchozí.

AbigailM.M.
28.12.2016 5 z 5

No, než jsem se začetla, chvíli mi to trvalo, ale jinak to bylo užasné =)

Silent-Force
22.12.2016 5 z 5

Ze začátku problém se začtením se, ale potom.. Když jsem knihu odkládala, moje jediná reakce na celou knihu byla - WHAT THE..?! No prostě Sarah s touto sérií dává na prdel i zkušenějším spisovatelům ^_^

Miss.hell
20.12.2016 5 z 5

Naprosto uzasny příběh! Přiznám se, že knihu jsem četla 2 měsíce a ne že by byla tlustá, ale nemohla jsem se začíst, nic mi to neříkalo. Po tom, co se objevila nová postava, jsem se nemohla odtrhnout a knihu jsem slupla za 4 dny

HDosoudilová
16.12.2016 5 z 5

Co se týče začátku, byla jsem z příběhu tentokrát docela rozpačitá a některé pasáže mi přišly celkem zdlouhavé. I když styl autorky se mi líbí, čte se skvěle, tento díl mě překvapil. Ale ani jednou mě nenapadlo knihu odložit. Což je dobře, protože poslední asi sto stran jsem se nemohla odtrhnout od čtení, opět skvělý konec. Už se strašně těším na pokračování, nepochybuji, že mě to nebude bavit :-)