Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3058 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

katkavasik2908
17.05.2017 5 z 5

Oproti prvnímu a druhému dílu, byl třetí díl nejlepší. S. J. Mass si našla místo v mém srdíčku a ode dneška se řadí mezi mé nejoblíbenější autory. V knize nenajdete část kdy jste se nudili. Opravdu děj plyne rychle a zvraty jsou dechberoucí. Celou dobu jsem nevěděla, jak se děj bude odehrávat, co se vlastně stane, co nového autorka vymyslí, ale vymyslela to výborně. Všechno dává smysl a jste tímto fantasy světem pohlceni. Občas jsem i zapomínala na čas a vžila jsem se do postav. Opravdu krása! Doporučuji brát serii Skleněný trůn všemi deseti! :D

sebemi
15.05.2017 5 z 5

Začala jsem číst Skleněný trůn, protože jsem dočetla Dvory a ano, zase mě Maasová dostala :D Prostě pecka!!!

PapayaD
12.05.2017 5 z 5

Do knihy jsem se začetla tak po 100 - 150 stranách, ale pak mě od ní nikdo nemohl odtrhnout. Ve druhém díle jsem fandila Chaolovi, ale teď jsem jednoznačně team Jeřáb! Oblíbila jsem si i Sorschu, škoda, že ji autorka zabila, protože se mi prostě k Dorianovi hodila víc než Celaena. Královnu víl Maeve jsem si moc neoblíbila, kapitoly s Manon Černozobou mě taky ze začátku moc nebavily, ale jakmile si vybrala Abraxose, kapitoly s ní mě začaly bavit. Knize dávám pět hvězdiček, z toho jednu za Jeřába.

Abynka
11.05.2017 4 z 5

Nevím proč ale ta knížka se dle mě pořádně rozjela až od půlky a najednou byl zase konec a člověk čeká na další. Rozhodně velký dojem na mě udělala proměna hlavní hrdinky, musím říct opravdu umí překvapit. A konec co se stalo to mě rozsekalo, opravdu zajímavý zvrat. Už se těším na další díl :)

zuzlina
08.05.2017 5 z 5

Nejlepší díl pro mě!!!!! Proměna Cealeny v Aelin a vztah Jeřába s ní a všechno!!!!prostě úžasný!!!! A manon!!!! prostě nej serie co jsem kdy četla! :-)

Petra17
08.05.2017 5 z 5

Jediné, co se mi na této knize až tak moc nelíbí - - - Proč má knížka tak moc otevřený konec? Achjo, musím brzy číst i další díl. Jinak jsem se do děje velmi začetla, hlavně v druhé polovině knihy. První polovina se trošku táhla, ale do čtení sem se nutit nemusela. Těším se na pokračování.

nikol2178
01.05.2017 5 z 5

Nemohla jsem dát nic jiného než 5*. Kniha byla zatím asi nejlepší z celé série. Hrozně jsem si od první chvíle zamilovala Jeřába, je úžasný a jsem zvědavá, kam se jeho a Celeany vztah vyvine dál. Chaola mám stále ráda a Doriana také, jen jsem mic nemusela Schorsu. Manon je úžasná a určitě si přečtu další díl.

Silmarien
27.04.2017 4 z 5

Fakt mi trvalo tyzden, kym som to precitala?

Celaena prichadza do Wendlynu. Adarlansky kral ju tam poslal zabit kralovsku rodinu. Chaol ju tam poslal, aby nebola na ociach kralovi (a mozno trochu ani jemu, ked videl jej inu cast), Celaena tam odisla zistit nieco o wyrdklucoch a pokusit sa naplnit Nehemiino zelanie. Lenze ked tam pride, spadne do vlny sebalutosti, vlastnej mizerii a starych demonov. V takomto stave ju najde Fer Rowan, ktory ju privedie za Maeve, jej nesmrtelnou tetou... tieto dve zeny spolu uzavru dohodu. Tak sa Celaena ocitne na dalsom vycviku...
Medzitym v Adarlane sa Chaol a Dorian snazia zit svoje zivoty, co nie je vobec jednoduche, kedze ich priatelstvo sa nastrbilo. Navyse do hlavneho mesta prichadza obavany general adarlanskeho krala a na ruke ma cierny prsten...
Nuz a na odlahlom mieste rise sa zhromazduju bosorky a Manon Ciernozoba sniva svoj sen.

Sarah Maas si na svoje bedra riadne nalozila v tomto dieli. A napriek tomu sa prvych 100-120 stran tahalo ako sopel. Nic nehovoriace etudy okolo Chaola, Celaenino placanie sa v nicom (co je sice pochopitelne, ale na dalsich stranach sme videli, ze to vie byt aj chytlave a zaujimave), Manon sa rozbiehala pomaly...
Ale potom to zacalo a coraz viac to zrychlovalo k zaveru, ktory bol uplne nabity, mozno az prilis, lebo koniec bol ako studena sprcha a tych par stran zvolnenia to nestihlo uplne zachranit. Ale ano, vdaka tomu nutne potrebujem aj dalsi diel :-D som zvedava, kde do toho celeho potom zapadnu bosorky.
Pacila sa mi Celaenina premena alebo teda ta cesta, ktoru v tejto casti postupila, aj ked je to trosku "vyvolena" syndrom, ale to nevadi. Jej posledny rozhovor s Maeve mi velmi pripominal rozhovor Harryho s Voldemortom :-D taky ten styl, "ja viem vsetko, vsetko som pochopila, ty nevies nic a priprav sa na velky bordel".
Linia Chaola, Doriana a ich dalsich spoluhracov (nechcem prezradit viac) na konci bola vyborna. Ich zistenia, uvedomenie si veci a zaverecny vystup "pre vyssie dobro" prakticky od kazdeho zo zucastnenych malo svoj smrnc.

Ale hej, moze byt. Dobre to bolo.

julythreemosen
26.04.2017 5 z 5

Dědička ohně byla prostě skvělá. Nemám jedinou výtku, byla to jízda od začátku do konce. Maas nádherně zakomponovala nové postavy, ukázala nám více z těch starých a děj nepokulhával ani jednu kapitolu. Opravdu je všechny nejde nemilovat. Chci víc! A naštěstí, ono víc je! Tak jedeme dál...

nycol
23.04.2017 5 z 5

Díl od dílu lepší. První díl byl docela dobrý, ale kupodivu se kvalita zvyšuje.

kytka25
22.04.2017 5 z 5

Podle mě to byla dobrá kniha,ale nebavil mě začátek kdy se Celaena Sardothien (Aelin Galanthius). Dala jsem pět hvězdiček, protože pokračování této knihy mě hodně překvapilo.Tu knihu sem začala číst, protože mě zajímalo co se stalo když doplula do wendllinu.Co se stane s chaolem.Asi nejvíc se mi líbilo jak Aelin Galanthius přemohla prince valgů. Moc mě nepřekvapilo když se Jeřáb stal Aeliným carranam.Setkání s královnou víl Maeve bylo hodně napínavé. Musím však uznat že mě nebavily části s Chaolem, Doriane a Sorschou. Část s čarodějnicemi byla podle mě, řekla bych že se dala číst a nenudila jsem se u toho tolik jako když jsem četla o Chaolovi, Dorianovi a Sorsche. Jinak ke konci musím říct že tento díl byl úžasně propracovaný, jak dějové linie, tak charaktery a vtahy postav. Tento díl se autorce povedl, doufám že další díly budou taky napínavé, že budou taky tak dobré nebo ještě lepší. Už se těším až začnu číst další knihu Královna Stínů.

Roselunda 1928
19.04.2017 5 z 5

S trochou špatného svědomí dávám pět hvězd.
Dávám je snad jen proto, že prostě musím nějak odlišit a pochválit stoupající kvalitu - tento díl byl úžasně propracovaný, jak dějové linie, tak charaktery a vztahy postav, Sarah má taky velmi zajímavý styl psaní (musím pochválit velmi dobrý překlad), zkrátka, autorka si s tím neskutečně vyhrála a proto se před ní s úctou skláním, jenže... je tam tolik věcí, které mi nesedly - temné potvory mi přijdou temné až moc, čarodějky až moc nemilosrdné a s názory hlavních postav jsem se často vůbec neztotožňovala. I přesto uznávám, že tohle je opravdu dobrá kniha a po dalším díle se podívám :)

Iwets
15.04.2017 5 z 5

I když jsem tuhle ságu brala spíš jako oddechovku, tak mě třetí díl obrovsky překvapil. Přiznám se, že jsem hltala každou kapitolu a už se nemůžu dočkat až dostanu do ruky čtvrtý díl. Předchozí díly byly podle mě lehce nad průměrem, ale po zaklapnutí Dědičky ohně musím dát pět hvězd a za posun příběhu před autorkou smekám.

Mamosvain
14.04.2017 5 z 5

Třetí díl, druhý nejlepší a asi nejzajímavější díl série nám přináší spoustu nových postav a ještě víc dějových zvratů. Všechny (tři) hlavní postavy procházejí gigantickými změnami charakteru - Celaena nám začíná ukazovat svou magickou schopnost a začíná přijímat svůj osud a minulost spolu se svým protivným novým přítelem. Chaolův charakter se mu hroutí pod rukama a je vám ho chvílemi líto a jindy ho považujete za nejotravnější postavu světa (a právě proto bude, i když si to nepřipustíte, jednou z vašich nejoblíbenějších postav) a Dorian už se svého otce nebojí a zdá se, že potkal svou pravdou lásku. Z nových postav je pak nejlepší buďto Jeřáb (to ten český překlad - nikomu se to pak nelíbí ale oni to stejně přeloží z Rowana na Jeřába, protože se bojí, že by nám pak mohl uniknout význam jeho jména), kterého bude mnoho z nás nenávidět, protože si myslíme, že se k Celaeně absolutně nehodí, ale stejně tak i mnoho z vás ho bude milovat kvůli tomu, jak tajemný se zdá být a jak postupně dělá tolik hezkých věcí pro Celaenu (já zastávám první skupinu). Nebo se vaší oblíbenou novou postavou stane Sorscha, kterou budete mít rádi asi kvůli tomu, že jde o klasickou lásku 'princ a nedůležitý člen dvora' a nebo (a to je nejpravděpodobnější) si zamilujete Manon Černozobou, která do děje přináší úplně nový rozměr a je zajímavé sledovat děj z pohledu (pro zatím) záporné postavy.
Děj je napsaný profesionálně a knihu bych doporučil úplně všem milovníkům knih - i přesto, že nebudete schopní vyslovit téměř žádné jméno :D.

Ewellyn
13.04.2017 5 z 5

Chvíľu mi trvalo kým som sa začítala, lebo predchádzajúci diel som čítala asi rok dozadu, ale musím povedať, že postupne ma opäť chytila...Páčili sa mi nové postavy (Rowan, Aedion), s ktorými odhalila aj udalosti, čo sa ako odohralo predtým, konečne niečo aj z férskeho prostredia...myslím, že s nadšením chytím do ruky ďalší diel tejto série, som vážne zvedavá ako to všetko skonči :)

Klára2216
12.04.2017 3 z 5

Tento díl se mi zatím líbil nejméně. Kniha byla na muj vkus příliš dlouhá. Kdyby si autorka držela vždy stejný styl psaní jako na na konci každé z knih, tak by to bylo lepší. Takhle je to mnohdy dlouhé čtení a zbytečné. Nicméně oceňuji novou postavu Jeřába a z počátku měly čarodějnice mou nedůvěru, ale potom me části s výcvikem bavily. Pořád ale musím vytknout do čeho autorka spadla v této sérii. Očekávala jsem, že hlavní hrdinka bude opravdu králova vražedkyně, bezcitná a tvrdá, proto me mrzí celá ta vílí záležitot, celaenina ufňukanost a neschopnost rozhodovat se, který člověk bude další objekt jejího zájmu. Předchozí díly mě bavily více. Proto jen tři hvězdy. Snad další díl bude lepší :)

Iny
09.04.2017 5 z 5

Na třetím pokračování jsem si ze začátku nebyla jistá jestli mě baví, zvykala jsem si na tři děje ve stejné časové linii... Ale pak... Mě zas standardně strhla a jsem unešena...

paprika75
08.04.2017 5 z 5

Tak nevím ... Vždy, když kapitola nebyla o Celeaně, tak jsem cítila lehké zklamání, i když jsem zvědavá, jak se to s Mamon a Abraxosem vyvine. Aelin se mi moc líbí, jak její osobní tak i magický rozvoj. To, jak to Dorian schytal se dalo celkem předpokládat ... o co by pak bojovali ve 4. díle. Nějak teď nevím komu fandit ... Chaolovi nebo Jeřábovi ... tak jen doufám, že to neodnesou všichni. Chci alespoň malý happyend

Kelen30
06.04.2017 5 z 5

Musím přiznat,že jsem to nečekala až takhle dobré.Tady se totiž konečně objevila Celaena, na kterou jsem čekala.Mnohem víc se mi líbila jako bojovnice a královna než nájemná vražedkyně.Nebo to možná bylo tím, že jakmile si připustila to, čím je, začala být odvážnější a rozumnější.Líbily se mi vzpomínky, které Celaenu doprovázely, všechno do sebe začalo hezky zapadat.Doriana je mi líto a taky je škoda, že jsme Sorschu nemohli lépe poznat.Dvojici Manon a Abraxos jsem si oblíbila a ráda jsem četla všechny kapitoly s nimi.Takže když se na to podívám, třetí díl rozhodně lepší než druhý a podle toho,jakou slávu pořád slyším na čtvrtý díl,se mám na co těšit.

Lenka.Vílka
28.03.2017 5 z 5

Až třetí díl potvrdil, že tahle série je prostě povedená. Po dějové stránce jsem byla překvapená. Ono se tady zase tak moc nestalo, přesto se děj posunul neskutečně dopředu. Číst pasáže o objevování schopností Aelin mě moc bavilo. A docela překvapilo, že mě to bavilo celou dobu (zabírá to podstatnou část knihy). Jenže styl psaní autorky je opravdu jedinečný a hned mě vždy vtáhne do děje. Jestěže začínají slunné dny. Měla jsem možnost a čas přečíst za den. Nedokážu si představit, že si bych Dědičku ohně četla rozkouskovaně.