Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 914

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Petrulelll
17.10.2015 5 z 5

Nedokážu posoudit, která kniha od Liane pro mě byla nejlepší, bavili mě všechny, hodně. Z téhle jsem momentálně hodně nadšená, protože mi přišla nejnapínavější. Ale stejně tak mě bavily i předešlé dvě. Autorka je prostě dobrá :-)

Lindulinek
10.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha. na začátku trošku trvalo, než se to rozjede, ale pak jsem přečetla jedním dechem, abych zjistila, kdo vlastně zemře....super. Doporučuji.

hlina
10.10.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, témat je tam několik, všechna nadčasová, mohou se týkat každého z nás.
Místy mi to přišlo zdlouhavé, ale určitě stojí za přečtení.

JanaDor
09.10.2015 5 z 5

Román je ze života, velmi dobře se čte, hlavními hrdinkami jsou ženy. Po celou dobu čtení jsem tušila tajemství, které se přede mnou v textu hezky schovávalo a na konci jsem získala zajímavé překvapení. Ve vyprávění se střídaly tři ženy – kamarádky a ještě to bylo proloženo poznámkami známých, které jsem přiřadila úplně někomu jinému než komu byly určeny. Tyto poznámky byly vtipné a leckdy ukazovaly, jak moc lidé potom o té situaci vyprávějí, jak ji chtěli vidět. Tak vznikají drby. Oni si myslí….a už to jede…Vřele doporučuji.

evasamankova
08.10.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Propletenec několika lidí, dějově nijak převratný, ale podaný velice čtivým a osobitým stylem. Úplně ze života. Liane Moriarty zkrátka umí!

kneslova
05.10.2015 4 z 5

Samozřejmě , kniha se čte výborně, já jsem také typovala vyústění příběhu od poloviny knihy a k mému překvapení jsem se trefila, ale jinak celkem zapomenutelný děj a tak vůbec, proto trochu ubírám a dávám 4 hvězdičky, i když kniha je to velmi slušná., zatím nejvíc se mi líbila Zamilovaná hypnotistka.

KACABAK
01.10.2015 2 z 5

Kniha mě zaujala až od strany cca 200, kdy začala být opravdu napínavá, konec byl celkem zajímavý, ale upřímně jsem byla ráda, že už kniha skončila. Do strany 200 byla kniha pro mne plná plků "přetížených" australských matek, jejichž práce je, starat se o děti. Ostatní knihy...jako Alici a Manželovo tajemství byly knihy výborné a čtivé, ale tato je ze všech nejslabší.

anibeni
30.09.2015 5 z 5

Výborná kniha..!! Četla se úplně sama, sednul mi styl i téma... Nevím, co bych měla napsat, tahle kniha rozhodně stojí za přečtení..

mstep
28.09.2015 5 z 5

Příběh se čte dobře a lehce, ale některé věci se pořád opakují, a proto se to někdy může zdát i zdlouhavé. Autorka se ale těm, kteří vydrží až do konce, zase odmění nemalým překvapením. Já jsem tentokrát celou zápletku uhodla už v půlce příběhu a tím se bohužel připravila o závěrečné spadnutí čelisti...Nejlepší knihou od Liane Moriarty je pro mě zatím stále jednoznačně Manželovo tajemství.

Hakri
28.09.2015 5 z 5

Skvělě napsaný román, tak jako všechny ostatní knihy autorky. Umí si skvěle hrát se zápletkou, scéna na terase mi vyrazila dech, ale zároveň byla trochu odlehčena množstvím vypitých růžových koktejlů.

rusalka123
24.09.2015 5 z 5

Pěkný román, který řeší spoustu problémů (nejen) dnešní doby a spojuje je v jeden znepokojivý, dramatický, ale také obyčejně lidský příběh.
Moc se mi líbilo podání prokládané výpověďmi různých lidí, které čtenáře směřují a nutí ho hádat, co tím chtěl ten či onen člověk říct, o kom vlastně mluví a jak to tedy asi může skončit - a nakonec čeká překvapení, do kterého ale všechno pěkně zapadá.

Mikik
21.09.2015 5 z 5

Knihy od téhle autorky asi špatné být prostě nedokážou. První pocit štěstí mi přivodí vždy krásná obálka a při čtení knihy se prostě nemůžu odtrhnout. Krásně popsané osudy žen, zápletka, která je možná předvídatelná, ale přesto překvapující a pro mě prostě jedna z nejlepších autorek současnosti. Pokud bereme tento žánr společenského románu.

Babouš
06.09.2015 5 z 5

Číst Sedmilhářky je jako nahlížet pod pokličku všech špinavých tajemství lidí z naší ulice. Proto je to tak návykové. A proto je to tak dobré. Autorka totiž kromě pikantností píše i o běžných problémech a skrze jednání svých hrdinek ukazuje, jak je v některých situacích lepší mlčet a v některých naopak mluvit. Řekl bych, že minimálně stejně dobré jako Na co Alice zapomněla a rozhodně lepší než Manželovo tajemství.

triana
07.06.2015 5 z 5

Dočteno v angličtině, Liane Moriarty je prostě skvělá. Možná ne pro každého, ale já jsem se v ní rozhodně našla. U ní se mi stává velmi často to, co není úplně časté při četbě jiných autorů, a sice, že si říkám: "Jak je tohle možný? Přesně tohle mám taky tak, tohle jako kdybych napsala já, mám přesně stejný pocity i myšlenkový pochody, ona mě snad zná!!!" Znám málo podobných knížek, ve kterých mám tolik pasáží označených, protože se mi je prostě nechtělo jen přečíst a opustit. Prostě a jednoduše, díky mým zkušenostem, mému věku (náhodou jsem zjistila, že jsme s autorkou stejný ročník :-)) a životnímu postoji mi tato paní autorka úžasně "sedí" a ani jedna z jejích knih mě nezklamala, ba naopak. Sedmilhářky je úžasná, čtivá, skvěle napsaná kniha, je mi až líto, že jsem ji už přečetla, protože žádné další romány zatím autorka nenapsala... :-(.