Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 3450

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

renataab
24.04.2016 5 z 5

Super příběh, paní autorka si dala práci s psychologickým obrazem a přesně vykreslila hlavní příběhy. Rozhodně dobře zpracované.

Arsi007
19.04.2016 5 z 5

Naprosto geniální. Něco jako Zoufalé manželky, ale knižně. Doporučuji hlavně pro ženy. Myslím, že muži by se asi moc nedokázali vžít do některých popsaných situací. I přesto, že jsem hodně náročná na postavy tak musím přiznat, že tady autorka popsala všechny tak fantasticky nevtíravým způsobem, že jsem měla ráda i ty největší mrchy. Konec byl naprosto perfektní a v poslední části knihy jsem měla (asi jako všichni ostatní) 4 scénáře a bála jsem se chvíle, kdy se jeden z nich vyplní. No.. byla jsem překvapená. Hodně! Jestli mile nebo ne naznačovat raději nebudu :D Na závěr: Sedmilhářky se mi llíbily o trošku víc než Manželovo tajemství.

JessieEx
18.04.2016 5 z 5

Geniální knížka, geniální příběh, geniální zápletka! Liane Moriarty mě opravdu baví, už od první kapitoly Manželova tajemství. Ale Sedmilhářky jsou ještě lepší! Jde sice o oddechovou četbu, přesto se mi líbí jak je rozpracovaná psychologie postav. Dokážu se vžít do každé jedné hlavní hrdinky. Na rozdíl od Manželova tajemství jsou postavy mnohem realističtější, uvěřitelnější. Nechápu a obdivuju, jak někdo může vymyslet takovou zápletku. Celý příběh je napínavý, psychologické romány spolu s tematikou smrti miluju, ať už jde o náročnější Zločin a trest nebo právě ty oddechové Sedmilhářky (snad nikoho neurazí srovnání :)) Jediné, co mě trochu zklamalo byl závěr, jelikož při tak skvělé zápletce a jejím mrazivém vyvrcholení jsem prostě očekávala víc.

VlastVanDam
13.04.2016 5 z 5

Napínavé, čtivě psané. Odlehčená četba, těším se na seriálové zpraování :) A doporučuji

LajkaVonSputnik
10.04.2016 5 z 5

Přečetla jsem si úryvek z obálky a do knížky se mi moc nechtělo. Po první kapitole jsem ale uznala, že to nebude tak špatné a pak jsem jí četla každou volnou chvíli a nechtěla se vůbec odtrhnout. Zvědavost, jak to všechno dopadne a zároveň pěkně popsané osoby a vztahy. Konec sice byl už trošičku rozvláčenější a překombinovaný, nicméně to nezkazilo celkový dojem z knihy.

1casper
07.04.2016 5 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst. A pak mi knížka připomínala rozjetý vlak...děj se nabaloval a nabaloval. Od poloviny bylo jasné, k čemu došlo. Jenže jak? A kdo? Konec byl překvapivý.
Knihu doporučuji. Je zde pěkně popsáno, že nic nemusí být tak růžové, jak se zdá.....

hanka616
27.03.2016 5 z 5

Začátek mě nebavil a myslela jsem si, že knihu odložím, ale nakonec jsem ji nemohla odložit. Byla skvělá. Kniha o přátelství, lžím, šikaně, strachu, domácím nasilí a o tom, že vše může být jiné, než se Vám zdá a nic není černo-bílé.

limetka2008
23.03.2016 5 z 5

Hodně, hodně dobrý! Zpočátku mne trochu rušil styl přímých řečí jednotlivých účastníků události, ke které děj po celou dobu směřoval, ale brzy jsem se začetla. Skvěle vykreslené postavy, úplně jsem je viděla před sebou - a kdo nezná ze života ty školní matky, z nichž některé se tváří jako slepice, které snesly zlaté vejce, jemuž se musí každý obdivovat... A to rozuzlení bylo nečekané. Takže pět hvězd, líbilo se mi to ještě více než Manželovo tajemství. A už se hodně těším na "Alici", už ji mám v knihovně nachystanou :)

Turante
18.03.2016 4 z 5

První dvě kapitoly mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem knihu hltala jedním dechem. Příběh byl moc pěkný, bylo zajímavé sledovat, jak se někdo nějak chová venku a jak to vypadá doma. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

Janamarie
16.03.2016 4 z 5

Vaše škoda...

" Pěkná kniha o tom, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá... Kniha o přátelství, lásce, zklamání, šikaně, domácím násilí... "

Selinute
16.03.2016 3 z 5

Ne, tato knížka mě opravdu nedokázala nějak více zaujmout. Bohužel, můj styl to není.

Květi62
15.03.2016 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla chytit, rozjezd byl hodně pomalý, takže jsem knihu odložila a četla jiné. Potom jsem si řekla musíš ji znovu dát šanci, když ji už máš. Tak jsem k ní sedla znovu. Přečetla jsem již přečtených 20 stránek a vytrvala. A světe div se, kniha se mi začala líbit, děj mě vtáhl. Od poloviny jsem knihu dočetla na jeden zátah, nemohla jsem se od ní do půlnoci odtrhnout, přestože jsem ráno v 5 vstávala. Ještě dnes ji mám v hlavě, a proto píši a všem určitě doporučuji.

Babo
15.03.2016 4 z 5

Kniha je jak letní obloha ,modrá sem tam nenápadný mráček. Člověk jen tuší, že za obláčky přijdou mraky a nakonec pořádná bouřka.
Tak na mě tato kniha působila.

julythreemosen
14.03.2016 5 z 5

Tato knížka je tak neuvěřitelně krásná. Skvěle napsaná a velmi zajímavé téma je dokonale zpracováno. Konec jsem možná tušila, ale plně jsem si to uvědomila, až když jsem to viděla černé na bílém.... Myslím si, že je důležité na taková témata neustále upozorňovat, abychom náhodou nezapomněli...
Bylo to mé první setkání se spisovatelkou, ale určitě ne poslední. Pět * si zaslouží absolutně bez přemýšlení... A protože jsem si zamilovala (téměř) všechny postavy, o to více mě moc potěšilo, když jsem zjistila, že bude i seriálové zpracování (navíc s vynikajícím obsazením!) a už se neuvěřitelně těším, až se k dobře známým postavám vrátím na obrazovkách.

Jaruce
14.03.2016 4 z 5

Tak mě se kniha líbila a dokonce jsem se u ní smála a konec ten mě dostal vůbec jsem to nečekala. Za mě doporučuji.

rodak
11.03.2016 5 z 5

A já nečekal že mne to tak bude bavit.Ač muž velice jsem se bavil .Kriminální zápletka také zajímavá Dávám 5 a přečtu i další díla autorky,

Janamarie
11.03.2016 4 z 5

Opravdu doporučuji!

jany70
03.03.2016

Knížku jsem si koupila po shlédnutí recenze. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Knížka stojí za přečtení. Příběhy kamaradek se prolínají a vyustí v zajímavý konec. Je to řekla bych "americký životní styl".

dominika4703
03.03.2016 3 z 5

Tak na tuto knihu jsem se tesila opravdu dost, ale zklamala. Prakticky 300 stranek resi zazobane panicky hovadiny, je to nuda a poslednich 100 stranek se zacala asi nudit i sama autorka a nacpala do nich takove mnozstvi informaci, ze jsem musela cist dost pomalu abych se neztracela. Ano, u konce jsem cetla s otevrenou pusou a neverila jsem co vidim, ale cetla jsem ji dva mesice, protoze jsem se k tomu nudila.. nic moc.

Michaela01
02.03.2016 5 z 5

Kniha mne opravdu bavila.Je velice čtivá a já se nemohla odtrhnout.Konec mě opravdu překvapil,vůbec jsem to nečekala :-) Vtipné a napínavé čtení.