Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3470 3470

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

jane4352
21.06.2016 2 z 5

Pro mě zklamání - překombinované, afektované, nereálné. Všechny hlavní postavy mi byly nesympatické a popravdě jsem se do čtení musela nutit, rozhodně mi u téhle knížky chybělo to napětí a nedočkavost, kdy se zase ponořím do příběhu a při každém přerušení jsem ji odkládala skoro s úlevou. Ani konec to nezachránil, i když to asi mělo být to velké finále. Příběh samotný měl možná potenciál a sem tam se tam mihl i nějaký světlý moment, proto dávám alespoň dvě hvězdy.

alzbet
20.06.2016 3 z 5

Na muj vkus byl ten konec moc pritazeny za vlasy. Asi jako culik Jane. Trochu mi ta snaha sokovat za kazdou cenu vadila, protoze nekdy to uskodi samotnemu pribehu. Prislo mi to trochu odflakle, jako by si autorka hodila korunou, kdo ze bude vrah. Ale pokud ma nekdo rad konec typu: "to jsem tedy opravdu, ale opravdu, necekal", bude se mu nejspis libit.

HDosoudilová
20.06.2016 3 z 5

Od této autorky jsem četla již dvě knihy a těšila jsem se proto na další. Sedmilhářky sice nebyly špatné, četly se celkem dobře, ale dlouho mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách a které dítě komu patří. Pak mě to ale chytlo a nepustilo. Nicméně pořád mi přišla Alice lepší.

Michi.01
19.06.2016 4 z 5

Opravdu zajímavé rozuzlení! Ze začátku mi kniha přišla nemastná neslaná, ale později jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Mermaida
17.06.2016 5 z 5

Ze začátku mne nijak neoslovila a nebavila... S porovnáním s Manželovým tajemstvím mi přišlo, že se to tady nějak pomalu rozjíždí (myšleno dějově). Až jsem si říkala, že tahle kniha bude slabota. Ale ono se říká, že se nemá dát na první dojem, a ještě že jsem tak neučila. Děj se začal rozjíždět a já knihu hltala stránku po stránce a nemohla se dočkat rozuzlení "kvízového večera". Nakonec mi přišla daleko napínavější než autorčina (již mnou zmíněná) kniha Manželovo tajemství. Když to zhodnotím kolem a kolem - tak to byla skvělá kniha - nadchla mě, ikdyž se to zprvu tak nejevilo :-)

natkaf
17.06.2016 5 z 5

Páni. Do teď pořádně nevím, co říct. Ten příběh... WOW!!!! Kniha není zrovna tenká a taky formát stran je větší, i přesto jsem měla knihu přečtenou za 5 dní, což je na mě dost slušný výsledek. Když jsem zrovna z nějakého důvodu nemohla číst, byla jsem absolutně neschopná z toho, jak jsem neustále přemýšlela co a jak je. Zvraty byly dokonale nepředvídatelné a autorčin styl psaní byl lehoučký, úplně plynul sám. Už si brousím zuby na další autorčina díla. Vřele doporučuju.

azraelka
17.06.2016 4 z 5

Rodinná dramata a zapletené vztahy mě zatím stále baví. U šikany jsem měla tušení o zdroji, ale finále dobrý.

Kytiii
15.06.2016 5 z 5

Parádní kniha, postavy, zápletka... prostě všechno. Můžu jen doporučit.

Antoaneta
08.06.2016 4 z 5

Pěkná čtivá kniha taková oddechovka by se dalo říci ale spousta věcí se skrývá pod povrchem,spousta věcí není tak jak se zdá na první pohled.Postupně kniha rozkrývá skrytá tajemství-velmi dobře zpracované téma za sebe doporučuji opravdu stojí za přečtení.

cérka
08.06.2016 3 z 5

Ke knize mě přivedlo nadšení mé milé kolegyně, která v noci místo spaní četla a knihou byla naprosto uchvácena.
Mě osobně kniha nijak nenadchla, přišla mi zbytečně zdlouhavá, snad až konec, kdy jsem se konečně dozvěděla kdo a proč zemřel, byl čtiví.

janesy
02.06.2016 3 z 5

Do poloviny knihy jsem se doslova nutila ke čtení. Druhá část již byla zajímavější, ale způsob vyprávění, který autorka použila se mi nelíbil. Vím, že znovu se k ní nevrátím a to jsem se díky recenzím na ni těšila. Ale každému sedne něco jiného :(

JajaCZ
20.05.2016 5 z 5

Oddychové čítanie, akšak ak si krátite cestu do práce čítaním, tak ako ja, bude sa vám páčiť. Ten, kto mal s autorkou už tú česť, vedel, čo môže čakať. ten, pre ktorého je táto kniha prvotina, si určite kúpi aj ďalšie.

Hella
19.05.2016 4 z 5

Skvělé počtení! Jen.... 200 hodin prospěšných prací???? To jako fakt?

Nicol13
18.05.2016 4 z 5

Super kniha. Ze začátku ne tolik zajímavá. Ovšem po čase, kdy se člověk dozvídá nové podrobnosti, vzrůstá napětí. Navíc zajímavý způsob podání. Zapojení komentářů z výslechu tomu dodalo víc "šťávy".

syskas
15.05.2016 5 z 5

Výborná kniha, veľmi dobre spracovaná téma domáceho násilia.
Zo začiatku som sa strácala v postavách, chvíľu mi trvalo, kým som sa naučila, kto je kto a kto je s kým v akom vzťahu. Dokonca som uvažovala, že knihu odložím. Ale prehrýzla som sa cez to a potom to začalo byť zaujímavé. Kniha sa už nedala odložiť :-).

klara2793
10.05.2016 5 z 5

Skvělá ! Rozhodně kniha pro ženy a rozhodně kniha pro matky :) Skvěle napsané, prolínání dvou časových linek mě za začátku mátlo, ale hned jsem se začetla a pak to bylo velmi dobré... Chválím a doporučuji :)

Danka1975
08.05.2016 3 z 5

Právě dočteno, takže pocity a hodnocení budou "čerstvé", od této autorky je to má druhá kniha a jak to tak bývá, očekávání bylo o něco větší. Oproti "Manželovo tajemství" bylo určité rozčarování poněkud menší. Nicméně to rozhodně neni zbytečná kniha!!!! Myslím si, že s postavami se ztotožníte, do jisté míry je pochopíte a sympatie si každý udělá dle sebe :-). . Musím ale konstatovat, že popisování problémů, pocitů je určitě bližší a pochopitelnější ženské části populace :-).. . Co si z této knihy vyplývá?. . . Že nic není tak jak vidíme, že to co se děje v soukromí mezi lidmi je mnohdy velice odlišné, než jak se navek prezentují. Že ten, komu závidíme vzhled a životní standat a vše kolem, by rád měnil za "obyčejný život".. . že nemáme soudit, že se máme bránit proti předsudkům a že zde vidíme, co dokáže dav, maloměšťáctví. . a že máme otevřít oči a nebýt slepí a nebát se!!!!. .ten kdo knihu četl, ví o čem píši :-)))

Anitka.KM
05.05.2016 5 z 5

Tenhle typ románů mě nikdy nebavil, ale chtěla jsem nějakou "oddechovku"....přes začátek se musela trochu nutit, ale pak mě knížka tak vtáhla, že se nedala odložit. Úžasně napsaná, skvěle vykreslené postavy. Téma domácího násilí se autorce povedlo věrně vybarvit, sama jsem zažila a měla pro Celeste pochopení. A konec mě jak jinak - než ...překvapil :-)
Už mám nachystané další dvě knihy od Liane a jsem zvědavá, jestli budou stejně tak dobré...

Titi
01.05.2016 5 z 5

Ještě na straně 120 jsem chtěla knihu odložit. Dobře jsem udělala, že jsem pokračovala ve čtení, pak to teprve byla pořádná "kalamita".

Leniiis
29.04.2016 5 z 5

Super, čtivá knížka. Jednu knížku jsem od této autorky už četla a ani nedočetla, proto jsem si nedávala naděje, že mě knížka nějak extra zaujme, ale opak se stal pravdou. Pořád se něco dělo, byla jsem napnutá, no a u konce už jsem téměř nemohla od knížky odtrhnout oči. Jediný, co mi trochu vadilo, tak to, jak na konci každé kapitoly mluvili lidi o tom, co se stalo a nestalo..ale dá se říct, že pak jsem si na to zvykla a jela a jela dál.