Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3470 3470

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Toffee
30.12.2016 4 z 5

Zaujal mě retrospektivní způsob vyprávění - hned na začátku zjistit, že se něco vážného stalo, ale nevíme co. Formou "svědeckých výpovědí" se pak s postavami snažíme rekonstruovat události, které tomu předcházely a vyústily v onu situaci. Na dovolenou to byla bezva knížka.

amysa
29.12.2016 3 z 5

Rozhoduji se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale ty tři asi budou vážně stačit...
Námět není vůbec špatný, ale i tak jsem se s knížkou docela trápila... Vůbec mi nesedělo celkové poskládání příběhu... myšlenky a výpovědi ostatních mě spíš rušily... vadily mi i neustálé časové odkazy na kvízový večer... Už na začátku je přeci zmínka, že se tam určitě něco stalo, a to mi prostě stačilo, abych četla dál a snažila se tomu sama přijít na kloub... Stačilo se zmínit jednou, dvakrát... no asi bych to autorce kapku předělala:-)...
Ale zase na druhou stranu musím přiznat, že závěr se jí velmi povedl a celý ten příběh pro mě nakonec zachránil a pozvedl! Takže u mě dobrý a určitě zkusím i další knížky z pera této autorky...

Anna 13
22.12.2016 5 z 5

2016
Jedna z nejlepších knih tohoto roku...

Od autorky jsem zatím četla Manželovo tajemství a Na co Alice zapomněla. Autorka dokáže svým stylem psaní nadchnout od první stránky. Dokáže vás strhnout, zabavit, udržet v napětí, její slova rozesmějí i rozbrečí. Zbožňuju její barvité příběhy, které jakoby vystupovaly z každodenních životů.

Její romány bych přirovnala k tak skvělým autorkám jako je například Jojo Moyesová nebo Jodi Picoultová.

Knihy mne také strašně bavily, protože se točí kolem dětí. A ona je úchvatnou vypravěčkou... Svět literatury jí již může vděčit za mnohé...

2019
Znovu jsem knihu otevřela. Po třech letech od jejího dočtení. Znovu jsem si ji zamilovala.
Poté, co jsem viděla dvě série naprosto brilantního seriálu, který jsem po prvním přečtení odmítala...
Hodnotím jako nejlepší knihu autorky. A to nálepky s NEJ dávám velmi nerada. U Sedmilhářek to tak ale je a asi to tak i zůstane. I když, kdo ví. Moriarty je bohyně a já odložila jen Zamilovanou hypnotizérku. Všechny její knihy mě jinak dostaly vždy do kolen.
V knihovničce na ni mám místo, tak snad se tam brzy uvelebí. :)

Marčullkas
18.12.2016 2 z 5

Knížku jsem si koupila na doporučení, ale jsem bohužel trochu zklamaná, závěr je nečekaný, ale celý příběh je takový zvláštní. Nehodnotím negativně, ale ani ne kladně spíš průměr.

bookmania
09.12.2016 5 z 5

Tak to byla jízda!!! Tolik nečekaných zvratů! Z této knihy jsem opravdu nadšená! Líbí se mi,že víte,že se vyšetřuje vražda ale nevíte,kdo je oběť a kdo vrah. Příběh Jane i Madeliene mě opravdu bavil,ale nejvíce jsem si užívala Celeste a jejího manžela. A ten konec? Dokonalý!

evask
08.12.2016 5 z 5

Když jsem byla tak asi na osmdesáté straně, tak jsem chtěla Sedmilhářky vrátit nedočtené do knihovny, nemohla jsem jim nějak přijít na chuť. Ale pak mě chytly. Bezvadná knížka.

Pav
18.11.2016 5 z 5

Zatímco ve většině příběhů čekáte na zjištění, kdo je pachatel, zde se nemůžete dočkat, až se dozvíte, kdo je oběť. Zajímavě se prolínající dvě časové roviny. Po "těžkém" začátku, kdy se snažíte zapamatovat kdo je kdo, se nemůžete od čtení odlepit. Opět nemůžu Moriarty upřít překvapivé rozuzlení. Dávám plný počet.

stolbice
08.11.2016 5 z 5

Dobré čtení, zajímavé a pro mě i napínavé, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo to umřel a už vůbec mě nenapadlo, kdo koho zabil. Jak je to se Ziggyho tátou jsem sice tak nějak tušila, ale velké překvapení. Doporučuji!

carcassonna
02.11.2016 5 z 5

Za mňa určite perfektná - a to som ju kupovala mame k narodeninám s tým,že ja také nečítam,ale nechcela som jej dať niečo, o čom nič neviem, tak som to jedného dňa otvorila, a už nepustila.
Autorka vykreslila postavy (aspoň v tejto knihe-ďalšie sa chystám ešte len kúpiť) tak, že ich pred sebou vidíte, plus používa humor a od začiatku ma vtiahla do deja a držala až do konca, lebo som vôbec netušila, kto to zomrel...
Zábavné, príjemné, oddychové čítanie..odporúčam... a chcem aj ďalšie knihy od tejto autorky!

PetK
02.11.2016 5 z 5

Bavila mě moc, ale Na co Alice zapomněla víc :-) Inteligentní ženský román.

26Mirka
21.10.2016 5 z 5

Napínavá, čtivá knížka. Moje druhá od Liane Moriarty a stejně dobrá jako Manželovo tajemství. Za mě 5 hvězdiček :-).

d.a.s.a
19.10.2016 3 z 5

Tajemstvi obyčejných životu. Hezke, ale uz se ke knizce nevratim, patri mezi ty, ktere staci precist jednou. Navic mi prijde, ze australske matky resi oproti tem evropskym, nebo alespon ceskym, uplne jine problemy a ziji snad na uplne jine planete-vsechny mi prisly jako rozmazlene zazobane nesympaticke precitlivele panicky. Puvodne jsem chtela dat jen 2 hvezdy, ale knizka se vymyka tomu, co jsem doposud cetla a i kdyz mi styl hlavne zpocatku nesedel, za jeho originalitu si zalouzii tu třetí hvězdu.

monikaKU
15.10.2016 5 z 5

Ten zaver! Citala som ho az do pol druhej rano. A keby kniha pokravovala, tak citam az do rana :-)

Aleh
13.10.2016 4 z 5

Madeline, Jane, Celeste jsou nejlepší přítelkyně, které život postupně svedl dohromady. Každá však má ve skříni „toho svého kostlivce“. To, co je vidět, je pozlátko, ale co je uvnitř? Jak opravdu žijí? Každá je jiná a co vlastně před ostatními tají? A je dobře, že si své tajemství drží pod pokličkou? Nejvíce se mi líbil napínavý a překvapivý závěr.

jarka2222
11.10.2016 5 z 5

Jedna z mála knížek, v níž jsem skoro až do konce nevěděla, co se vlastně stalo . Při tom mně to vůbec nevadilo, naopak knížku jsem lhtala se zájmem a bylo mi líto, že už jsem na jejím konci. Příběhy jednotlivých osudů byly napsány čtivě, měla jsem pocit, že patřím mezi ně a hlavní hrdinky jsou mé kamarádky. Moc se mi to líbilo.

nomarket
27.09.2016 4 z 5

Po mnoha doporučeních jsem měla velká očekávání. Kniha je každopádně zajímavá, ale na to jak se od začátku vše dlouho popisuje, mi závěr přišel moc rychlý a nedovysvětlený...

kofina
22.09.2016 3 z 5

Po zklamání ze Zamilované hypnotizérky jsem autorce dala ještě šanci, ale opět jsem nedostala nic nad moje očekávání oddechovky vyplněné zbytečným tlacháním... Na odreagování ovšem super, tak možná někdy v budoucnu něco dalšího.. :)

stanza
13.09.2016 5 z 5

Opět skvělá kniha čtivá a velmi dobře napsaná.

akšuram37
09.09.2016 5 z 5

Já jsem z knížky naprosto uchvácená!!!

Ze začátku mi tak 5 kapitol trvalo než jsem si zvykla na styl psaní a než jsem se v tom celkově vyznala, pak už to byla jedna báseň! Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

Námět úplně suprovej! A knížka PRAVDIVÁ :D :D úplně sem tam viděla ty ženský jak se pomlouvají a říkají: Ta viděla to a to, Ta udělala to a to... za mě vážně super!!!

Šikanování, týrání, nevěra, rozvod - všední téma a Liane se s ním vážně poprala, vcítila jsem se do všech třech postav, každá měla svůj problém, se kterým se potýkala, ale konec dopadl jak nejlépe mohl!!! Vážně jsem to Jane přála :)

Irsaf
08.09.2016 4 z 5

Prvních 100 stran neslaných nemastných. Pak uz to bylo lepsi.